Чи потрібен підвал у будинку?

Господарська жилка забудовника часто не дає йому спокою: «Стільки дорогоцінного місця під будинком пропадає даремно! Чому б не використати цю площу раціонально? Облаштувати там, наприклад, гараж, котельню, більярдну, винний льох, а можливо і сауну». Що ж, читайте наш відповідь, в яких випадках проекти будинків з підвалом або цокольним поверхом справді раціональні.

Ціна питання

Вартість будівництва підвалу це основний фактор, який визначає його доцільність. Підвальний або цокольний поверх - це дорого (дорого щодо всієї суми будівництва). Це дороге задоволення, навіть якщо ви будуєте будинок на поганому грунті, який вимагає і без підвалу глибоко закопуватися в землю. Його облаштування здорожує будівництво всього будинку приблизно на 20% -35%. А якщо ви все-таки захочете зробити підвал на хорошому або скелястому грунті, тоді він буде просто «золотим».

Найвищі статті витрат: пристрій тепло- і гідроізоляції, влаштування підлоги підвального приміщення, які просто не потрібні, якщо в будинку немає підвалу.

Коли це все-таки виправдано

подвал в доме

Незважаючи на таку дорожнечу, є випадки коли забудовнику доцільно розглядати проекти будинків з цоколем (цокольним поверхом) або з підвалом:

  • Якщо ділянка маленька, потреби сім'ї великі, грунти погані і коштів достатньо. Тоді підвальний або цокольний поверх допоможе зробити будинок більш компактним, звільнити ділянку від технічних приміщень, сховавши їх під землю.
  • Великий перепад висот на ділянці забудови. Проекти будинків на схилі припускають у будь-якому випадку рівну горизонтальну поверхню будівельного майданчика і фундаменту, для чого доводиться зрізати частину схилу. І в тій частині фундаменту, яка потрапила в зріз схилу, і має сенс організувати підвальний або цокольний поверх.
  • Вам просто дуже хочеться мати підвал в будинку і грошові кошти дозволяють.

Які приміщення найкраще розміщувати

Перш ніж вибирати, що і де розміщувати, потрібно знати технічні особливості вимоги до різних приміщеннях.

подвальное помещение

Котельня, для того щоб відповідати ДБН повинна мати зовнішні двері і вікно. Тому розмістити її в підвалі практично не представляється можливим, а цокольний поверх (який заглиблений в землю не більше ніж на половину своєї висоти) може виявитися цілком відповідним для котельні.

Пральня цілком придатна для підвалу, але для неї потрібно буде організувати примусове відкачування насосом використаної води, оскільки стандартний принцип роботи каналізації, заснований на силі земного тяжіння, тут працювати не буде.

Інженерне обладнання.
Вентиляційні установки недоцільно розміщувати в підвалі, оскільки це спричинить за собою перевитрату матеріалів. А ось вузол водопроводу та обладнання спецхімводоочисні конструкції розташувати в підвалі або цокольному поверсі дуже зручно.

Гараж і в підвальному, і в цокольному поверсі цілком доречний. Але комфортним він буде в тому випадку, якщо ми організуємо до нього досить пологий під'їзд (не більше 10 ° -12 °) і зможемо забезпечити примусове розтоплення обледеніння на під'їзній ділянці.

Зона відпочинку.
Будь-які приміщення, в яких ви будете перебувати більше двох годин - більярдна бібліотека, майстерня, тренажерний зал, інш. - потрібно забезпечити хорошою вентиляцією, освітленням і опаленням, їх установка в підвалі відбувається точно також як і на будь-якому іншому поверсі. Але якщо ви плануєте розміщувати в підвальному поверсі ще й санвузли, тоді доведеться подбати про примусове відкачування стоків за допомогою насоса.

дом с подвалом

А ось сауну в підвалі розміщувати не можна за правилами ДБН, для неї можна використовувати тільки цокольний поверх.

Висновок:

планировка подвала

Найчастіше проекти будинків з цокольним поверхом або з підвалом використовують тоді, коли фундамент будинку необхідний глибокий і обсяг робіт з фундаментом БЕЗ підвалу або З підвалом буде практично однаковим, а будівництво самого підвалу можна прирівняти до будівництва звичайного поверху. Проекти будинків з цокольним поверхом більш універсальні в плані організації приміщень, але вхід в такий будинок може виявитися менш зручним.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло