Ферми чи кроквяна система: що дешевше?


Опорою покрівельного покриття, яке захищає будинок від дощу і снігу, є кроквяна система. Це свого роду скелет даху. Сьогодні є два основних типи таких конструкцій - класична кроквяна система і кроквяні ферми.

Ми вирішили порівняти для вас ці конструкції, розглянувши їх детально. Розрахунки для порівняння нам люб'язно надала компанія Profikarkas.

Проектування покрівлі приватного будинку, що передбачає традиційний вид системи крокв

Елементи, що входять до складу кроквяної системи:

  • прогін коньковий (або конькова балка);
  • зміцнюючі систему конструкції: підкоси, розпірки, ригелі, стійки;
  • мауерлат;
  • крокви похилого і / або висячого виду.

Система покрівельних крокв в деталях

1. Мауерлат

Це дерев'яний брус, що укладається на арматурний пояс або прямо на кам'яну стіну будівлі. Він є основою кроквяної системи. Кріпиться до стіни або за допомогою стяжок з дроту, які виступають з пирога стіни, або закладних деталей у вигляді шпильок. Для дерев'яних котеджів мауерлатом виступають самі стіни, тому його додаткова організація не потрібна.

На малюнку праворуч видно: 1 - частина кладки; 2 - обв'язувальний пояс; 3 - мауерлат; 4 - кроквяна нога.

2. Крокви

  • Трикутна конструкція крокв, яка спирається нижніми точками на зовнішні стіни будинку, а верхніми на коньковую балку, називається висячими кроквами. Використання закріплення нижніх ніг крокв верхніми і нижніми затяжками дає можливість компенсувати загибаючі і стискаючі навантаження, які сприймають крокви, що розпирають стіни.
  • Крокви, які спираються на дві точки: нижню і середню, іменуються наклонними. У вигляді середніх опор можуть виступати внутрішні перегородки будинку або опорні стовпи. Використовуючи такі крокви, влаштовують каркаси покрівлі з прольотами більше 6 м.
Проекти будинків з багатощипцевим дахом, що передбачають складний пристрій внутрішнього простору, можуть бути виконані із застосуванням цих двох видів каркасів покрівлі в комбінації.

3. Конькові прогони системи крокв

Ці елементи, які об'єднують між собою всі ноги.

4. Характеристики міцності конструкції, які забезпечують каркасу покрівлі стійкість

Ними можуть бути підкоси, стяжки і розкоси діагонального типу. Вони використовуються в конструкціях фронтонів багатоскатних покрівель.

Такі параметри, як особливості вітрових, дощових, снігових навантажень, вид утеплювача, тип покриття покрівлі, площа перетину балок, що становлять кроквяну систему визначають величину кроку крокв в діапазоні від 0,6 до 2 м. Крок і інші параметри кроквяної системи потрібно розраховувати в кожному окремому випадку.

Проекти дахів заміських будинків: особливості монтажної технології

Монтаж починається з установки кроквяної підстави - армованого вирівнюючого пояса, вирівнюючого поверхню зовнішніх стін і може бути встановлена ​​на них. Потім в два шари виконується гідроізоляція і тільки потім установка мауерлата. Ретельний розрахунок і докладні креслення систем крокв визначає потребу в матеріалах і на кроквяну систему, і на покрівельний пиріг. Перш за все монтуються краї кроквяної системи - дві конструкції, які з'єднуються гребеневим прогоном. Далі йде установка рядових крокв. Усі сполучні заходи проходять з використанням вирубок, цвяхів, залізних скоб. Також для підвищення міцності конструкції монтують за допомогою додаткових болтів, нагелів і скоб. Ці затягування з'єднуються за допомогою методу в «зуб».

Проектування даху приватного будинку з посиленням кроквяної системи

Якщо проект передбачає складну конструкцію покрівлі, каркас повинен бути посилений. Як заходи зміцнення можуть бути використані підкісні і наполегливі системи, що складаються з шпренгелів і шпренгельних ферм.

Шпренгель - це конструкція у вигляді бруса, що є опорою для стійки, яка є підставою для діагонального крокви. Укладання шпренгелі виробляють на мауерлат або кут двох зовнішніх стін. Шпренгельні ферми застосовуються з метою посилення діагональних крокв в місцях, значно віддалених від кутів.

Посилити кроквяну систему можна конструкцією з ряду стійок, об'єднаних зверху поперечним брусом. Такі стійки монтуються на залізобетонне перекриття. Інший матеріал перекриттів визначає обов'язкове застосування затяжок для установки стійок, рівномірно розподіляють навантаження.

Тобто проекти котеджів, даху в яких складні, обов'язково мають ускладнену кроквяну систему, що відрізняється великою кількістю додаткових елементів з дерева і значно підвищують вартість будівництва.

Стропильная система, виконана в традиційному сенсі, повинна сприймати і розподіляти рівномірно на стіни будинку навантаження від покрівельного пирога. Потреба в матеріалах в такому підході має мале значення. Сучасні кроквяні конструкції вирішують задачу оптимізації витрат матеріалів, що приводить до зниження вартості їх будівництва завдяки раціоналізму в розподілі навантажень і пошуку оптимального положення каркасних елементів і їх розмірних характеристик.

Проекти будинків з простим дахом і складним: сучасне рішення

Як ми вже сказали, на відміну від класики, сучасні системи розробляються з метою оптимізації витрат матеріалів при збереженні показників міцності і надійності даху будинків. Креслення, проекти гарантують прекрасні характеристики надійності.

Багаторічні пошуки нових підходів увінчалися винаходом нових методів створення кроквяних ферм.

Розповімо докладніше про пристрій кроквяних ферм.

Кроквяні ферми - це конструкції, що складаються з розташованих на відстані в 1,5-3,5 м один від одного ребер з набитою на них латами, що служить основою для покрівельного пирога. Ребра спираються на мауерлат і закріплюються прогонами між собою. Жорсткість конструкції забезпечується додатковими вітровими зв'язками.


Системи - це решітка, висота якої менше її основи.
Її форма буває сферичною, частіше багатокутною (у вигляді трикутника). Використання саме трикутних форм визначається стійкістю всієї конструкції і рівномірністю розподілу навантажень. Прольоти серйозної довжини перекриваються конструкціями, виконаними шляхом з'єднання гратчастими зв'язками декількох трикутних стропильних ферм.


На данном рисунку: 1 — нижній пояс ферми, 2 — мауерлат, 3 — прогон и вітровий зв'язок.

Відмінності сучасного і класичного методу проектування кроквяних ферм

  1. У класичній системі розпирання стін запобігають затяжки, підкоси, стійки і сутички, що знижують тиск кровкяних ніг на стіни. В сучасних фермах нижні пояси підстави не відчувають таких навантажень. Підстава може використовуватися як балка перекриттів і компенсувати сили розтягування. Сучасні ферми рівномірно розподіляють, стискають і розтягують навантаження за допомогою діагоналей. Цей спосіб дозволяє знизити матеріаломісткість конструкції.
  2. При класичному підході перекриття і система крокв розраховуються окремо. Кроквяна система повинна бути стійкою до навантажень не тільки від опадів і вітру, а й від маси покрівлі. Ферми ж проектуються разом з перекриттями, які служать для них підставою. Це мінусує витрати на будівництво класичних перекриттів.

Кроквяні ферми жорсткі завдяки металлозубчиковим пластинам. Саме вони пов'язують дерев'яні елементи воєдино. Ідеальна геометрія досягається за рахунок виконання пластин на спеціальному обладнанні. Це визначає зниження кількості матеріалів зменшенням перетину дерев'яних елементів кроквяних ферм.

З цих прикладів видно, що переваги кроквяних ферм перед традиційними кроквами відчутні.


Крім зазначених економічних вигод ферми дають ще й такі переваги:

  1. Оскільки ферма є цілісним ребром жорсткості їх можна застосовувати для перекриття великих прольотів - аж до 12 м! - без додаткових опор.
  2. Плоскі покрівлі для каркасного будинку можна виконати тільки застосувавши ферми.

Порівняння на основі реальних ситуацій

Щоб у вас не залишилося сумнівів, ми вирішили показати вам на прикладі будівництва двох реальних котеджів різницю у вартості цих покрівельних каркасів. Отже, наш партнер, компанія Профікаркас, зробив розрахунок вартості традиційної системи і зведення кроквяних ферм для одноповерхового будинку Z10 і двоповерхового котеджу Zx24 на прохання клієнтів. Результати такі:

Вартість крокв та ферм для будинку Z10

При будівництві будинку Z10 зведення традиційної кроквяної конструкції потребуватиме вкладень в розмірі 272400 грн., а для ферм ця стаття витрат складе 118 450 грн. Знизити вартість створення каркасу покрівлі за допомогою ферм можна на 230%! Ці вражаючі результати обумовлені відсутністю необхідності в пристрої монолітної конструкції перекриття, передбаченого проектом Z10.

