Анатомія типового проекту

Будинок, навіть невеликих розмірів, неможливий без проекту! Це може бути індивідуальна розробка або вже готовий типовий проект, але в будь-якому випадку це обов'язковий документ для будівництва. Сьогоднішній ринок пропонує величезну кількість типових проектів приватних будинків. Давайте докладніше розберемося, що він собою являє, які має особливості, що потрібно для його успішної реалізації.

Оскільки всі ми різні - у нас різні смаки, очікування і вимоги до майбутнього будинку, типових проектів існує безліч. Залишилося тільки знайти серед них той самий ВАШ заповітний - і, можна вважати, що золотий ключик від будинку вашої мрії у вас в кишені!

ОТЖЕ, ЯКІ ПЕРЕВАГИ ДАЄ ЗАБУДОВНИКАМ ТИПОВОЙ ПРОЕКТ:

Перше. Перш ніж витратити гроші на покупку проекту будинку у вас є можливість побачити, як він виглядатиме до найдрібніших подробиць. Якісні 3D візуалізації особливо гарний помічник тим, хто не дуже чітко уявляє, як повинен виглядати майбутній будинок. Z500, як і багато інших проектних організацій, публікують фото вже побудованих будинків, даючи можливість побачити реальний будинок, побудований за їх проектом.
Друге. Ергономічність типового проекту, його відпрацьованість на предмет помилок. Типові проекти вже були втілені в життя не один раз і якщо в них і були технічні похибки, вони вже давно скориговані. Більше того, проекти нашої компанії відрізняються високою функціональністю і практичністю, а також, ретельно продуманими плануваннями. Проекти Z500 розроблені з турботою про максимально зручне проживання в будинку. І знову ж таки, завдяки неодноразовій реалізації типових проектів, планування ретельно шліфуються на предмет функціональності, створюються додаткові варіанти проекту.
Третє. Великий вибір проектів. Як ми вже згадували, для того щоб догодити найвибагливішим замовникам, ринок пропонує тисячі типових проектів. Це і проекти будинків в класичному стилі, і проекти будинків хай тек в найнеймовірніших варіаціях на тему кубізму і мінімалізму. Це і стиль старовинної садиби, і стиль середземноморської архітектури, і змішані варіанти - класичні форми з сучасними елементами та доповненнями. Отже, - будь-який каприз!
Четверте. Ціна. Типовий проект значно дешевше індивідуальної розробки. Вартість розробки якісного проекту котеджу з повною технічною документацією (всі 5 розділів: архітектурний, конструктивний, водопостачання і каналізація, опалення та вентиляція, електропостачання) становить від 25-30 $ / м2. Тобто будинок, площею 150 м2 обійдеться замовнику в $ 3000. Мінімальна вартість типового проекту Z500 (для тієї ж площі, ті ж 5 розділів) -6900 грн. З урахуванням адаптації фундаменту і внесення незначних змін ціна може становити 10 400 грн., Тобто 1300 $. Як бачите, ексклюзивні проекти котеджів коштують набагато дорожче.
П'яте. Економія часу. Типовий проект - це вже повністю готовий продукт. Вам не потрібно витрачати час на його розробку (зазвичай це займає більше місяця).
Шосте. Можливість внесення змін. Якщо проект типовий, це не означає що в ньому нічого не можна змінювати. Якщо єдиним недоліком обраного вами проекту є відсутність стінної перегородки між кухнею і вітальнею - це легко можна виправити. Типові проекти досить часто піддаються незначним змінам, і їх вартість цілком реальна.
Сьоме. Унікальний і неповторний! Всі будинки побудовані по одному типовому проекту будуть відрізнятися - як мінімум у них будуть різні матеріали покрівлі, оздоблення фасадів, двері та вікна. Напевно, багато господарів внесли в проект свої зміни. Та й побудовані вони в різних містах і населених пунктах. Тобто в реальності натрапити на будинок-близнюк вподобаного вами проекту дуже важко. Переважна більшість з нас купує собі одяг у магазині, а не шиє на замовлення у кравця, тобто ми купуємо свого роду типовий проект. Але чи часто ми зустрічаємо такі самі штани або черевики на наших співгромадянах? 
Восьме. Ліквідний будинок. Будинок, побудований за типовим проектом, продати легше, ніж індивідуальну архітектурну розробку з басейном і фотостудією. Оскільки будинок розрахований на середньостатистичну сім'ю, то і покупців він знайде собі набагато швидше.

