Комфорт приміщення мансарди забезпечується комплексом різних факторів, таких як висота аттикової стіни, вибір між фасадним і мансардним склінням, його положення і розмір, ступінь нахилу покрівлі. Між усіма цими факторами є тісний взаємозв'язок. Для початку ми пропонуємо розібратися в тому, як же саме розмір аттикової (її ще називають колінчатою) стіни визначає комфорт проживання на майбутній мансарді.
Типовий проект мансардного будинку: що ми маємо
Готові проекти будинків з мансардою в колекції Z500 розраховані в основному на аттикову стіну висотою 90 см. Така висота спільно з кутом нахилу покрівлі не менше 35 градусів здатні забезпечити комфортний простір для житлової мансарди. Така колінчаста стіна дозволить розмістити уздовж неї спальне місце шириною не менше 90 см, висота якого буде від 40 см від підлоги. З такого ліжка буде зручно вставати не побоюючись зачепити головою стелю. Ще одним варіантом стане розміщення у стіни письмового столу. Проекти дахів будинків з мансардою розраховані з урахуванням вимог безпеки: розташування нижнього краю мансардного скління не нижче 85 см від поверхні підлоги. Оскільки аттикова стіна заввишки становить 85-95 см, можна варіювати положення або розміри таких вікон, не порушуючи правил.
Переваги збільшення аттикової стіни
Мансардні проекти будинків і котеджів розроблені з можливістю збільшення висоти колінчатої стіни. Це подарує замовникам наступні переваги:
- Збільшення внутрішньої площі мансарди, зручної для розміщення меблів;
- Візуальне розширення меж кімнат;
- Більш затишне перебування в приміщеннях мансарди.
При цьому важливо врахувати наступні нюанси:
- Обсяг приміщень збільшиться, що потребує великих витрат і на їх обігрів: збільшення потужності опалювального котла і радіаторів.
- Якщо проект мансардного будинку з гаражем або без передбачає вентиляцію механічного типу, пристрій більш високої мансарди може збільшити продуктивність вентиляційної установки. При значному збільшенні висоти аттикової стіни важливо простежити, щоб мансардні вікна на виявилися занадто високо розташованими. Їх монтаж на висоті, що перевищує 110 см від підлоги робить огляд, а також користування ними та прибирання незручним.
- Висота впливає і на місце пристрою люкарен по відношенню до краю покрівлі, що може зажадати ускладнення системи водовідливу.
- Збільшення висоти аттикової стіни, що перевищує 30 см, зазвичай негативно відбивається на зовнішньому вигляді будинку. Якщо стіна занадто висока, а покрівля більш полога, то створюється відчуття недолугості в образі, підкреслене удаваними маленькими вікнами і дахом.
Проекти мансардних будинків. Фото до і після збільшення колінчатої стіни:
Чому не варто збільшувати аттикову стіну самостійно під час будівництва
На перший погляд може здатися, що немає нічого складного в збільшенні аттикової стіни на 20-30 см - варто лише доповісти ряд керамічних блоків і все. Таким чином можна перебудувати будь-який котедж, який містить каталог проектів будинків з мансардою, і не погоджувати з проектувальниками.
Але це не так, адже будь-яка зміна висоти аттикової стіни призводить до зміни висотних позначок каркасу покрівлі, монолітних поясів (якщо вони необхідні), а також балок перекриттів, що визначають правильність установки конструкцій покрівлі. При цьому правильність виконання будівельниками всіх змін нічим не гарантована.
З метою збереження привабливості зовнішнього вигляду котеджу після збільшення висоти колінчатої стіни архітектори пропонують вжити додаткових заходів:
- збільшити розміри вікон,
- підняти одвірок,
- збільшити звіси покрівлі,
- використовувати темні тони штукатурки в обробці простору між дахом і вікнами.
Приклади облаштування мансарди від нашого партнера: