Балкон покликаний збільшувати в будинку комфорт і прикрашати екстер'єр. Але нерідкі випадки, коли пристрій цієї конструкції пов'язаний з великою кількістю труднощів і витрат, а користь в результаті незначна. Важливо оцінити всі фактори, які говорять «за» і «проти», перш ніж всерйоз задуматися про будівництво балкона в своєму приватному будинку.
Проекти балконів в приватних будинках: способи його використання
Вибираючи проект будинку з великим балконом або компактним балконом декоративного виду, важливо вирішити, для чого ж він буде використовуватися.
- Індивідуальне місце для відпочинку. Місце для входу на нього вибирається із спальні або кабінету. Орієнтувати цю конструкцію варто на стіні, що виходить на тиху ділянку саду, а не на вулицю. Ця додаткова площа підійде для занять йогою, гімнастикою, неспішного читання, прийняття сонячних ванн або куріння поза приміщеннями. Від ваших цілей буде залежати площа самої конструкції. Щоб для плетених меблів, шезлонга або журнального столика місця було достатньо, воно повинно бути не менше 2,5 м2.
- Простір для загального відпочинку. Вихід варто передбачити із загального приміщення: вітальні або холу. Візьмемо до прикладу план двоповерхового будинку з балконом, терасою: якщо тераса вже зайнята, а до вас прийшли гості, то можна чудово розташуватися на балконі. Такий балкон повинен бути більш просторий. Його комфортна площа - від 4,5 м2 - підійде для затишного відпочинку невеликої компанії. Ширина балкона повинна бути такою, щоб можна було зручно розставити меблі.
Увага! Широкий балкон має свої конструктивні особливості. Його консольну конструкцію не завжди є можливість реалізувати. Ширина консольного балкона буде залежати від конструкції, матеріалів перекриття поверху, і матеріалів плити самого балкона, вона прораховується конструктором окремо для кожного будинку. Якщо консольну конструкцію реалізувати неможливо, плиту балкона спирають на колони або стіни будинку.
Основні рекомендації при плануванні балкона в приватному будинку
Проекти будинків з балконом (фото відбивають їх привабливість і комфорт) розробляються з урахуванням таких вимог:
- Для того, щоб на балконі можна було стояти або сидіти, слід приймати мінімальну його ширину, рівну 0.8 м. Плануючи надати балкону затишок за допомогою плетених меблів або шезлонга, збільшіть мінімальну ширину до 1,2 м. Плануючи проведення на балконі дружніх посиденьок в компанії декількох осіб, забезпечте комфорт за допомогою широкого балкона від 1,5 м. Не варто забувати, що така ширина балконної плити визначає необхідність будівництва колон або опорних стін для балкона. Для прикладу можна взяти проект мансардного будинку з гаражем: якщо передбачити балкон саме над гаражем, можна сміливо збільшувати ширину балконної плити. Якщо ж гаража під балконом немає, але ширина його велика, можна під ним між колонами або опорними стінами влаштувати невелику веранду або прекрасну терасу. Балкон при цьому стане для них покрівлею. Якщо ви задумали прикрасити фасад будинку декоративним французьким балконом, ви можете це зробити мінімальну ширину, рівну середній довжині стопи (0,3-0,35 м).
- Безпека балкона багато в чому залежить від його огорожі. Тому будівельні норми строго регламентують його висоту, яка не повинна бути менше 1,05-1,1 м.
- Для комфортного відвідування балкона отвір в стіні для його двері не повинен бути вже 0,7 м. Зручним і красивим рішенням стане вибір широкого отвору для установки двостулкових дверей. Цей захід допоможе ефективніше зв'язати зовнішній і внутрішній простір приміщення, оснащеного балконом. Готові проекти будинків з мансардою нерідко оснащені подібними рішеннями.
- Балконним простінком називають незаскленну площу стіни примикання балконної плити. З метою забезпечення пожежної безпеки ширина простінка регламентується протипожежними будівельними нормами і не повинна бути менше 1,2 м. Якщо ви вирішили влаштувати панорамне скління в цій частині стіни робіть це з урахуванням даної норми.
- Нерідко двоповерхові будинки з балконом (проекти ви можете подивитися у відповідному розділі нашого каталогу) мають балкон, конструкція якого відкрита вітрам з трьох сторін. Це значно знижує комфорт даного простору. Для того, щоб зробити балкон більш затишним, можна з однією зі сторін встановити захисний вітровий екран, що забезпечує захист від вітру на висоту не менше 1,8 м.