Приблизний кошторис на встановлення покрівлі

Складено методом поточних цін станом на 25.07.2015 р Розрахунковий курс валют: USD 25.0, EUR 28.0

Найменування видів робіт

Од. вим.

Кількість

Вартість

У т.ч. зар. плата

Вартість матеріалів

Оренда техніки

Сума, грн.

Розділ 1. Пристрій монолітного перекриття на позначці +2,860

1

Збірка і розбирання опалубки перекриттів залізобетонних

м2

173,1

271,18

65,45

205,73

 

46 941,02

2

В'язка арматурних каркасів перекриттів залізобетонних

т

3,076

26 472,79

3 998,40

22 474,39

 

81 430,30

3

Монтаж сіток з арматури для залізобетонних перекриттів вручну

т

3,076

2 034,81

1 332,80

702,01

 

6 259,08

4

Бетонування залізобетонного перекриття з використанням бетононасоса

м2

173,1

304,77

119,00

153,73

32,03

52 755,17

Всього за розділом 1:

187 385,66

Розділ 2. Пристрій кроквяної системи

5

Пристрій системи крокв

м2

267

318,32

119,00

172,58

26,74

84 991,57

Разом у розділі 2:

84 991,57

Розділ 3. Пристрій покрівельного каркаса з ферм.

6

Монтаж ферм

м2

267

443,53

83,30

337,94

22,29

118 422,16

Разом у розділі 3:

118 422,16

Даний кошторисний розрахунок враховує загальнобудівельні, транспортні, заготівельно-складські, адміністративні, розвантажувально-навантажувальні витрати і кошторисний прибуток.

Вартість крокв і ферм для будинку Zx24

Будинок Zх24 передбачає будівництво каркаса з ферм вартістю 87 600 грн, що на 21% дешевше класичної системи, вартість якої склала 106 000 грн. Проект передбачає перекриття меншої площі, що визначає і невелику площу покрівельного покриття. Міжповерхове перекриття другого поверху виконується дерев'яне.

Складено методом поточних цін станом на 25.07.2015 р 
Розрахунковий курс валют: USD 25.0, EUR 28.0

Найменування видів робіт

Од. вим.

Кількість

Вартість за одиницю

У т.ч. зароб. плата

Вартість матеріалів

Оренда техніки

Сума, грн.

Розділ 1. Пристрій кроквяної системи

1

Пристрій системи крокв

м2

193,7

333,03

119,00

177,17

36,87

64 508,80

Разом у розділі 1:

64 508,80

Розділ 2. Пристрій міжповерхового перекриття

2

Монтаж міжповерхового дерев'яного перекриття

м2

100,5

411,83

142,80

257,19

11,84

41 388,78

Разом у розділі 2:

41 388,78

Розділ 3. Пристрій покрівельного каркаса з ферм

3

Монтаж ферм

м2

193,7

451,95

83,30

337,94

30,71

87 543,47

Разом у розділі 3:

87 543,47

Даний кошторисний розрахунок враховує загальнобудівельні, транспортні, заготівельно-складські, адміністративні, розвантажувально-навантажувальні витрати і кошторисний прибуток.

І в першому і в другому випадку ферми виявилися більш вигідним рішенням!

Це відео нашого партнера, компанії Профікаркас, підводить підсумок по всіх переваг кроквяних ферм:

Застосування кроквяних ферм, це вигідно, але на жаль не цілком універсально з наступних причин:

1. Проектування і розрахунок конструкцій ферм вимагає наявності професійної програми і кваліфікованого фахівця.

2. Виготовлення ферм відбувається в заводських умовах із застосуванням високотехнологічних верстатів.

3. Забезпечити проектні характеристики ферм здатні лише металозубчасті пластини, що поставляються офіційними постачальниками.

Усі ці умови в комплексі, на жаль, доступні не всім областям нашої країни. Тому використання ферм в котеджному будівництві обумовлено територіальним розташуванням виробників.

Будинки з ламаним дахом, проекти яких розраховані на будівництво складної в архітектурному сенсі покрівлі, зводити використовуючи ферми іноді недоцільно. Складна форма може багаторазово збільшити матеріаломісткість покрівельного каркаса, прирівнюючи його вартість до ціни звичайної системи крокв.

В окремих випадках проектування ферм просто неможливо, тоді слід застосовувати традиційні крокви.

Але так чи інакше ми будемо раді за вас, якщо ситуація дозволить вам використовувати ферми. За допомогою нашої послуги ЗМІНИ В ПРОЕКТІ ми зможемо замінити в проекті крокви на ферми.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло