Коли мова заходить про каркасний будинок, можна почути таку думку: для нашого клімату така конструкція не підходить, це ж мало не фанера, вона не тримає тепло. Чи то справа звичні будинки з цегли! Якщо їх ще зовні гарненько утеплити, то взагалі ніякі морози не страшні. Ви подивіться тільки, які тонкі стінки в каркасних будинках - всього 15-20 см, хіба така стінка збереже тепло в кімнатах?
Уявіть собі – так!
- Для цегляної стіни товщиною 380 мм, утепленої шаром мінеральної вати товщиною 50 мм, R = 3,815 м²К/Вт.
- Для стіни з газоблоку товщиною 380 мм, утепленної шаром мінеральної вати 50 мм, R = 4,310 м²К/Вт.
- Для каркасної стіни товщиною 150 мм (домокомплект «Міні») R = 5,703 м²К/Вт.
Коефіцієнт опору теплопередачі показує, наскільки добре стіна утримує в будинку тепло, не даючи йому випаровуватися назовні. Чим вище цей показник, тим кращі теплозберігаючі властивості стіни.
Як бачимо, стіни каркасного будинку виявляють в теплозбереженні воістину чемпіонський характер, упевнено випереджаючи товсті конструкції, зведені з традиційних матеріалів. Але ж ми взяли для порівняння показники найскромніший з каркасних домокомплектів, який зазвичай використовують для дачного будівництва. Якщо ж розглянути найбільш ґрунтовний домокомплект «Німецький стандарт» з товщиною стін 250 мм, перевага буде ще більш очевидною.
До речі, відгуки власників хороших каркасних будинків підтверджують: витрати на опалення у них істотно нижче, ніж у сусідів, що живуть в будинках з цегли або газобетону.
Чому пишуть про холодних каркасних будинках?
Справді, існує чимало відгуків власників, розчарованих каркасними будинками. Взимку в кімнатах може бути дійсно холодно, якщо вони побудовані з порушеннями технології. Тепло витікає з каркасного будинку в випадках:
- якщо в стінових панелях є щілини між брусом і утеплювачем;
- якщо мінеральна вата відволожилася і більше не зберігає тепло.
Розглянемо, куди і як тікає тепло в кожному з цих випадків.
Непросушений брус «повело»
- Щоб в стінах будинку не виникало щілин, необхідно використовувати для виготовлення каркаса добре просушений брус. Компанія повинна доводити в спеціальній сушильній камері пиломатеріали, призначені для будівництва, до вологості 12-15%, як це належить за ГОСТом.
Звичайно, такий брус буде дорожче непросушених, зате конструкції зберігають стабільність геометрії при будь-яких умовах. Чи не доведеться боятися, що будинок «поведе», і в стінках з'являться щілини.
До речі, через сирі дошки підлоги і сходи точно так же розсихаються і стають нерівними. Розсохші мостини і сходи неблагозвучно скриплять, коли на них наступають ногою.
Каркас, виготовленний «кривими руками»
Щоб будувати будинки, надійно захищені від холоду, необхідно:
- виготовляти стінові панелі для каркасних будинків в заводських умовах на високоточних деревообробних верстатах, завдяки чому допустиме відхилення становить частки міліметра;
- використовувати для виготовлення деталей домокомплекту тільки рівні, якісні пиломатеріали, відбір яких відбувається до надходження в обробку.
При складанні заводського домокомплекту всі елементи ідеально стикуються між собою, не залишаючи холоду ні найменшого шансу.
Відсирівша мінеральна вата
Насправді, мінеральна вата не вбирає вологу. Процес відсирівання полягає в конденсації водяної пари на мінеральних волокнах. Найдрібніші крапельки поступово накопичуються в товщі мінеральної вати, їх стає більше і більше, через що волокна тяжчають і осідають. У верхній частині відсирівшої стінової панелі утеплювач зовсім відсутній, а внизу лежить щільна волога маса. Звичайно, теплозберігаючі показники такої стіни вельми невисокі, а через якийсь час вона ще й починає гнити.
Волога потрапляє всередину стінових панелей через порушення технології каркасного будівництва, допущених робітниками, що зводили будинок. Щоб виключити такі випадки, співробітники зобов'язані:
- фіксувати етапи будівництва на фото і відео, щоб довести, що пароізоляційні матеріали покладені належним чином;
- надавати замовнику можливість контролювати хід будівництва, якщо він цього побажає.
Ми розуміємо, що будівництво будинку, де буде жити ваша сім'я - це, в певному сенсі, будівництво вашого майбутнього. Будь-якої хвилини ви зможете перевірити, як ідуть роботи, чи всі вимоги технології виконуються.
Висновок: чому каркасний будинок стає холодним
Каркасні будинки розроблені і спроектовані так, щоб утримувати всередині максимум тепла. Холодні стіни, вогкість і цвіль з'являються в них лише в тих випадках, коли:
- для каркаса використовувалася сира, непросушена деревина;
- деталі каркасних стін виготовлялися без ретельного дотримання габаритних розмірів;
- пароізоліруюча мембрана, яка захищає утеплювач від зволоження, укладалася недбало, без дотримання технології.
Щоб уникнути таких сумних наслідків, поставтеся до вибору будівельної компанії як можна більш відповідально.
Довірте своє майбутнє тим, хто може дати залізобетонну гарантію якості своєї роботи.
Дякуємо компанії Профікаркас за докладне висвітлення цього питання.