ПРИ КУПІВЛІ ТИПОВОГО ПРОЕКТУ РЕКОМЕНДУЄМО:

Перше.Правильно розташувати будинок на ділянці відносно сторін світу і рози вітрів. Вибираючи місце для будинку на ділянці, ми, звичайно, радимо звертати увагу на рельєф ділянки, на сусідні будівлі, на розташування вже наявного саду (якщо він представляє цінність). Але ще дуже важливо правильно розташувати майбутній будинок відносно сторін світу. По можливості потрібно намагатися, щоб вікна житлових кімнат виходили на південь або південний схід - такий будинок буде набагато тепліше. Це відчутно позначиться на ваших «комунальних» витратах в опалювальний сезон. Те ж саме стосується рози вітрів: з підвітряного боку розташовується «глуха» стіна. Враховувати при цьому, потрібно, і з якого боку розташований заїзд на ділянку.
Друге.Адаптувати фундамент. Кожен проект містить в собі проект нульового циклу, тобто проект фундаменту. В індивідуальному проектуванні він розробляється під певну ділянку, на якій будуватиметься будинок, враховуючи особливості його грунту (просадність, повзучість, промерзання, інш.). Але типовий проект не може «вгадати» на якій конкретній ділянці він буде реалізований, тому він створюється для абстрактної «середньої» ділянки зі складністю ґрунтів вище середнього. Це означає що, для кожного окремого покупця в такий проект фундаменту потрібно внести корективи відповідно до індивідуальних особливостей ділянки, тобто адаптувати фундамент. Для цього на ділянці проводяться геологічні та геодезичні дослідження, що визначають ті характеристики грунту, відповідно до яких проектувальники вносять зміни в проект. У 90% випадків адаптований фундамент обходиться забудовникові дешевше, ніж типовий, оскільки в останньому закладаються максимальні характеристики міцності. Детальніше про нашу послугу адаптації фундаменту ви можете дізнатися тут.
Третє.Внести зміни в проект. Щоб вподобаний Вами проект відповідав абсолютно всім вашим побажанням іноді потрібно внести в нього певні зміни. Найнезначніші зміни можна вносити самостійно в процесі будівництва: наприклад, міняти матеріали фасадів, покрівлі, стінних перегородок, вибирати для будівництва цеглу або газобетон (пінобетон), змінювати товщину утеплювача. Можна «збільшити» розмір перетину балок і арматури. Можна переміщати стінні перегородки, а також двері і вікна уздовж стін. Але це справедливо не для всіх абсолютно проектів, і, відповідно робити це можна тільки після узгодження з розробником!
Четверте.Перевірити доступність будівельних матеріалів, зазначених у проекті. Не у всі регіони України, на жаль, можна легко і швидко доставити ті базові матеріали, які прописані в проекті. Іноді краще замінити їх на ті, які використовуються в даному районі, і внести відповідні зміни в проект. Якщо немає можливості зробити бетонні монолітні перекриття, проектувальник замінить їх дерев'яними, при цьому розрахувавши для них необхідні технічні параметри.
П'яте.Перевірити проект на відповідність будівельним нормам України. Багато проектів на нашому ринку мають закордонне походження, і перш ніж потрапити до свого покупця вони повинні пройти адаптацію, на відповідність українським ДБН. Наприклад, у нас прийнято обігрівати свій будинок за допомогою газового котла, котельня для нього повинна бути розташована біля зовнішньої стіни будинку і мати вікно. А твердопаливна котельня польських проектів далеко не завжди цьому відповідає, що вимагає внесення змін в проект. Наші проектувальники, змінюють, також, товщину зовнішньої стіни й утеплювача, враховуючи наші більш холодні зими, міняють дорогі й важкодоступні перекриття TERIVA, на найпоширеніші у нас монолітні або дерев'яні. Це відповідальна і необхідна допродажна адаптація проекту проводиться для того, щоб гарантувати надійність і довговічність майбутнього будинку. І проектна організація, що продає такі проекти, повинна надати вам підтвердження, що подібна адаптація вже проведена.
І тільки після всіх цих заходів ваш проект готовий до реалізації. Тільки тепер він може виступати гарантом якості майбутнього будинку і допоможе вам заощадити чималі грошові та часові ресурси.

Що ж, дорогий читачу, вважайте, що всі таємниці типового проекту перед вами розкриті. Все зважуйте, наважуйтесь і сміливо вибирайте саме ВАШ унікальний і неповторний типовий проект!
Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло