Наша перша стаття розкрила зміст понять «мансарда» і «горище», розповіла про переваги і недоліки конструкцій і показала на наочному прикладі, чи можна заощадити на будівництві мансарди. На завершення нашого порівняння варто поговорити про технічну сторону питання.
Проекти двоповерхових будинків: відмінності конструкцій горища і мансарди
Оскільки двоповерховий будинок з холодним горищем - класичне рішення, то схеми його зведення і технологія стандартні і не викликають складнощів. Передбачивши ефективну гідроізоляцію даної конструкції ви отримаєте надійний будинок. Зведення мансардного поверху технологічно складніше і передбачає високу кваліфікацію фахівців і якість проекту. Якщо ще на етапі проектування випустити з уваги помилку, то наслідки її усунення обійдуться дорого, а переробка буде довгою. Надійність мансардного котеджу визначає якість покрівельного пирога і грамотність, з якої звели кроквяну систему. Якщо підпокрівельний простір має значну ширину, а опорні стіни не передбачені, фірмові конструкції стануть найкращим варіантом кроквяної системи. Крім забезпечення надійності покрівлі вони чудово виглядають в інтер'єрі, відповідаючи модним віянням і створюючи на мансарді неповторний настрій.
Питання утеплення конструкцій другого рівня
Приватний будинок вимагає від усіх приміщень певного рівня комфорту. Цілорічне проживання можливе при забезпеченні високих теплових характеристик будинку. Якщо ви зважилися на реалізацію проекту двоповерхового будинку з горищем, особливу увагу потрібно приділити утепленню перекриття другого поверху, що буде слугувати до того ж підлогою для горищного простору. Цей захід спрямований на збереження теплого повітря, що минає з дому через холодне горище.
Будувати мансардні будинки (проекти, фото можна знайти в нашому каталозі) потрібно з умовою організації на мансардному просторі теплих житлових приміщень. Забезпечити це можна за допомогою ефективного утеплення покрівельних скатів, атикових стін і підлоги. Варто зазначити, що ефективним можна вважати лише той утеплювач, товщина якого гарантує збереження температури в приміщенні взимку, а в його порах не акумулюється волога.
Теплотехнічним розрахунком виявляються всі теплові втрати будівлі з урахуванням клімату регіону будівництва. На підставі цих даних підбирається необхідна товщина утеплювача.
Похилі покрівлі зручно утеплювати мінераловатними утеплювачами, плити яких укладаються з перекриттям, щоб уникнути виникнення містків холоду, якщо немає можливості підібрати плити потрібної товщини. Важливо також забезпечити повітряний прошарок між теплоізоляцією і покриттям покрівлі. Не можна залишити покрівельний пиріг без шару паро і гідроізоляції, оскільки він затримує пар, що виходить з приміщення.
Будинки з мансардним поверхом: особливе скління
Мансардне скління, що відчуває на собі підвищені навантаження від погодних умов, повинні відповідати пропонованим до них підвищеним вимогам. До них відноситься висока герметичність примикання рами вікна до конструкцій покрівлі, необхідна для виключення протікання.
Виробниками світлопрозорих конструкцій розроблене спеціальне мансардне скління зі склом міцністю, що дозволяє витримати навантаження до 180 кг / м2.
Монтаж мансардних вікон, вироблений в повній відповідності з інструкцією, а також встановлена фурнітура професійної якості забезпечують необхідні умови експлуатації і герметичність конструкції. Про це ви можете докладніше прочитати в нашій статті правила вибору и монтажу мансардних вікон. Але якщо потрібно скоротити кошторис на будівництво мансардного будинку, можна обійтися простими вікнами, встановленими у фронтонах.
Сучасний приватний будинок повинен відповідати бажанням забудовника - придбати найефективніше і комфортне житло, і архітектора - створити будинок, в якому покрівля гармонійно поєднується з його розмірами. Розуміння особливостей, описаних нами в цьому циклі статей, дозволить здійснити грамотний вибір між горищем та мансардою. Від цих характеристик залежать не тільки витрати на реалізацію задуманого, а й довгострокова перспектива життя в комфортному будинку.