Як вибрати ефективний і сучасний септик для заміського будинку
На комфорт заміського котеджу дуже багато в чому впливає те, що саме передбачає інженерний проект будинку в розділах водовідведення та очищення стічних вод. Вибирати відповідний вам проект водопостачання приватного будинку не так-то просто. Ми вирішили підготувати цикл статей з тим, щоб роз'яснити особливості видів систем каналізації та особливостей їх вибору.
Ефективність пристрою септика хвилює абсолютно всіх забудовників. Сучасна інженерія готова надати відразу кілька варіантів. Ландшафтний план, проект житлового будинку буде реалізований ефективно в тому випадку, якщо план водопостачання будинку і септик будуть відповідати конкретній ділянці і дому. Для того, щоб витрати на організацію систем були для вас комфортними, радимо брати на озброєння оптимальні комплексні інженерні рішення.
Каналізаційні стоки можуть бути очищені двома способами:
- Анаеробна очистка стоків. Для очищення стоків, які утворюються в процесі експлуатації міні котеджі, проекти включають метод використання бактерій анаеробного типу - які можуть існувати в безповітряному просторі. З їх допомогою очищення стоків відбувається не в повному обсязі, а на 70%, тому необхідні додаткові фільтруючі поля.
- Аеробне очищення стоків. Для життєдіяльності аеробних очищуючих стоків бактерів необхідна постійна подача повітря. Оскільки вона здійснюється примусово, процес розщеплення забруднень йде швидше, а ступінь очищення досягає 95% і більше.
На основі першого методу можуть працювати септики будь-якого типу. Другий метод лежить в основі роботи каналізаційної системи автономного типу. Наприклад, якщо потрібен проект котеджу, септик якого передбачав би біологічне очищення стоків глибокого циклу.
Можна виділити три типи роботи септиків
- У механічному септику відбувається очищення стоків в результаті перетікання води з одного колодязя до іншого і осідання нечистот на дно камер.
- Біологічний септик влаштований подібно, але друга камера наповнена анаеробними бактеріями, за рахунок яких стоки очищаються від органіки з обов'язковим пристроєм ґрунтового ступеня очищення.
- В станції біологічної очистки глибокого циклу відбувається розщеплення забруднень колонією аеробних бактерій.
Приклад такої станції зображений нижче:
У чому полягає секрет успішного вибору системи?
Для прийняття рішення вам необхідно відповісти на такі питання:
- Запланована кількість жителів,
- Сезонність використання вдома або постійне проживання,
- Обсяг стоків і кількість санітарно-технічних пристроїв в системі каналізації,
- Площа земельного наділу,
- Геологічні характеристики ґрунту, в який буде встановлюватися септик.
Розрахунки обсягів септика можна виробляти з урахуванням міської норми водоспоживання в 200 літрів на одного мешканця. Готові проекти котеджних будинків Z500 передбачають, що 1 мешканець приватного будинку споживає 100 л / добу. Ця норма допоможе визначитися з обсягами стічних вод всього будинку, а значить і обсягом системи каналізації. Найбільш важливою деталлю, яка впливає на тип септика, є характер ґрунту, необхідне місце для розміщення цієї системи, спосіб відведення очищеної технічної води. Комплекс цих факторів визначає не тільки вибір типу септика, але і всіх супутніх йому аксесуарів.
Найбільш часто зустрічається тип очисних споруд, що є класичним при глибокому заляганні ґрунтових вод, виконується у вигляді колодязя і системи дренажних трубопроводів , що залежать від виду полів фільтрації. При високому рівні ґрунтових вод така схема буде організована інакше.
Зверніть особливу увагу, що на відстані ближче трьох метрів до септика посадка дерев і чагарників з потужною кореневою системою заборонена! При наявності на ділянці існуючих колодязів або свердловин важливо забезпечити відстань не менше 15 метрів від них до полів фільтрації.
У цій частині ми постаралися сформувати у вас уявлення про методи очищення господарсько-побутових стоків, розповіли про параметри, що впливають на вибір септика. У наступних статтях ми докладно розглянемо кожен тип септика.
А це відео резюмує основні моменти, які ми тут зараз описали: