Дизайн даху будинку: підбираємо форму і нахил


Естетичні якості покрівлі ми помічаємо з першого погляду. Але важливі також її довговічність і практичність. Для забезпечення найкращих експлуатаційних характеристик даху слід відповідально поставитися до вибору його форми і конструкції.

Варто поговорити про ухил покрівлі

Основним критерієм класифікації покрівлі вважається кут нахилу її площини до горизонту - ухилом. Покрівля буває плоскою - при цьому ухил не перевищує значення в 5°, і скатної, коли кут більше 20°. Плоский дах приватного будинку - явище рідкісне, адже традиційне уявлення про зовнішній вигляд будинку пов'язано зі скатною покрівлею, а практичність конструкції відповідає всім вимогам. Можливість поєднати дах зі стіною за допомогою мансарди може забезпечити економію коштів, адже зведення 1 м2 покрівлі вигідніше будівництва 1 м2 стіни.

Ухил, покликаний забезпечити скатній покрівлі можливість безперешкодно відводити опади, вважається її найважливішою властивістю. Її звичайне значення розташоване в діапазоні від 15 ° до 65 °, а її вибір здійснюється з урахуванням показників:

  • Кліматичні умови ділянки. Якщо район характеризується рясними опадами, то покрівля робиться крутою, ухил складе від 45 ° і більше. Менш круті схили можна монтувати в більш сухих районах. У місцевості, що обдувається частими рвучкими вітрами, робиться пологе дахове покриття з ухилом менше 30 °.
  • Вид матеріалу покрівлі. Рулонні матеріали зручно укладати на схилах даху, ухил яких становить 2-25 °, дах, що виконаний з використанням штучних елементів повинні мати ухил не менше 15 °, великорозмірні елементи у вигляді металочерепиці та шиферу добре використовувати на схилах з ухилом від 25 ° і вище.
  • Якщо в будинку буде мансарда, важливо вибрати правильний ухил, адже потрібно забезпечити достатньо місця в мансардному поверсі і не створити неексплуатований простір під коником. Ідеальним ухилом даху в такому випадку буде діапазон від 38 ° до 45 °. Якщо ухил покрівлі буде менше 30 °, то варто замінити мансарду горищем.

Якщо збільшити ухил при будівництві даху, це спричинить за собою збільшення площі її скатів і подовження крокв, що відіб'ється на вартості будівництва подорожчанням зважаючи на потребу в більшій кількості матеріалів .

Від функціональності залежить багато

Головним завданням даху є захист будинку від негоди. Надійність покрівлі визначається формою її конструкції і якістю матеріалів, використовуваних в будівництві. Замислюючись про вибір форми даху варто врахувати, що збільшення кількості стиків підвищує ймовірність виникнення течі через будь-який розгерметизований стик.

Вибір покрівельної конструкції визначає план будинку і кількість поверхів. При будівництві будівлі з мансардою конфігурація покрівлі повинна забезпечувати комфорт на мансардному поверсі. Оскільки дах є важливою частиною зовнішнього вигляду будинку, варто підбирати її відповідно до розмірів споруди, дотримуючись пропорцій. Проекти будинків зі складним дахом найчастіше припускають будівництво масивних будинків, що мають презентабельний вигляд. На значній будівлі ця покрівля буде виглядати гармонійно, але котедж маленьких розмірів вона навряд чи прикрасить. Архітектору під силу перетворити навіть прості проекти будинків з односхилим дахом на витвір мистецтва. Окрасою покрівлі стануть висококласні матеріали покриття.

Дизайн даху будинку: різноманіття конструкцій

1. Плоский дах - обов'язкова складова котеджів в стилі хай-тек. Зведення такого даху обійдеться дешевше класичної (якщо ви не плануєте мансарду). Мінімальний кут нахилу дозволяє закласти будь-яку кількість утеплювача, тобто при бажанні ви зможете зробити її набагато тепліше скатної покрівлі. Її можна вдало проектувати для котеджів складної форми, для яких традиційна скатна покрівля буде громіздкою і дуже зламаною. До того ж плоску покрівлю можна зробити експлуатованою. Вона може стати прекрасним місцем відпочинку. Але слід враховувати, що для такого типу даху потрібна система сніготанення, щоб не накопичувати на ній сніг всю зиму до весни. На сьогоднішній день плоский дах поки ще не дуже популярний, і далеко не всі будівельні компанії можуть грамотно реалізувати проект з плоскою покрівлею.

2. Односхилий дах є найпростішим у виконанні. Відмінно працює в будинках з прольотами в 6-8 м. Якщо забезпечити ухил покрівельного ската на північ, то можна розмістити на південних фасадах широкі вікна. Зорієнтувавши його на південь, можна створити сонячні колектори на всій поверхні ската. Покривати таку конструкцію зручно крупнолистовими матеріалами. Односхилою покрівлею добре покривати як великі споруди, так і  веранди, гаражі. У сучасній архітектурі все частіше зустрічаються прийоми об'єднання в єдине ціле декількох односхилих дахів, що мають нахил в різні сторони. При такому рішенні слід уникати великих ухилів для виключення необхідності будівництва високих стін.

3. Будинок з двосхилим дахом можна назвати найпопулярнішим варіантом завдяки його звичному вигляду і економічності. Покрівля такої форми буде ідеальним рішенням для прямокутної споруди і особливо для будинку з мансардним поверхом, адже у фронтонах можна передбачити вікна, що забезпечують достатній рівень освітлення в мансарді і її вентиляцію. Ламаний дах як різновид двосхилого також буде прекрасним рішенням для будинку з мансардою. Його відрізняють більш крутий ухил в нижній частині (65 ° -80 °) щодо верхньої (25 ° -30 °). Саме така особливість створює в мансарді додаткову площу. Також двосхилим можна вважати склепінчастий тип покрівлі, що виконаний по колу або в іншій формі. Чудово підходить для прикраси виступаючих елементів будівлі.

Приклади простої двоскатної покрівлі:


4. Перевагою вальмового типу даху є гарний опір вітровим навантаженням. Подібний дизайн дахи будинків передбачається для покриття будівель великої площі і додає будинку більш солідний вигляд, в порівнянні з двосхилим. Складність такої конструкції полягає в обов'язковому пристрої мансардних і слухових вікон, але дозволяє забезпечити в мансарді достатню вентиляцію і освітлення.

Шатровий тип покрівлі, що є варіантом вальмової, рідкісний у використанні, через його застосування для покриття квадратних в плані будівель: веж або альтанок.

5. Напіввальмовий тип покрівлі зарекомендував себе більш надійним і економічним, а вентиляція і освітлення мансарди здійснюються за допомогою фронтонів.

6. В основі ламаної вальмової конструкції лежить принцип об'єднання характеристик обох перерахованих форм. Відрізняється тим, що зводиться на презентабельних будинках значних розмірів і є досить складним.

Ключовою перевагою є можливість вигідного використання більшої корисної площі на мансарді.

Особливості будівництва

Витрати на зведення даху складаються з вартості зведення несучої системи, створення підкровельного пирога, вартості самого матеріалу для покриття покрівлі та оплати роботи будівельників. У міру збільшення складності конструктиву покрівлі зростає і її вартість, оскільки:

1. Створення системи крокв потребують застосування більшого обсягу деревини.

2. Необхідність збільшити кількість матеріалів при зведенні стін більшої висоти для забезпечення надійної опори покрівлі.

3. Збільшення площі даху в порівнянні з плоским варіантом з огляду на монтаж вигинів і зламів і, як наслідок, велика потреба в матеріалах. Як ми вже говорили, всі злами і стики загрожують можливістю розгерметизації, що збільшить згодом витрати на ремонт. Тому будинок з плоским дахом, проект і його реалізація обійдуться замовнику дешевше багатоскатної складної конструкції.

  • Складна форма покрівлі потребують більш кваліфікованого і складного монтажу.
  • При покритті даху складної форми штучними матеріалами важливо забезпечити їх високу якість і використовувати натуральну і бітумну черепицю. Використання металочерепиці загрожує збільшенням відходів при монтажі.

Якщо ви хочете отримати довговічний, красивий і надійний будинок, який має гармонійний вигляд, відповідально підходьте до вибору типу покрівлі та ретельно підберіть дизайн даху будинку. Від правильності цього рішення буде залежати довговічність вашого житла і можливість грошової економії.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло