У перших двох статтях ми описали теорію монтажу покрівлі. (З першою статтею ми можемо познайомитися тут, а з другою тут.)
Давайте присвятимо заключний матеріал практичним питанням, а саме, запобіганню будівельних помилок.
помилки монтажу покрівлі
Наскільки б повну інформацію про монтаж і застосовуваних матеріалах не містили проекти будинків з горищниv дахом або мансардним поверхом дуже часто при влаштуванні покрівлі виникають помилки.
Основні помилки при монтажі покрівлі полягають в наступному:
- Замовники часто намагаються заощадити на матеріалах і купують не ті матеріали, що вказані в проектній документації. Часто для влаштування гідроізоляції купують плівку з пропускною здатністю 30 мг / м2, тоді як при якісному монтажі такий матеріал повинен володіти паропроникністю на рівні 1200 мг / м2 і вище. Здавалося б, що дешева плівка теж пропускає пар, але по факту ця пропускна здатність настільки мала, що часом такий матеріал не справляється з виведенням пара. При цьому відбувається накопичення вологи в тілі утеплювача, що в свою чергу позначається на його теплоізоляційних властивостях і може привести до значного зниження температури повітря в приміщенні. Якщо такий будинок використовується тільки влітку, його внутрішнє оздоблення також може постраждати через деякий час.
- Іншою помилкою при влаштуванні покрівлі є бажання прискорити процес монтажу. Для цього гідроізоляційну плівку монтують вертикально від коника до основи покрівлі, а не горизонтально, як вимагає інструкція по монтажу. В результаті цього відбувається порушення конструктиву гідроізоляції, що може призвести до потрапляння вологи із зовнішнього повітря в ізоляційний шар.
- Іншою помилкою при влаштуванні паро- та гідроізоляції є спосіб кріплення плівки. Помилково кріпити плівку цвяхами, а не промисловим степлером, це може привести до розриву плівки або її демонтажу.
- Також важливо пам'ятати, що нижній край гідроізолюючої плівки повинен виводиться за карниз в жолоб водостічної системи, а пароізоляційна плівка повинні виводиться на стіни будівлі.
- При використанні супердифузійних і дифузійних матеріалів для гідроізоляції головне не переплутати яким боком плівка повинна прилягати до утеплювача, в іншому випадку замість сучасного матеріалу з відмінними характеристиками виходить ефект звичайної поліетиленової плівки. Зморшки, провисання і складки на поверхні гідроізоляції, також, є неприпустимими.
- Двошарове укладання теплоізоляції виконують з пристроєм зміщення стиків. Якщо дах утеплюють суцільним покривом від карниза до коника, нерідко під власною вагою, або вібрацій утеплювач опускається вниз. Щоб цьому запобігти, можна закріпити його латами або шпагатом.
Ми сподіваємося, що наші статті озброїли вас необхідними знаннями для пристрою надійної і довговічною покрівлі.