Чи варто купувати ділянку з готовим фундаментом?

Рецензент статті: Олег Турінов, спеціаліст компанії Z500



Придбання земельної ділянки із вже побудованим фундаментом є досить ризикованою справою. Ви не можете бути впевненими у якості основи будинку та причинах припинення будівництва на даній ділянці. Також є питання щодо безпеки та можливості продовження будівництва на існуючому фундаменті. В цьому матеріалі ми спробуємо відповісти на ці питання.


ЗМІСТ

Чому люди продають ділянку з готовим фундаментом

З якими проблемами можна зіштовхнутись

Як вберегти гроші при покупці ділянки з фундаментом

Переваги та недоліки купівлі ділянки з фундаментом

З чим зіштовхнулись наші клієнти в минулому


Чому люди продають ділянку з готовим фундаментом?

Однією з основних причин може бути неправильний розрахунок кошторису, який призвів до того, що кошти на будівництво закінчились ще на етапі заливки фундаменту. Але це може бути не єдина причина. Іноді, навіть якщо кошти були достатні, під час будівництва можуть виникати непередбачувані проблеми, які змушують зупинити будівництво.


Ось декілька причин, чому люди можуть продавати земельну ділянку з вже побудованим фундаментом:

  1. Попередні власники змінили свої плани щодо будівництва на даній ділянці.
  2. Погано розраховані майбутні витрати на будівництво (особливо, коли будівництво планувалось без геології паралельно із закладанням найсильнішого фундаменту, що призвело до швидкої витрати коштів “на вітер”).
  3. Спроба продати землю, що вже була віддана під оренду або довічне використання, що законодавчо не можливо. Згідно з законом, будівля, навіть якщо вона не добудована, є законним об'єктом для продажу, і земля йде разом з нею. Усі угоди повинен перевіряти нотаріус, і у випадку, якщо земля була віддана під оренду, то угода буде недійсною.
  4. Недотримання умов договору між клієнтом та забудовником або невиконання зобов'язань будівельної компанією, які призвели до заморозки будівництва.


Незалежно від причини продажу, новий покупець повинен бути дуже уважним і здійснювати детальну перевірку фундаменту та всієї земельної ділянки перед покупкою, щоб переконатися, що він може безпечно продовжити будівництво на цій землі.

Адже, заливка фундаменту — досить витратний процес, тому, якщо вам пропонують купити земельну ділянку з готовим фундаментом за ціною звичайної ділянки, то це може свідчити про недбалість робітників, які здійснювали роботи з будівництва.



З якими проблемами можна зіштовхнутись?

Новачок у будівництві може вважати наявність старого фундаменту на ділянці великим плюсом, що дозволить значно заощадити кошти. Однак, на жаль, така економія може призвести до зайвих витрат, що перевершать початковий бюджет.


Невідповідність вашого проєкту наявному фундаменту

Оскільки на ділянці вже існує фундамент, вам доведеться внести значні зміни в свій будівельний проект, щоб забезпечити підходяще розташування будівлі на цій основі. Зазвичай земельні ділянки з фундаментом продаються без проєкту, тому замовник повинен докласти зусиль, щоб вписати свої вимоги в існуючий фундамент. Однак, удосконалювати або змінювати фундамент без додаткових витрат є майже неможливим, тому доведеться пристосуватися до наявного стану.

Згідно з будівельними стандартами, фундамент виконується з урахуванням майбутнього навантаження. Однак, може статися так, що існуюча основа, розрахована на будівлю з іншого матеріалу, наприклад, з дерева, не підійде для будівництва з бетону. Крім того, продавець ділянки може приховувати інформацію про параметри фундаменту. Якщо фундамент не зможе витримати будівлю, то в бетоні виникне тріщина, і будинок стане непридатним для проживання.



Якість виконання фундаменту

Купуючи готовий фундамент, ви не можете бути впевнені у якості матеріалів, які використовувались для його створення. Це небезпечно, оскільки деякі підприємці можуть знизити витрати на будівництво, заощадивши на матеріалах. Як результат, фундамент може виглядати добре ззовні, але насправді бути недостатньо міцним. Оцінити якість бетону без професійної перевірки неможливо, оскільки найбільш важливі показники, такі як марка бетону і наявність армування, не видно на вигляд. Для перевірки марки бетону можна використовувати молоток Шмідта, але щоб оцінити наявність армування, потрібно розкрити основу.

Підготовчі роботи перед укладанням фундаменту мають важливе значення для якості основи. Наприклад, недобросовісні забудовники можуть заливати фундамент у кілька етапів, не переймаючись правильним приляганням шарів, що призведе до створення шаруватої бази з бетонами різної міцності.

Крім того, метод створення пальового фундаменту є економічним, але вимагає контролю точок промерзання ґрунту, що не завжди виконується будівельниками.

Геодезична зйомка місцевості також має важливе значення при створенні фундаменту. Якщо забудовник не знає що знаходиться під землею, це може призвести до серйозних проблем у майбутньому. Наприклад, якщо фундамент створюється на місці з ґрунтовими водами або порожнечами, без геозйомки та правильного проєкту він, швидше за все, просяде, почне тріскатися і, зрештою, зруйнується.


Час залиття бетону

Завдяки простим косметичним процедурам, фундамент старого будинку можна знову надати вигляд нового. Таким чином, забудовник може знову обдурити покупця, видаючи зруйнований фундамент за щойно залитий.


Великі витрати на демонтаж

Якщо вирішите замінити старий фундамент, це буде коштувати чималу суму. За мінімальними цінами, демонтаж квадратної шестиметрової основи під одноповерховий будинок починається від 20 тис грн. Великі або нестандартні фундаменти будуть коштувати ще більше.



Як вберегти гроші при покупці ділянки з фундаментом

Перед тим, як купити ділянку з фундаментом, важливо оцінити якість цієї конструкції. Слід звернути увагу на наявність сколів, тріщин та інших дефектів, які можуть негативно вплинути на несучу здатність фундаменту. Також відкриті елементи арматури можуть свідчити про низьку якість будівництва.


Якщо фундамент виглядає добре, можна перейти до наступних кроків:

Запитайте документи на землю та технічний паспорт на будівництво. Також попросіть документ, який підтверджує, що проєкт будівництва ще не закінчений. Якщо потрібно, зверніться до нотаріуса для отримання консультації з юридичних питань.

Перевірте, чи фундамент розташований правильно згідно з будівельними нормами та правилами. Будь-які порушення норм розташування будинку на ділянці може призвести до демонтажу всієї конструкції.

Залучіть професіоналів для оцінки якості фундаменту. Вони зможуть допомогти вам впевнитися, що конструкція має необхідну міцність та надійність. Їх послуги обійдуться вам дешевше, ніж повна заміна фундаменту.

Вивчіть всі розміри фундаменту, включаючи діагоналі. Якщо замовляти проект будівництва на наявний фундамент, слід перевірити всі геометричні параметри, оскільки будь-яке відхилення може призвести до заміни всієї конструкції.


Переваги та недоліки купівлі ділянки з фундаментом

Однією з переваг є можливість зекономити час та гроші, якщо ділянка з якісним фундаментом.

Однак, головним недоліком є те, що не можна знати, хто, коли і як зробив цей фундамент. Від цього залежить те, чи буде стояти будівля, чи вона зруйнується протягом найближчого року. Це пов'язано з різними факторами, такими як: чи була врахована геодезія та геологія грунту, чи була нормально закладена база, наявність та якість армування, візуальні дефекти (відколи, тріщини, каверни, просідання), якість бетону та його заливання, дотримання будівельних стандартів, розрахунок рівня навантаження, наявність документації і т.д.

