Проекти будинків, що передбачають зведення одного поверху і подальшого впорядкування мансарди, є чи не найбільш оптимальним варіантом житла. Втілення такого проекту в життя (на відміну від проектів будинків з мансардою) проходить в кілька етапів, а значить, мансарду можна буде облаштувати саме тоді, коли в цьому виникне необхідність. Якщо мансарда спочатку була передбачена в проекті, її благоустрій не складе труднощів. Якщо ж ви хочете переобладнати горище, слід з максимальною обережністю поставитися до перепланування, що дозволить уникнути порушень в загальній конструкції будинку.
Переобладнання горища має починатися з оціночних заходів.
Як і проект будинку з мансардою, перепланування включає просторове і функціональне зонування всього наявного простору - тут виділяється житлова площа і місце для установки сантехніки. Оцінюється загальний стан кроквяної конструкції, розглядається інформація щодо облаштування входу і інші комунікаційні рішення, приймаються рішення по плануванню окремих приміщень, розташуванню в них меблів та обладнання, вказується місцезнаходження вікон і необхідних точок освітлення, аналізується прокладка різних комунікацій. Ці роботи найправильніше довірити досвідченим проектувальникам.
У зоні карниза під скатами даху висота даху буде замалою для повноцінного використання. Різницю у висоті такого приміщення обов'язково слід використовувати в проекті. Крім того, підпірні стійки, які тримають на собі кроквяну конструкцію, вимагають особливого підходу - видалити або переставити їх не можна, зате можна приховати настінними перегородками.
У тих приміщеннях, де потрібне природне освітлення, вікна повинні бути розташовані правильно. Віконний отвір в гардеробній або ванній може бути розташований досить високо, причому це ніяк не позначиться на функціональності приміщень. А ось біля вікон, що знаходяться в кімнатах, висота нижнього краю вікна від підлоги не повинна перевищувати позначку в 110 см - інакше з положення сидячи ви зможете бачити тільки небо.
Переобладнання горища будинку з двосхилим дахом понад просте, адже зони, що не підходять для повноцінного облаштування, розташовані в двох протилежних сторонах. А вертикальні торцеві стіни чудово підійдуть для розміщення балконних дверей, великих вікон, високих книжкових полиць або шаф.
Мансардний простір матиме велику площу в разі, якщо дах спирається на атикову стіну. Якщо ж такої стіни немає, то виконується фальш-конструкція, що дозволяє отримати більш комфортний простір.
Розподілення рабіт при складанні проекту
Самостійно можна перевірити наступні моменти:
- якщо на мансарді передбачається установка додаткової ванни, то слід проаналізувати розміщення каналізаційних стояків, щоб встановити сантехніку поруч з існуючими стоками;
- септика в каналізаційній системі також повинно вистачити для прийому додаткових стоків;
- перевірити потужність встановленого опалювального обладнання на предмет того, чи зможе воно обігрівати додаткову площу,
- перевірити висоту вентиляційних труб. Мінімальна відстань між входом в решітку до виходу каналу на даху - 2 метри. Тільки так може бути створена достатня тяга, а в іншому випадку буде потрібно монтаж додаткових вентиляційних систем.
Конструктор проект мансардного будинку оцінює з точки зору:
- несучої здатності перекриття. При необхідності надаються рекомендації щодо зміцнення перекриття,
- технічного стану покрівлі та кроквяної конструкції, можливості монтажу утеплювального шару з боку мансарди.
Завдання архітектора при плануванні такі:
Тільки комплексне проведення даних заходів забезпечить вашому будинку надійність, а мансарду зробить місцем, комфортним для проживання!
- виявлення достатньої житлової площі і необхідної для комфортного проживання висоти з урахуванням проведеної обробки,
- визначення можливості практичного і зручного розміщення сходів. Ця конструкція не повинна заважати комфортному використанню нижніх приміщень і не віднімати найвище місце в мансарді.
- За допомогою рекомендацій архітектора також можна раціонально і комфортно облаштувати простір мансарди, по можливості приховати елементи стропильних конструкцій.