Будинки мансардного типу найчастіше вибирають забудовники. Їм подобаються красиві скати покрівлі та сходи, що з'єднують рівні, але замовники часто не знають, як найкращим чином організувати цей простір.
Перевагою мансардного будинку є комфортний поділ двох рівнів. У будинку одноповерховому чіткої межі немає. У нашому випадку на першому поверсі розташовується денна зона з загальними і господарськими приміщеннями, а другий поверх планується у вигляді спальної зони. Сходи в такому просторі є сполучним елементом, а не перешкодою.
Мансардні будинки: коли сходи можуть заважати?
Трапляється, що планування будинку з мансардою не відповідає зручному поділу рівнів. Тоді сходи будуть швидше проблемою, ніж помічником. Оскільки стіни мансарди мають нахил завдяки скошеній покрівлі, корисна площа верхнього рівня значно зменшується. Якщо в будинку буде проживати велика сім'я, то розмістити, наприклад, чотири спальні на мансарді навряд чи вийде. Зонування в цьому випадку доведеться порушити, розмістивши одну із спалень на нижньому рівні. Це буває зручно для маленьких дітей і старшого покоління, адже кімната знаходиться в безпосередній близькості з кухнею, ванною і вітальнею.
Місце для санвузла
Комфорт дворівневого будинку вимагає, щоб їх було два. Для розміщення санітарних приміщень на нижньому рівні необхідно вибрати місце, яке буде комфортне для загального користування. Найкращим варіантом вважається планування з санвузлом, розташованим біля головного входу в холі. Щоправда, господарі спальні нижнього поверху не зможуть їм зручно користуватися. Тому слід передбачити для них наявність власної просторої ванної, розташованої поблизу зі спальнею. А в гостьовий санвузол досить буде встановити тільки умивальник і унітаз. З метою економії дорогоцінного простору залишають на нижньому поверсі тільки один санвузол. У такому випадку важливо його комфортно розмістити і грамотно обладнати, адже таке багатофункціональне приміщення буде відчувати навантаження і від господарів, і від гостей будинку, особливо вранці.
Господарські приміщення
Функціональне призначення таких приміщень визначає їх розміщення в межах нижнього рівня. Цього вимагає комфортний доступ в котельню, швидке переміщення великогабаритних речей в інвентарну і розвантаження продуктів у комору. Про місце розташування цих приміщень не посперечаєшся, а де помістити гардеробну варто подумати. Для комфорту мешканців основний одяг повинен зберігатися поруч зі спальнями. Винятком вважаються невеликі шафи в холі для розміщення верхнього одягу. Проект будинку з гаражем та мансардою найчастіше спланований таким чином, що пральня знаходиться за гаражем. Це не цілком зручно для господині, адже було б зручніше прати і прасувати по близькості з основним гардеробом. Для того, щоб прання, сушка і прасування не викликали дискомфорт, пральня повинна знаходитися від вбиральні на мінімальній відстані. Потреба частого підйому стопок білизни на верхній поверх здатна затьмарити радість від життя в будинку з мансардою.
Потреби замовника і проект заміського будинку з мансардою
У зведенні сучасних будинків переважає тенденція до постійного розширення нічної зони. Відповідно збільшується площа мансарди. Велике значення надається індивідуальним зонам комфорту, таким як власні санвузли, спальні і вбиральні. Площа цих приміщень вимагає збільшення площі в порівнянні з першим поверхом. Разом з цим бажання розширити простір денної зони диктує необхідність об'єднання вітальні, кухонного та столового зон в загальне приміщення. Подібне рішення не зменшує площі самих кімнат, але прекрасно економить корисну площу будинку. Перед тим, як вибрати остаточний варіант проекту, варто перевірити, чи всі потреби замовника враховані. Цілком можливо, що для комфорту майбутніх господарів будуть потрібні нестандартні планування, наприклад, проект, який має різну площу денної і нічної зон. У цьому випадку вигідніше вибрати проект дворівневого будинку з повнорозмірним другим поверхом, що має більшу в порівнянні з мансардою площу.