Підписатися:
Мы в Instagramm

Нові проекти Z500

30739

Как правильно выбрать готовый проект дома?

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ГОТОВИЙ ПРОЕКТ БУДИНКУ?
Варіанти проектів і можливість вибору
При виборі проекту заміського будинку звертають увагу в першу чергу на зовнішній вигляд і матеріали, з яких буде виготовлений майбутній котедж. Що ж стосується планів і технічних характеристик,  їм часто несправедливо відводиться другорядна роль. При цьому одні покупці вважають, що невідповідність деяких параметрів проекту їх власним вподобанням - це достатня підстава для того, щоб відмовитися від угоди. Інші ж упевнені, що головне - щоб сподобався сам будинок, а несуттєві деталі абсолютно не мають значення.
Хто ж правий і до чиєї думки варто прислухатися? Безумовно, простіше і швидше придбати вже готовий проект. Його можна миттєво візуалізувати, як би «приміряти» на себе: визначити, де буде знаходитися дитяча, кабінет, вітальня, де можна поставити більярдний стіл, поселити несподівано приїхавшу тещу, і так далі. До того ж, готові проекти мають  численні переваги. У порівнянні, з індивідуальними проектами, їх вартість набагато нижча, а швидкість підготовки відповідної документації - вища. Творцями готових проектів заміських будинків є представники самих різних архітектурних шкіл, тому й варіантів вибору існує безліч. Підібрати найбільш відповідний під ваші запити проект не складе труднощів.
Однак найпростіший шлях не завжди є найзручнішим. Іноді вже в реалізованому проекті є недоліки, які збільшують ймовірність розчарування від результату. Тому ще одним варіантом є замовлення індивідуального проекту будинку. У такому котеджі знайдеться місце всім членам сім'ї, будуть враховані всі їхні забаганки і примхи, та й гості теж будуть не обділені увагою. Але у цього, здавалося б, найпривабливішого шляху також є свої недоліки. Насамперед, це надзвичайно висока вартість проекту, повільний процес його підготовки та реалізації, складності із зоровою візуалізацією будинку до його остаточного завершення. До того ж, наші архітектори, які пройшли радянську школу, мислять стандартно, а знайти хорошого фахівця, який би запропонував по-справжньому цікавий і орігінальний проект, сьогодні досить складно.
Передумови та етапи вибору готового проекту
Отже, готовий проект - це просто, швидко і недорого. Основною передумовою до його придбання є обов'язкова наявність ділянки, оскільки будинок повинен підбиратися під його форму, умови та комунікації. Перед початком проектування також важливо провести геологічне дослідження вашої ділянки. Ця процедура як мінімум заощадить ваші гроші при будівництві (адже при хороших геологічних умовах можно істотно заощадити на фундаменті), а як максимум забезпечить вам безпечне проживання (при поганих геологічних умовах ви зможете убезпечити ваш будинок, адаптувавши типовий фундамент під більш складні навантаження і умови функціонування ). Однак слід пам'ятати, що геологічні вишукування повинна проводити компанія, що має відповідне обладнання і солідний досвід роботи в даній галузі. Як правило, такі компанії співпрацюють з організаціями з продажу готових проектів будинків, тому вишукування можна замовити, як кажуть, «не відходячи від каси».
Наступним етапом вибору готового проекту є визначення архітектурного стилю заміського будинку. Це може бути класичний будинок, старовинний особняк або королівський замок, також популярні стилі модерн, бароко, «хай-тек» та інші. Після того, як з архітектурою визначилися, варто подумати про функціональність будинку - є він  дачею, будинком для постійного проживання або повноцінним житлом на дві сім'ї.
Важливо також визначитися з орієнтовною площею дому та кількістю поверхів. Проте важливо пам'ятати, що двоповерховий будинок або будинок з мансардним поверхом в будівництві, як правило, обійдеться вам дешевше, ніж одноповерховий будинок такої ж площі (через більшу вартість фундаменту та покрівлі).
Після того, як всі функціональні та стильові питання вирішені, можна вибирати найбільш підходящий проект будинку. Особливу увагу при цьому варто звернути на функціональність кімнат, а також на те, як майбутній будинок буде «прив'язаний» до ділянки: куди виходять вікна, де буде розташовуватися вхід, куди виходить веранда, яка сторона є найбільш сонячною, де буде знаходитися під'їзна дорога і т.д.
Український ринок готових проектів будинків і його підводні камені
На українському ринку готових проектів будинків найбільш яскраво представлені проекти польських, російських та українських архітекторів. Останні дві категорії мають схожі переваги і недоліки. До істотних плюсів можна віднести те, що вся документація створена згідно з будівельними нормами України і РФ, які, в більшості своїй, нічим один від одного не відрізняються. Тому така документація не викликає особливих складнощів при узгодженнях та будівництві. Але основним мінусом російських і українських готових проектів є обмеженість архітектурної стилістики і, тим самим, відсутність вибору. Цьому існує певна причина - радянська архітектурна школа у свій час не розвивала різноманітності стилів і напрямків у проектуванні, а індивідуальне будівництво як таке повністю було відсутнє в країнах колишнього союзу. Тоді у нас була лише масово-стандартна забудова.
Польські проекти - їх плюси і мінуси
Як наслідок цього - сьогодні особливу нішу готових проектів будинків займають проекти польських архітектурних компаній. У порівнянні з небагатою фантазією радянських архітекторів, вони просто вражають різноманітністю архітектурних стилів і детально продуманою функціональністю кожної кімнати будинку. Ще однією перевагою цих проектів є яскраві й доступні візуалізації, які дають максимальне уявлення про майбутній будинок. Проте є у польських проектів і деякі мінуси. Найголовніший - це їх неадаптированність  до українських будівельних норм, технологіях і матеріалах.
Таким чином, купуючи проект будинку у польських архітектурних компаній, споживачеві слід бути напоготові: їх представники, як правило, пропонують клієнту лише перекладену копію польського проекту і замовчують про те, що побудувати за таким проектом будинок або погодити його майже нереально. Відбувається це тому, що в проекті можуть бути закладені такі будматеріали, яких в Україні просто-напросто немає, а якщо є, то ціна на них захмарна. Крім цього, в проекті може бути передбачено використання таких будівельних технологій, які в Україні слабо поширені. І найголовніше - такий готовий проект практично неможливо погодити у відповідних органів влади, оскільки він не відповідає встановленим вимогам.
Вихід є!
У 2007 році польським архітектурним бюро Студія Z500 було прийнято рішення про вихід на ринок готових проектів будинків країн колишнього Союзу. Основною умовою при цьому була ПОВНА адаптація кожного готового проекту будинку до будівельних норм, технологій і матеріалів відповідної країни. Ця послуга абсолютно безкоштовна. Даний шлях є більш витратним в тимчасовому і фінансовому плані, але зате він дозволяє представити клієнтам яскраві приклади європейської архітектури і дизайну, вже готові до безпроблемно будівництва та погодженнями у відповідних інстанціях.
При покупці готового проекту в нашій компанії або у нашого дилера, вам не потрібно буде замислюватися про такі питання, як «де купити підходящий будматеріал?», «Як зводити це перекриття?», «Як прочитати креслення будинку?», «Скільки мені буде коштувати узгодження цього проекту? »і т.д. Залиште ці клопоті нам, а вас зовсім скоро будуть чекати зовсім інші, приємні клопоти у власному новому і затишному будинку.
Поділитися з друзями:   

Прокоментувати статтю

Пользователь
Вход/быстрая регистрация
Обране ( 0 ) Сравнение ( 0 )