Багато забудовників слабо собі уявляють, що ж криє в собі термін «геодезія». Деякі починають мати відношення до неї в процесі будівництва, але повною мірою розбираються в цій сфері, напевно, лише самі геодезисти:)
Ми вирішили підняти завісу та розповісти вам про всю користь, яку гарантують геодезичні роботи на ділянці, якщо забудовник розпочинає заміське будівництво, проєкти будинків яких не відповідають реальним умовам ділянки.
Ділянки землі не можуть похвалитися повністю горизонтальною поверхнею. Геодезичні роботи допомагають визначити найкраще місце для будинку на ділянці, з урахуванням рельєфу, сусідніх будівель, доріг і комунікацій. Також геодезичні роботи контролюють коректність посадки будинку в процесі будівництва.
Геодезичні роботи при зведенні котеджу полягають у створенні топографічної та виконавчої зйомки.
Топографічна зйомка
Ця зйомка є підготовкою перед будівництвом і являє собою карту ділянки, яка враховує рельєф землі, габарити ділянки, положення існуючих об'єктів: огорож, будівель або доріг, ліній комунікацій. Топографічний план створюється в масштабі 1: 500.
Дані топографії допомагають адаптувати готові проєкти будинків з розрахунками до реальності: зобразити на генплані розташування котеджу, прив'язавши його на місцевості, вивести для проєкту позначку «нуля» - тобто позначку підлоги вашого будинку.
Виконавча зйомка
На початку земляних робіт геодезист виносить осі будівлі на місцевість, видає позначку закладення фундаменту та відмітку чистої підлоги, розбиває осі в котловані.
Геодезичний контроль необхідний на кожному етапі будівництва. Так, наприклад, робиться зйомка перекриттів, несучих конструкцій для визначення їх положення щодо вертикалі та горизонталі.
У нашій компанії ви можете замовити геодезичну зйомку ділянки разом з проєктом будинку! Що вона в собі містить, скільки коштує, читайте на цій сторінці.
Ваші переваги, як забудовника
1. Визначення вигідного місця для посадки будинку на рельєф з урахуванням вимог:
- близького трасування комунікацій,
- найкращої орієнтації відносно сторін світу,
- урахування розташування сусідніх будівель, проїжджої частини.
- урахування особливостей поверхні ділянки.
Для вибору ідеального місця, на якому влаштується житловий будинок, проєкт слід змінити відповідно до проведеної топографічної зйомки.
2. Вирішення питання про проведення земляних та дренажних робіт, визначення їх обсягів. Навіть на перший погляд рівні ділянки мають невеликий ухил. Будинок потрібно розмістити з умовою відтоку вод від фундаменту. Це можна забезпечити, піднявши будинок або передбачивши дренаж. Топозйомка допоможе виконати ці роботи грамотно і точно визначити обсяги земляних робіт.
3. Облаштування ландшафту. Топографічна зйомка — основа для роботи ландшафтного дизайнера на ділянці з будь-яким рельєфом і ухилом. Точний план місцевості допоможе вдало розмістити всі насадження, альтанки та інші споруди.
4. Гарантія надійності та міцності будівлі. Професійні будівельники проводять роботи тільки при наданні геодезичної зйомки. Здійснення геодезичного виносу осей споруди, нульової позначки, створення виконавчої зйомки конструкцій гарантує їм ідеальну геометрію, на яку розраховані кращі проєкти двоповерхових будинків або одноповерхових. Це гарантує тривалу експлуатацію будинку, що виключає серйозні проблеми.
Для того, щоб ваш будинок був вдало посаджений на ділянці, став надійним та мав приємний ландшафт — геодезичні роботи необхідні!