Наявність в будинку веранди або тераси робить його більш сімейним, затишним, адже це приміщення по праву стає улюбленим місцем відпочинку для всіх членів сім'ї. Часто трапляється, що будинки будуються без тераси, а задумка про її будівництві приходить в голову тоді, коли будинок уже готовий. Якщо з самого початку не був обраний проект будинку з верандою або терасою можна виконати роботи по її будівництву та пристрою до основного будинку. Які складнощі можуть виникнути в ході проведення робіт?
З розмови з підрядником я сьогодні з'ясувала, що зведення тераси, що прилягає до зовнішніх стін будинку, займає стільки занадто багато роботи, як і будівництво будинку. При цьому виконується той же комплекс робіт від розробки грунту, пристрою фундаменту, його армування і утеплення. Мене бентежить майбутня громіздкість і тяжкість конструкції. До того ж я не розраховувала на значні фінансові вкладення ...
Вирішення питання: Якщо почати будівництво безпосередньо на родючому шарі, проблеми гарантовані! Думка з приводу громіздкості конструкції помилково. Основною неприємністю може стати деформація конструкцій тераси під впливом промерзання грунту внаслідок вибору малої глибини залягання. Внаслідок нерівномірного розподілу навантаження на основу і процесів усадки навіть конструкції з легких матеріалів, цегли, заліза, бетону виявляться крихкими. Якщо ви плануєте будівництво будинку з терасою з дерева, вплив цього ефекту буде знижений при виборі ефективного способу укладання дерев'яних елементів. При використанні в зведенні тераси елементів кладки строго необхідне спорудження надійних фундаментів. При цьому потрібно враховувати глибину промерзання шарів грунту для кожної кліматичної зони і різновид грунту. Найпоширенішим варіантом виконання підстави тераси служить створення суцільної плити з дотриманням технології будівництва. Для цього знімають родючий шар грунту, споруджують захисну дренуючу подушку з щебеню, на якій виконується бетонування підстави. Попередньо виконується в'язка арматурного каркаса підстави в залежності від розмірів і товщини бетонної плити.
Конструктивні особливості приєднання веранди до будинку
Коли ми планували будівництво власного котеджу, то не змогли підібрати проект будинку з терасою, що відповідає нашим потребам. В результаті добудовувати веранду мені довелося самому. Будував я її на фундаменті, вирішивши жорстко з'єднати його з конструкціями будинку за допомогою арматурних стержнів. Тепер мене мучить підозра, чи можуть на веранді виникнути тріщини і утворитися містки холоду в місцях з'єднання несучих конструкцій котеджу і веранди. Сумніваюся в правильності прийнятого мною рішення ...
Думка фахівців: Реалізацію задумки і будівництво будинку з верандою варто виконувати із залученням підрядників. Головною умовою для надійності конструкції є забезпечення автономності споруди від основної будівлі шляхом організації незалежного фундаменту веранди від осідання будівлі і його температурних деформацій і зворотного ефекту - ізоляції опор котеджу від руйнування веранди. При слабкій несучій здатності грунтів може створитися ефект різного ступеня просідання будівель і відділення веранди від основної будівлі. В цьому випадку необхідно передбачити площину, що дозволяє конструкціям незалежно переміщатися. Досягти цього можна застосуванням дилатаційних швів. Їхньою метою стає компенсування навантаження від сусідніх конструкцій і попередження деформацій. При ігноруванні цієї умови і жорсткому з'єднанні плити основи веранди з фундаментом будинку тріщини забезпечені.
Якщо вам не вдалося обрати проект будинку з верандою або терасою ви можете замовити її допроєктування, скориставшись послугою ЗМІНИ В ПРОЕКТІ. Тоді складності з'єднання будинку і тераси будуть виключені!