ЧОМУ теплі, комфортні, НАЙВИГІДНІШІ КАРКАСНІ будинки НЕ ЛЮБЛЯТЬ В УКРАЇНІ?

У нашій країні каркасні технології як напрям малоповерхового будівництва з'явилися відносно недавно. У цій статті, в питаннях і відповідях, ми розповімо, як саме вони розвиваються, а також розглянемо всі переваги, недоліки, особливості втілення та перспективи розвитку цієї галузі в Україні.

На запитання відповідає наш партнер - будівельна компанія Профікаркас http://profikarkas.com.ua/

1. Наскільки популярна в світі технологія каркасно-панельного будівництва котеджів сьогодні?

  • Порядку 70% жителів передових країн обрали для свого приватного будинку каркасно-панельну конструкцію. Дані дослідження провела Великобританська Асоціація дерев'яного каркасного будівництва.
  • Лідерами в зведенні приватних будинків по каркасно-панельній технології є такі країни:

- в Канаді та США близько 90% будинків зводяться із застосуванням цієї технології,

- у Швеції трохи менше - 80%,

- в Шотландії - приблизно 75%.

  • Наприклад, у Великобританії протягом останніх 15 років зростає відсоток будівництва котеджів по каркасно-панельній технології. З кожним роком спостерігається тенденція до нарощування темпів виробництва і будівництва. Так в 2007 році каркасних будинків було зведено приблизно 54400.
  • Що стосується нашої країни, то за середніми оцінками українських експертів частка каркасно-панельного домобудування в загальному обсязі будівництва приватних будинків з використанням різних технологій займає 15-20%.

2. Які види каркасного домобудівництва знайшли застосування в нашій країні?

Каркасні будинки класифікуються за типом збірки.

1. Модулі. Таким терміном позначається стіна, повністю виготовлена на заводі, з утепленням і готовою внутрішньою і зовнішньою обробкою, доступною для виконання в умовах заводу. На майданчику готові модулі тільки з'єднують між собою. Такий тип каркасно-панельного домобудування в Україні є перспективним напрямком розвитку, але поки не представлений.

2. Панелі. Стінові панелі виготовляються на заводі, після чого перевозяться на майданчик будівництва. На ділянці вони збираються в одне ціле, а після цього приступають до інших видів робіт, що не виконані в заводських умовах. Це насамперед стосується обробки зовнішньої і внутрішньої поверхні стін будинку. Розмір панелей варіюється від дрібних елементів і цілої стіни. Залежно від наповнення панелі поділяють на закриті та відкриті.

3. Збірка на майданчику. Весь каркас котеджу, елементи його наповнення та оздоблення повністю зводяться на ділянці будівництва.

Компанія Профікаркас виготовляє на своєму заводі закриті панелі готових стін, що збираються на ділянці будівництва в готовий будинок. Наступним етапом є створення внутрішньої і зовнішньої обробки будівлі. Оскільки процес складання на заводі автоматизований, ймовірність похибок і помилок зведена до мінімуму. Панелі виробляються з дотриманням необхідних кліматичних умов і в повній відповідності з проектом.

Що стосується популярної конструкції каркасно-панельних будинків, що характеризується застосуванням мінераловатного утеплювача, то такі конструкції в Україні у 85% випадків збираються на ділянці. І зовсім невелика частка подібних будинків зводиться із застосуванням заводських панелей закритого типу. На жаль, в умовах ділянки складно повністю забезпечити жорсткі технологічні вимоги, доступні заводській збірці закритих панелей. Але ж для зручності, комфорту і довговічності каркасних будинків якість, гарантовану дотриманням всіх необхідних технологій, дуже важливо. Замовити каркасний будинок краще у перевіреного виробника, що зарекомендував себе в цьому сегменті ринку успішною роботою над втіленням проектів у життя.

Ще одна класифікація каркасних будинків визначається видом наповнення стін.

В даний момент широко застосовуються ековата, пінополістирол, стружка, базальтова / кам'яна вата, льон та інше. Найчастіше у вигляді утеплювача, що наповнює каркас, використовується мінеральна вата. Ознайомитися з її властивостями можна в цьому відео:

На сучасному українському ринку каркасного домобудівництва схема збірки будинків залежить від виробника. Чітких загальних схем на сьогоднішній день немає. Будинок може повністю збиратися на заводі, збираючись на майданчику в одне ціле, або ж силами будівельної бригади зводиться на ділянці від фундаменту до труби. В обох випадках будинок каркасний. Обидві ці технології є крайніми, але виробники можуть запропонувати вам кілька проміжних варіантів. Якщо підійти до питання технологій складання умовно, то можна виділити наступні тенденції:

  • Канадська (Північноамериканська). Панелі будинку виготовляються на заводі. Потім доставляються на ділянку будівництва каркасного котеджу. В умовах будівельного майданчика збирається каркас будівлі, прокладаються комунікації, влаштовуються шари гідро- та теплоізоляції, монтуються інженерні системи та електричні мережі, потім приступають до монтажу дверей і вікон, а також до внутрішньої і зовнішньої обробки. Як ми бачимо, основна частка робіт відбувається на будівельному майданчику.
  • Німецька (Європейська). Відрізняється тим, що основну роботу по збірці будинку проводять на заводі, а на ділянці практично готові елементи як конструктор збираються воєдино. Залишається завершити будівництво, закінчивши етапи оздоблювальних робіт внутрішніх приміщень і фасадів будинку. Особливістю технології є необхідність жорсткого контролю якості застосовуваних матеріалів і самих робіт. За такою схемою працює компанія Профікаркас.

На сьогоднішній день самим доступним за ціною, а тому й самим популярним варіантом можна назвати будівництво каркасно-панельного будинку з SIP-панелей. Це панелі невеликого розміру, що мають дерев'яний каркас і утеплені матеріалом під назвою пінополістирол. В Україні цю технологію називають канадським будинком. Примітно те, що ні в Америці, ні в Європі за цією технологією будинки каркасні будують все рідше і рідше.

3. Як відрізняються за ціною різні видів каркасних технологій?

Варто відзначити, що як раз технологія на ціну впливає незначною мірою. Набагато помітніше вплив якості застосовуваних матеріалів. Визначальним ціну фактором є якість використовуваної деревини, утеплювача і кількісне співвідношення останнього.

4. Які принципи зведення каркасно-панельних будинків?

Досвід показує, що краще один раз побачити на власні очі, ніж почути 100 разів. Безліч технологічних особливостей, властивих домівкам такого типу, неможливо охопити одним абзацом. Пропонуємо вашій увазі відео будівництва будинку, каркас якого був зібраний за 1 день:

5. Які переваги і недоліки технології каркасного домобудівництва?

Переваги

  1. Кліматичні умови, на які розрахований каркасно-панельний будинок, вражають. Готові каркасні будинки здатні витримати перепад температур від -60 до + 60 ° C, забезпечивши при цьому комфортні умови всередині дому. Саме цей факт пояснює популярність технології в різних кліматичних зонах, особливо в північній Європі та Канаді, що відрізняються суворим кліматом. Панельно- каркасна технологія витримує вітрове навантаження, рівне 250 км / год і серйозні снігопади.
  2. Кошторис по зведенню каркасного будинку також зменшиться в частині нульового циклу, адже легкому дому не потрібен потужний фундамент. До того ж полегшений фундамент набагато екологічніше, адже створює менше навантаження на ґрунти, не викликаючи деформацій і не впливаючи на режимність ґрунтової води на ділянці забудови.
  3. Вигода на готові каркасні будинки, ціна будівництва яких приблизно на чверть дешевша зведення котеджу із традиційної цегли, бруса або блоків.
  4. Вартість каркасного будинку порадує оплатою праці будівельної бригади, у кілька разів зменшеної, зважаючи на скорочення часу виконання робіт.
  5. Економія витрат на опалення каркасного будинку, тому як особливістю конструкції є ефективне збереження тепла, в порівнянні з цегляним або блоковим будинком.
  6. Зменшення термінів будівництва. Так зведення каркасного котеджу під ключ займе близько 5 місяців. Обробку дозволяється виконувати відразу після зведення, адже будинок не схильний до усадки.
  7. Виробники дають зазвичай 10-річну гарантію на каркасні будинки, хоча вони здатні простояти більше 100 років.
  8. При бажанні можна збільшити площу будинку, надбудувавши поверх або приєднавши прибудовах. При цьому нікуди переїжджати не потрібно.
  9. Будівництво каркасних будинків можна здійснювати навіть за умови великого віддалення від інфраструктури.
  10. Корисність каркасного будинку для людини визначається основним матеріалом - деревиною, адже вона є екологічним, відновлюваним ресурсом.
  11. У Японії близько 90% всіх будинків зведені за каркасно-панельної технології з причини того, що вона є найкращим варіантом для будівництва в сейсмонебезпечних зонах.

Недоліки

1. Тільки при чіткому дотриманні технологій виробництва та будівництва дерев'яний каркасний будинок буде теплим, надійним і довговічним. На ці показники розрахований проект каркасного будинку. Найменше порушення призводить до погіршення гідроізоляції, теплоізоляції і звукопроникності будівлі з плином часу. Відмова недобросовісних виробників від ретельного контролю кожного етапу виробництва підриває репутацію каркасного домобудівництва на Україні. Через недбалість зводяться пожежонебезпечні, спекотні / холодні, гучні, ненадійні будинки.

2. Україна поки не може похвалитися серйозним багаторічним досвідом зведення каркасних будинків, як Європа чи Америка. Але є досвід будівництва дешевих «фінських будиночків», що спотворили уявлення наших замовників про каркасною технологією. Це зараз представляє істотну перешкоду до поширення технології.

З цих двох причин українці і не довіряють каркасній технологією.

6. Якими нормативними документами регламентується каркасно-панельне будівництво?

Україна підійшла до питання регулювання каркасного будівництва за допомогою загальних Сніпов, а зокрема - Сніпом на дерев'яні конструкції. Зважаючи на малу поширеность технології спеціальні норми, на які необхідно посилатися розробляючи проекти каркасних будинків, поки ще не введені.

Приклади каркасних будинків від нашого партнера:

Оцініть статтю
(
Оцінок: 4
Середня: 5
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло