Як правильно вибрати готовий проект будинку?

Проект будівництва будинку є першою сходинкою складного, але дуже захоплюючого процесу будівництва власного котеджу. Планування будинку налічує кілька етапів. Якщо ви хочете отримати будинок, відповідний вашим очікуванням зручності і затишку, дотримуйтеся цієї послідовності при виборі.

Визначитись з поверховістю проекту

Перше, що вам потрібно вирішити для себе - скільки поверхів буде у вашому майбутньому будинку. Літні сімейні пари і сім'ї з малюками, як правило, обирають одноповерхові проекти, щоб господарям не довелося протягом дня ходити вгору-вниз по сходах. Комфорт цих будинків в експлуатації завжди йде на першому місці.

Незаперечним плюсом одноповерхового проекту є простота і швидкість зведення конструкції.

До недоліків одноповерхового будинку відносять:

  • одноповерхова споруда займає більше місця на вашій ділянці, ніж двоповерховий котедж (найбільш громіздкі проекти будинку з гаражем);
  • додаткові фінансові витрати на обігрів горища взимку;
  • одноповерхові проекти будинку з плануванням площею 200 м2 і більше представляють складність через наявність великої кількості коридорів, що ускладнює зв'язок всіх кімнат.

Двоповерховий котедж або будинок з мансардою?

Різняться ці два проекти конструкцією другого поверху:

  • мансарда - це кімната, висота стелі в якій залежить від скату даху. Сама по собі мансарда є упорядкованим горищем;
  • повноцінний другий поверх має 4 рівні по висоті стіни.

Будинок з мансардою легший за вагою і фундамент вимагає менше фінансових витрат.

Однак витрати на утеплення мансарди і її обробка вимагає великих вкладень, ніж звичайний другий поверх. Це обумовлено простотою геометрією другого поверху. Мансарда, а коли має ламану дах з більш складними геометричними формами.

Важливо: Поверховість впливає і на вартість будівництва. Якщо порівняти будинки однакової площі та форми, але при цьому різної поверховості - найбільш бюджетним буде варіант з мансардою. Більш дорогим - одноповерховий будинок.

Складіть список приміщень

На цьому етапі дуже важливо визначитися, скільки приміщень буде у вашій оселі, і яку функцію вони будуть виконувати.

Готові проекти будинків припускають свій варіант «наповнення». Однак ви можете внести свої корективи і додати приміщення необхідні для вашого комфорту і затишку.

Для корекції проекту вам необхідно звернутися в компанію, що займається проектуванням.

При виборі проекту завжди думайте на кілька кроків вперед. В майбутньому у вас з'являться діти, або до вас переїдуть літні батьки, і це внесе свої корективи.

Визначте розміри приміщень, габарити і площу будинку

Важлива вимога на етапі вибору габаритів будинку - врахувати межі плями забудови. Ці номери надруковані в плані планування земельної ділянки - документі з максимально можливими межами забудови на ділянці замовника (цей документ отримують в місцевій архітектурі). За них заходити не можна.

При наявності невеликої площі землі доцільно вибирати малогабаритні будинки і уважно проконтролювати, щоб вони помістилися саме на пляму забудови. Неправильно приміряти будинок на ділянку - це часом вводить в оману і створює характерні проблеми, тому що візуально все збігається: будинок на ділянці помістився, відступи від меж здаються достатніми, а в пляму забудови він все-таки не вписався.

Наприклад, проект будинку Z13 з габаритами 9.78м * 11,38м не поміститився на пляму забудови 9м * 11м.

Як розрахувати площу коттеджу?

Для коректних розрахунків площі будинку, необхідно врахувати розмір майбутніх кімнат.

Приміщення Розмір (м2)
Вітальня8
Кухня8-12
Кухня зі столовою12-15 
Спальня10-14
Санвузол7-10
Передпокій7-10
Вхідний тамбур1,3-2
Гардеробна8-10
Технічні приміщення6-15
Сходи на другий поверх 6
З'єднувальні приміщення (коридори) 10-15% від площі будинку

Підсумовуючи отримані дані робимо розрахунок, що для сім'ї з двома дітьми оптимальна квадратура будинку складе від 80 до 120 м2.

