Дорогі читачі - це заключна стаття з циклу РЕЦЕПТИ КОНСЕРВУВАННЯ, присвячена правилам зберігання будівельних матеріалів взимку. Можна якісно законсервувати споруджуваний будинок, але якщо будматеріали на приоб'єктній ділянці залишаються незахищеними, швидше за все більша їх частина до весни прийде в непридатність.
Що потрібно зробити, щоб матеріали не втратили своїх властивостей взимку?
Правила зберігання для кожного матеріалу по порядку
- Матеріали для покрівельних покриттів, підпокрівельних робіт і гідроізоляції підвалів потрібно зберігати в сухих приміщеннях. Там же забезпечити місце для цвяхів, кріплення та інших металевих елементів. Всю рулонну гідроізоляцію, руберойд, пе-плівка або толь, потрібно зберігати строго вертикально, щоб уникнути розтріскування матеріалу на згинах, що утворюються частіше в середині рулону.
- Лакофарбові матеріали, що мають у своєму складі розчинники, зберігають у герметично закритих ємностях.
- Такі матеріали як алебастр, гіпс, цемент, вапно псуються під дією вологи, тому їх краще не залишати на ділянці або забезпечити їх зберігання в сухих приміщеннях – сараях, наприклад. Можна поставити мішки з цими матеріалами прямо на суху підлогу. Підвищена вологість повітря або попадання води призведуть до затвердіння матеріалу і їх неможливо буде використати.
- Цеглу, призначену для викладки печі, зберігають у сухому приміщенні. Решту цегли укладають штабелями, зверху накриваючи плівкою для захисту від атмосферних опадів. Так само роблять і з блоками.
- Для зберігання піску монтують опалубку і засипають її купою посередині. Це запобігає розповзанню матеріалу. Зверху насип покривають щільною, наприклад, поліетиленовою армованою плівкою або руберойдом, і накрівають зверху цеглою. Така міра надійно захистить сипучий матеріал від вологи і проростання в ньому трави по весні.
- Всі бочки, ємності і бетонозмішувач, залишені на ділянці будівництва, перевертають догори дном або заносять в приміщення. Це вбереже ємності від розриву під впливом розширення замерзлої води.
***
Витрати на збереження закуплених будівельних матеріалів займуть невелику частину від загальних витрат на будівництво будинку. Якщо дотримати всі правила при консервації, можна уникнути подальших проблем в експлуатації будинку. Ретельно виконавши всі заходи з консервації на зиму, ви зможете з легкістю відновити будівництво будинку в наступний сезон, не боячись неприємних сюрпризів. Сподіваємося, ця стаття стане вам добрим помічником.