Також, потрібно мати на увазі, що проєкт майбутньої будівлі на такому фундаменті буде 100% індивідуальним, що створює додаткові складнощі. При формуванні індивідуального замовлення, забудовник має брати активну участь у процесі проєктування, враховувати свої побажання та особливості наявного фундаменту. На проєктування унікальної будівлі може піти дуже багато часу, що є неприпустимим, оскільки поки проєктується будівля, об'єкт залишається незавершеним.

Важливо пам'ятати, що ні один проєктувальник не може надати вам гарантію на проєкт з уже збудованим фундаментом, а ви не зможете одержати дозвіл на будівництво, якщо не буде мати необхідну документацію — геологічну інформацію про ділянку та проєктну документацію на фундамент, яка в більшості випадків відсутня.



З чим зіштовхнулись наші клієнти в минулому

Перший випадок ілюструє невідповідальність продавців, незнання законів та бажання заробити якомога більше грошей. Один чоловік купив земельну ділянку з фундаментом, який був у дуже поганому стані. Він запитав у продавця документи на фундамент, але отримав відмову. Пізніше виявилося, що продавець не мав жодних документів на фундамент та, звичайно, дозвілу на будівництво. Це не стало серйозною проблемою для покупця, оскільки фундамент все одно він планував знести, і через кілька років він повністю прибрав його з території. Тоді колишній власник ділянки прийшов і вимагав продати йому зруйнований фундамент як будівельний матеріал. Звичайно, забудовник не мав рації, оскільки фундамент не є будівельним матеріалом, навіть якщо він зруйнований. Нажаль, угода не була документально оформлена, тому продавець дозволив собі вільно трактувати свої слова, заявивши, що продав землю, а не фундамент. Тепер покупцеві доведеться звернутися до правової допомоги у зв'язку з цією ситуацією.

Другий приклад є менш суворим. Компанія, яка займається будівництвом, отримала запит від клієнта на розробку проєкту будинку під готовий фундамент, що знаходиться на нещодавно придбаній ділянці. Попереджаючи клієнта, що немає ніяких гарантій, що фундамент буде стійким, компанія згодилась розробити проєкт. Клієнт був здивований та засмучений, так як він вже витратив гроші, але не може розпочати будівництво, не провівши повної експертизи недобудови.


Ці випадки відомі нам з життєвого досвіду від наших клієнтів, і вони в соте доводять нам, що придбання ділянки з готовим фундаментом має відбуватись вкрай обережно та з залученням фахівців з юридичного права. Це дуже ризикована справа, і "економія" не приведе до збереження ваших грошей. Існує можливість, що вас обмануть, і замість "свіжозалитого фундаменту під приватний будинок" ви отримаєте розруйновану бетонну масу, виправлення якої буде коштувати додаткові витрати. Ретельно зважте, чи потрібно вам купувати щось невідоме, покладаючись лише на чесність продавця.




Чи сподобалась вам наша стаття? Чи була вам корисна? Залишайте ваші коментарі та пропозиції у формі внизу статті.


ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ:

Чи вигідно купити ділянку з готовим фундаментом?
Заливка фундаменту — досить витратний процес, тому, якщо вам пропонують купити земельну ділянку з готовим фундаментом за ціною звичайної ділянки, то це може свідчити про проблеми з якістю основи будинку.
Скільки коштує демонтувати старий фундамент на ділянці?
Якщо вирішите замінити старий фундамент, це буде коштувати чималу суму. За мінімальними цінами, демонтаж квадратної шестиметрової основи під одноповерховий будинок починається від 20 тис грн. Великі або нестандартні фундаменти будуть коштувати ще більше.
Які переваги купівлі ділянки з фундаментом?
Головною перевагою є можливість зекономити час та гроші, якщо ділянка з якісним фундаментом. Однак, нажаль, не можна знати, хто, коли і як зробив цей фундамент.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 7
Середня: 5
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло