на прикладі садиби Zr1
Одні думають, що робота ландшафтного дизайнера - це кущі насаджати на ділянці, інші - що ландшафтники працюють тільки зі складним рельєфом і парками. А про те, що проекти ландшафтного дизайну заміського будинку містять в собі набагато більше аспектів, багато хто навіть не підозрює.
У цій статті ми не будемо розповідати теорію про те, що входить в ландшафтний дизайн ділянки і чому він необхідний.
Тут ми розповімо реальну історію доброустрою ділянки. Ви на власні очі побачите, який обсяг робіт було виконано нашим ландшафтним дизайнером і його командою, побачите, що ми вміємо!
Дизайн проект ділянки з садибою Zr1
Створення проєкту ландшафтного дизайну
Олексію сподобався наш проект великого будинку Zr1. (Цей, і схожі проекти будинків з мансардою та гаражем, фото та інформацію про них, ви зможете знайти в нашому каталозі). Він вибрав його для будівництва садиби на березі затоки Дніпра. Разом з проєктом він замовив і проект ландшафту заміського будинку.
Ділянка Олексія має площу 43 сотки і розміщена на намивних пісках.
Загальні побажання і завдання для розробки дизайн-проекту були наступними:
- найвигідніше розмістити котедж на ділянці;
- спроєктувати лазню з верандою (можливо, з дерева або газоблоку);
- облаштувати лінію берега під причал для яхти з набережною та пляжем;
- запропонувати дизайн плавального басейну або міні-озера;
- запроектувати будиночок для охорони при в'їзді на ділянку;
- спроектувати доріжки між основними й другорядними об'єктами та зонами на ділянці;
- прикрасити ділянку деревами та кущами;
- запропонувати дизайн ландшафтного освітлення ділянки;
- розробити проєкт автоматичного поливу території.
Так виглядала берегова лінія ділянки взимку 2011/2012 р берегова лінія приватної земельної ділянки берег затоки Дніпра.
Перед початком проектних робіт була проведена топозйомка всієї ділянки. В цьому випадку особлива увага приділялася лінії берега і рівню посадки фундаментів будівель, оскільки згодом ми планували завозити шари ґрунту поверх наявного піску.
На підставі побажань Замовника та зібраної інформації про ділянку нами був запропонований перший варіант планування основних і додаткових ландшафтних зон.
Перший план ландшафтного дизайну заміського будинку мав зону пляжу, відповідну наявного піщаного рельєфу. Тут ми не планували істотно змінювати лінію берега - тільки мінімально зміцнити контур.
Далі ми наведемо ряд проміжних ескізів ділянки, які відображають зміни побажань нашого замовника в процесі реалізації проекту.
В одному із запропонованих варіантів посеред ділянки ми розмістили басейн. Але надалі Олексій відмовився від реалізації цієї ідеї у зв'язку з близьким розташуванням затоки річки.
Також було запропоновано варіант з міні-озером і гейзерами - маленький «китайський» сад, оскільки творчість цієї країни близька та добре знайома Олексію.
Так виглядав перший варіант дерев'яної лазні з палубою над річкою та перголою для мангала, що примикає.
Схил берега повинен був залишитися трав'янистим з вкрапленнями багаторічних низькорослих квітів.
На етапі дизайну проєкту ми розглядали різні технології берегового укріплення. На даному слайді використовується шпунт ПВХ з наступним бетонуванням набережної та укладанням кам'яної плитки.
Також ми «приміряли» в ескізах зміцнення берега габіонами (обв'язані металевою сіткою камені), з подальшим розміщенням набережною.
Вечірній вид на лазню з тераси будинку.
Набережна ввечері.
Зону пляжу передбачалося залишити піщаною й зміцнити від розмивання низьким габіоном.
В процесі будівництва Замовник передумав ставити лазню з дерева і вирішив, що вона повинна бути побудована з тих же матеріалів, що й основний будинок - котедж Zr1. Відповідно до архітектури котеджу і панорами з берега, що відкривається, ми запропонували таке планування лазні.
На даному слайді зображене кінцеве планування вхідної групи доріжок і пандуса, по якій далі були підготовлені робочі креслення.
Після прийняття остаточного рішення за формою лазні, ми по-новому з'єднали всі входи та виходи з будівель. Побажанням Олексія було мінімізувати площу, яку займають доріжки, і максимально залишити газон неперетинним.
Такий варіант лазні з терасою для літньої кухні сподобався Олексію більше попередніх і був прийнятий в роботу.
Після прийняття рішення, що укріплювати берег будуть шпунтами ПВХ, був розроблений новий проект форми набережної. Проект ландшафту заміського будинку в даному варіанті мав істотно змінений контур піщаного схилу, підігнаний під технологію шпунтових конструкцій.
Після узгодження з Олексієм основних зелених зон на ділянці, наші фахівці з водопостачання розробили схему зрошення ділянки з подальшою підготовкою специфікації за матеріалами та обладнанням.
Отже, проєкт готовий і затверджений. Тепер приступимо до реалізації нашого проекту :-)
Реалізація проекту ландшафтного дизайну
На цій стадії наш ландшафтний дизайнер здійснював авторський нагляд, а безпосередньо роботи проводила команда фахівців дендрологів.
Ділянка на етапі закладання фундаменту котеджу Zr1 виглядала ось так:
На фото нижче:
- зміцнення лінії берега шпунтами ПВХ;
- спорудження бетонної підпірної стінки;
- заливка бетонної набережної;
- закладка дренажних труб (оранжевого кольору);
- зміцнення берегової лінії.
... а до пляжу спустилися широкі сходи.
Після того як будівлі котеджу і лазні були побудовані, а з ділянки вивезли будівельне сміття, ми приступили до благоустрою території. На піски був завезений шар глини, яка буде утримувати вологу і перешкоджати вимиванню родючого шару ґрунту.
У місцях посадки дерев і кущів копалися ями-котловани глибиною від 0,5 до 3 метрів, які засипалися глиною, польовим ґрунтом, торфом, супіском в залежності від потреб конкретного дерева або куща.
Особливим завданням було видалення всіх бур'янів перед посівом суміші газонного насіння. Активне весняне зростання бур'янів добре видно на фото.
З урахуванням яскравого сонця і сильних вітрів, а також відсутності на ділянці дорослих розлогих дерев, система поливу була розділена по всій ділянці до посіву газонних трав.
Погодьтеся, зовсім інша справа! Завдяки старанням нашої команди ми втілили в життя сучасний ландшафтний дизайн заміського будинку. Уявіть тільки, яка краса тут буде, коли дерева виростуть!