Двоповерховий будинок проти мансардного. Що вибрати?


Це відповідальне рішення щодо вибору між традиційною мансардою або звичним повним другим поверхом прийняти непросто. Від нього залежить і розташування приміщень на першому поверсі, і планування другого ярусу, і дизайн двоповерхового будинку і витрати на зведення всіх будівельних конструкцій та комунікацій.

Порівнювати ці варіанти виконання двох'ярусного будинку можна довго, тому як критеріїв існує маса. І у кожного з варіантів є як переваги, так і недоліки. Наприклад, незвичайне мансардне скління і непропорційні лінії внутрішнього простору подарують власникові мансарди простір для дизайнерської думки. До того ж, мансарду можна пристосувати для проживання, на відміну від горища. Це можна здійснити, організувавши зону основних приміщень на першому поверсі, а на мансарді розмістивши спальні.

У кожного замовника свої причини бажання вибудувати дворівневий будинок:

  • Поширеною проблемою є обмежені по площі земельні ділянки та потреба в досить великому будинку.
  • Така умова може бути прописана в дозволі на будівництво і регламентована містобудівними нормами.
  • Бажання мати двоповерховий будинок і милуватися красою природи з балкона власної спальні.

Якщо ваша ситуація схожа на одну з перерахованих, то варто розібратися, в яких випадках буде вигідний той чи інший варіант двох'ярусного будинку.

Проект приватного будинку з мансардою та проект двоповерхового будинку: відмінності 

Поверхом правильно називати ярус однакової висоти по всьому периметру будівлі, на рівні стіни якого спирається покрівля або кроквяна система. Мансардою ж вважається ярус змінної висоти, яка плавно знижується разом зі скатом покрівлі. 

Дизайн двоповерхового будинку 

Замовникам, які мріють про традиційний будинок, прикрашений скатною покрівлею, на якій красуються люкарни і керамічна черепиця, безсумнівно підійдуть проекти будинків з мансардним поверхом. Такий котедж буде радувати красою і зручністю круглий рік. 

Будинок з повноцінними двома поверхами виглядає по міському сучасно. Архітектурні прийоми здатні позбавити двоповерхові будинки від стереотипу «кубика», що додає такого варіанту додаткову привабливість. Крім естетичної складової будинку є ще і параметри практичності, яким теж потрібно приділити належну увагу, і тільки потім визначатися з вибором. 

Планування двоповерхового будинку: співвідношення площі верхнього та нижнього ярусів

Традиційні проекти індивідуальних будинків з мансардою розраховуються за такими принципами:

  • Приміщення першого поверху складають денну зону, виконуються просторо і включають в себе кухню, вітальню, кабінет, їдальню, санвузол та інші підсобні приміщення;
  • Верхній ярус представлений спальнями і є нічною зоною. Ярус має меншу в порівнянні з нижнім площу.
  • При бажанні замовника наявності на першому поверсі власного кабінету або гаража, вбудованого в будинок, різниця площ значно збільшиться.

Вирівняти площу двох рівнів вашого будинку можливо тільки шляхом відмови від будівництва мансардного поверху.

Приклад зручного планування двоповерхового будинку прогулянка Zx12

Яку площу ділянки можна виділити на будівництво будинку? 

Розписавши можливу кількість і призначення приміщень, а також прикинувши їх необхідну площу, важливо грамотно зіставити їх з розмірами ділянки, щоб не вийшло, що місця для саду практично не залишається.

Якщо ви господар ділянки скромних розмірів, додаткові квадратні метри будинку можна отримати за рахунок побудови невеликого двоповерхового котеджу з розміщенням на другому поверсі великої кількості приміщень. Приблизно вирівнявши площі двох поверхів можна знизити площу території, необхідної для будівництва. 

Якщо все-таки дуже хочеться реалізувати мрію про котеджі класичного стилю зі скатною покрівлею привабливої ​​форми, то вам підійдуть проекти маленьких будинків з мансардою. При відсутності проблем з нестачею землі площу першого поверху можна не обмежувати, розташувавши в ньому приміщення денної зони і додаткові підсобні кімнати для збільшення комфортності проживання. Такий крок відкриє доступ до саду з будь-якого приміщення першого поверху і відособить спальну зону на мансарді.

Призначення зони, розміщеної на мансардному поверсі

Приміщення мансарди мають незвичайну форму і зажадають особливих декораторських прийомів завдяки змінній висоті приміщення. Додаткові фінансові витрати і простір для фантазії буде необхідний і при виборі меблів. Зате такий будинок ідеально підійде людям, які бажають проявити власну індивідуальність і задекорувати власне гніздечко на свій смак. Двоповерховий будинок з приміщеннями другого поверху, рівними по висоті порадує любителів консервативної класики.

Приклади мансардних планувань:


Експертна думка 

Задаватися питанням вибору між другим поверхом і мансардою краще перед початком будівництва, тому як потрібно провести порівняння витрат як на проект, так і на весь процес будівництва. 

Будинок з мансардним поверхом має більш легку конструкцію і не зажадає складних фундаментів. Але якщо надбудовувати мансарду над існуючою будівлею, потрібно за допомогою розрахунків упевниться, що фундамент витримає збільшене навантаження. 

Великим розділом витрат стануть стіни, їх будівництво і утеплення. Але те, що було зекономлено на фундаменті доведеться віддати на покупку утеплювача і мансардного скління. Наводити витрати до одиниці площі будівлі не коректно, адже важливим в житті стане саме корисний об'єм, який більше у двоповерхового будинку. У будинку з мансардою певна частина площі ніяк не використовується. Але заощадити за допомогою будівництва мансарди все ж можна. Але в цьому випадку витрати на її зведення, по відношенню до площі приміщень висотою від 2 м значно зростуть. Перевагою вибору класичного другого поверху стане додатковий простір, що отримується за рахунок холодного горища.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло