В першій частині нашої розповіді ми розповіли про рулонні, відкатні та розпашні ворота, засвоїли особливості кожної конструкції і розібралися з їх перевагами і недоліками. У цій статті ми завершимо нашу добірку гаражних воріт розповіддю про підйомно-поворотні, секційні і складчасті види.
Подйомно-поворотний вид воріт
Особливістю даних воріт є полотно, щільно перекриває собою отвір. Шарнірно-важільний механізм приводить їх в рух. А розмір стулок може досягати 6 м на 2,2 м. Відкриваються ворота, зміщуючись вгору по напрямних, вмонтованим з боків отвору і стелі приміщення. Ролики виконані з пластика на підшипниках.
У повністю відкритому положенні ворота розташовуються під стелею гаража в горизонтальному положенні. Стулка проводиться з утеплених пенополіуретановим плитами товщиною 40 мм сендвіч-панелей. Надати воротам красивий вид можна за допомогою металевого листа, задекорувати під бронзу, мідь, мармур, дерево. Елітні ворота можуть декоруватися профнастилом і цінними породами деревини. Захист від корозії передбачається за допомогою покриття полотна порошковою емаллю.
Плюси:
- Проекти одноповерхових будинків с гаражом вигідно оснащувати таким компактним типом воріт, адже при вертикальному підйомі економиться місце перед в'їздом і в гаражі.
- Оснащувати таким типом воріт зручно будь-гараж незалежно від конструкції.
- Можливе автоматичне відкривання.
- Позбавлять від необхідності розчищення в'їзду від снігу.
Мінуси:
- Конструкція погано протистоїть злому.
- Низькі теплоізоляційні показники. Навіть в отеплюваному гаражі можливе утворення криги на полотні воріт, що перешкоджає їх нормальній роботі.
- Обмеження на роботу в інтенсивному режимі.
Ворота секційного типу
Конструкція даних воріт обмежує висоту отвору аж до 6 м. Коли ворота повністю відкриті, їх полотно лежить уздовж стелі зверху. Ворота виконані у вигляді секцій, горизонтально розташованих і мають ширину в 350-610 мм і довжину до 5 м. Розмір полотна залежить від висоти отвору.
Секції з'єднані між собою шарнірними петлями. А края кожної секції забезпечені роликовим механізмом, що працює на підшипниках. Ворота при відкриванні рухаються спочатку вгору, потім горизонтально під стелею.
Розміри одвірок можуть бути різними: з вертикальним або похилим підйомом, нормальної, зниженої і підвищеної висоти.
Матеріал для виготовлення секцій - це сендвіч-панелі товщиною 40 мм, що представляють з собою пиріг з зовнішніх стінок, виконаних з листа сталі і внутрішнього заповнення з пінополіуретану. Виділяють цю поворотну конструкцію її високі теплоізоляційні показники і міцність. Вся конструкція полотна по периметру забезпечена ущільнювачем. Можуть відкриватися автоматично або передбачати ручне відкривання. Якщо, наприклад, проекти будинків з мансардою та гаражем передбачили хвіртку у воротах, то секційна конструкція підійде для її установки. Хвіртку можна забезпечити акриловим вікном для зручності, а відкриватися вона буде назовні. Як матеріал для виготовлення секційних воріт можуть бути використані алюміній, сталь і дерево елітних сортів.
Плюси:
- Економія місця навколо в'їзду і всередині гаража за допомогою компактної конструкції.
- Застосування для виробництва секційних воріт сендвіч-панелей забезпечує відмінні тепло- та звукоізоляційні якості цих воріт, оскільки сендвіч-панель має коефіцієнти звукоізоляції 29 дБ, а теплоізоляції 0,5 Вт / м 2.
- Конструкція може перекрити отвори, що мають ширину до 7 м, а висоту - до 6 м.
Мінуси:
- вимагають вільне місце перед в'їздом для того, щоб стулки вільно відкривалися.
- вимагають видалення снігу перед в'їздом на ширину стулки.
- майданчик перед в'їздом в гараж повинен мати рівну поверхню.
- одвірок може мати наступні характеристики:
- зменшену висоту – від 160 мм,
- висоту нормальну, рівну 420-600 мм,
- збільшену висоту 220-420 мм,
При цьому вертикальний підйом повинен бути рівний висоті отвору + 0,5 м.
- Складність воротної конструкції.
Ворота складчастого типу
Назва походить від способу їх відкриття - гармошкою, причому і в бічному і в верхньому виконанні. Усі секції забезпечені ущільнювальними прокладками. Найчастіше ворота виробляються з металу. Найбільш популярною вважається конструкція, що відкривається вгору і складається під отвором. Бічне виконання воріт встановлюється рідше, оскільки при їх відкритті зменшується ширина отвору. Стулок може бути від 3 і більше. Кут відкриття лежить в діапазоні 90-180 градусів. Зменшує ширину в'їзду кут формування воріт на 90 градусів.
Складчасті ворота наступного типу виконуються з 3-4 секцій, середні стулки яких накладаються на крайні і кріпляться фіксаторами. Далі стулки, закріплені між собою, спільно повертаються на 180 градусів, внаслідок чого проїзд повністю відкривається. При закріплених стулках відкриті середні нагадують конструкцію воріт орного типу. Цей тип воріт також може оснащений електроприводом.
Плюси:
- Середні стулки, відкриваючись, вимагають менше місця в порівнянні з воротами розпашного типу.
- Якщо складчасті ворота передбачають, наприклад, проекти мансардних будинків з гаражем, їх вертикальне відкриття економить площу перед в'їздом і не вимагає розчищення снігу. Прокладки між секціями не тільки герметизують, а й утеплюють ворота.
- Такий тип воріт може обладнуватися вікнами.
Мінуси:
- Додавання воріт вгору вимагає наявності вільного простору висотою 50 см під стелею.
- Конструкція тендітна і погано протистоїть ударам.
Вибір гаражних воріт залежить від комплексу чинників. Важливою характеристикою воріт вважається їх здатність захистити автомобіль від викрадення. До того ж важливо, щоб ворота були безпечними для тварин і людей, а також відрізнялися надійністю. Всіма цими якостями ворота будуть володіти в тому випадку, якщо їх вибір, проектування і монтаж зроблять фахівці.
Ми розглянули безліч варіантів гаражних воріт і сподіваємося, що цей перелік зможе допомогти вам визначитися з вибором конкретної конструкції, що підходить саме для вашого гаража, яка порадує своєю надійністю, якістю і вартістю.