Які будинки будують наші клієнти?

Провівши дослідження і спираючись на досвід домовласників, що кращий проект будинків для сім'ї з 4 чоловік - це будинок від 100 до 150 м2. Однак майже четверту частину всіх замовників вважають за краще котеджі більш місткі 150 на 200 м2.

Важливо: На процес будівництва завжди впливає фінансова складова. Кількість поверхів і площа майбутньої будови безпосередньо залежить від наявної суми. Більш детально, у скільки обійдеться будівництво котеджу, ми розповіли тут.

Планування будинку: зручне розташування кімнат

На нашому інтернет ресурсі розміщені проекти двох і одноповерхових будинків з відмінним плануванням. У нас представлено багато різних варіантів.

Беручи до уваги такі параметри, ви точніше і простіше виберете проект будинку і практичного і вигідного:

  • для вашої зручності денна і нічна зона будинку можуть мати чіткі межі і розділятися входом;
  • в двоповерховому будинку на 1 поверсі можна розташувати додаткову кімнату. Вона буде виконувати роль дитячої, вітальні або послужить житлом для ваших батьків;
  • якщо ви хочете, щоб в будинку було друге світло - це можна реалізувати практично в будь-якому проекті, але пам'ятайте, що це витратний захід;
  • для більшої оптимізації опалювальної системи, житлові приміщення варто розташовувати з південної сторони будівлі;
  • санвузли найкраще розташувати по одному стояку в будинку;
  • вбудований гараж комфортніший гаража, що стоїть окремо від загального будови, але дорожче останнього;
  • для нестандартної або вузької ділянки зводиться будинок з характерним плануванням: житлові кімнати розміщуються в торцях, технічні по центру котеджу;

Скориставшись даними прийомами візуально площа будинку збільшиться та простіше вибирати проект недорогого будинку.

Ми вносимо зміни в будь-які котедж проекти

Усі моменти враховані, і ви визначилися з типом будинку. Ви вибрали проект для вузької ділянки або ваша ділянка дозволяє звести велике будівництво. Однак ви хочете додати щось про себе. Додаткову кімнату, гараж або змінити нахил даху.

У такому випадку ми пропонуємо вам внести зміни. Їх поділяють на 3 групи:

  • зміни несуттєвого характеру: такі зміни можна зробити самостійно під час зведення будинку. Перенести одну або кілька стінок в будинку. З таким побажанням ви звертайтеся до наших менеджерів, вони допоможуть у вирішенні поставленого завдання, вкажуть на несучі стіни, і ті, які можна пересунути;
  • зміни істотного характеру; збільшення габаритів будинку, зміна конструкції даху її нахил і конфігурація, добудувати ще один гараж. Такими питаннями займаються інженери-проектувальники.
  • рекомендовані зміни мають на увазі адаптацію фундаменту відповідно до грунтом на вашій ділянці.

Адаптація фундаменту – це дуже важлива складова проектування котеджу, яка забезпечує відсутність тріщин і вогкості в житлі.

Якщо жоден типовий котедж не схожий на те, що вам потрібно або якщо ваш список змін дуже великий - ми рекомендуємо створення індивідуального проекту.

Які висновки потрібно зробити?

Підбивши підсумок, виділимо такі етапи вибору будинку:

  1. Перед тим як почати вибирати будинок, необхідно отримати план планування земельної ділянки, провести геологічне дослідження, визначити бюджет. Ці вступні кроки скорегують вас і допоможуть правильно визначити площу будинку, габарити, і багато інші параметри, що залежать від фінансів на наступному етапі.
  2. Наступним кроком - визначитись з поверховістю будинку, його площею, наявністю приміщень і їх розмірами.
  3. Усі ці параметри допоможуть вам вибрати типовий проект за допомогою фільтра в каталозі. Якщо ж вас не влаштовує типова пропозиція, ви можете замовити індивідуальний проект або внесення змін.
  4. Замовте адаптацію фундаменту на основі даних геології.
  5. Отримайте готовий проект вашого будинку.

Бажаємо вдалого вибору!

P.S. Діліться вашим досвідом вибору проекту будинку - це допоможе нам покращити цю статтю!

Оцініть статтю
(
Оцінок: 1
Середня: 5
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло