Як зберегти літо в будинку назавжди

Проекти приватних заміських будинків із зимовим садом

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сучасною тенденцією в будівництві приватних будинків є облаштування зимового саду. Ми вирішили присвятити цю статтю даній дивовижній архітектурній споруді та розібратися у всіх тонкощах його розрахунку, будівництва та експлуатації.

Що таке зимовий сад?

Такі споруди, як зимовий сад, прийшли до нас в ужиток з Європи кінця XIX століття, коли в великих будинках з'явилася система опалення, здатна підтримувати комфортний для рослин мікроклімат. Завдяки сучасним інноваційним технологіям зимовий сад постає перед нами високотехнологічним комплексом, обладнаним склінням з самозатемненням, системою танення льоду на покрівлі та автоматикою підтримки потрібних параметрів мікроклімату.

Зимовий сад має кардинальну відмінність від теплиці та оранжереї. Приміщення, що примикає до будинку і служить його повноцінною кімнатою, є зимовим садом, а також своєрідною зоною відпочинку. Вона прекрасно освітлена і має скляний дах. На відміну від нього оранжерея і теплиця - споруди, що стоять окремо, використовуються для вирощування теплолюбних кущів, овочевих культур і квітів.

зимовий сад в приватному будинку

1. Стильова різноманітність

Проекти прибудов до будинку, що передбачають зимовий сад, можуть бути розроблені в декількох архітектурних стилях:

  • Універсальний стиль, який передбачає трьох або п'ятипроменеві конструкції, іменується вікторіанським. Форма фасаду округла.
  • Конструкції, квадратні або прямокутні в плані, належать до григоріанського напрямку. Саме в них найраціональніше використовується внутрішня площа.
  • Одноповерховий будинок із зимовим садом буде ефектніше поєднуватися з середземноморським типом цієї споруди, оскільки передбачає наявність односкатної покрівлі. Ця конструкція функціональна і може виконувати роль заскленої веранди.
  • Проєкти садибних будинків, яким притаманний класичний стиль, найкраще прикрашати Т-образними зимовими садами. У плані конструкція являє собою два крила та незвичайний фронтон спереду. Завдяки подібному плануванню досягається відмінний рівень освітлення.
  • Зимовий сад Р-подібної форми виник як симбіоз середньоєвропейського і вікторіанського напрямків. З трьох або п'ятипроменевого еркера виходить довга галерея з односхилим дахом. Така прибудова буде гармонійно виглядати з просторими котеджами.

2. Особливості проектування

Важливою загальною рисою всіх напрямків архітектури вважається покрівля зимового саду, яка має складну конструкцію та виконується прозорою. Проектування житлових будинків як розрахунок конструкцій зимового саду передбачає визначення всіх можливих конструктивних особливостей покрівлі та «стін». 

Розрахунок цих конструкцій можна умовно розділити на кілька етапів:

  • Визначаються параметри каркаса, що сприяють протистоянню навантажень від снігу, вітру та важкої скляної покрівлі.
  • Розраховується конструктив скління, яке відіграє роль і огороджувальних, і несучих конструкцій.
  • Детально розробляються вузли примикання споруди до основного будинку.
котедж з зимовим садом

Наші конструктори готові розрахувати проєкти прибудов до будинку (фото представлені на сторінці сайту), який ви обрали з каталогу компанії Z500. Також ми можемо запропонувати вашій увазі проекти, в яких зимовий сад вже передбачений. Вони знаходяться тут.

У будь-якому випадку нехтування точними розрахунками при влаштуванні зимового саду може мати серйозні негативні наслідки.

3. Як вибрати профіль?

Матеріали, якими можуть бути виконані несучі конструкції зимового саду, досить різноманітні. Традиційно в нашій країні вони виконуються з дерева, що має вигляд клеєного бруса, обробленого антисептиком. Нововведенням в цьому плані є дерев'яний профіль, захищений з зовнішнього боку алюмінієвою накладкою. Її мета - захистити зовнішню поверхню дерев'яних рам від атмосферних впливів. При цьому всередині приміщення профіль має естетичну благородну дерев'яну поверхню.

Алюмінієві конструкції користуються не меншою популярністю. При цьому алюміній є лише частиною сплаву спільно з добавками, що підвищують міцність. Завдяки цьому системи здатні витримувати серйозні навантаження, що і потрібно при влаштуванні зимового саду. Конструкції з алюмінію не вимагають спеціального догляду та користуються широкою популярністю серед дизайнерів через різноманітність їх кольорів завдяки забарвленню профілю.

За теплопередачею профілі можна розділити на холодні та теплі. Якщо говорити про теплі профілі, то в ньому влаштовується термобар'єр полімерного типу, завдяки якому вулична частина профілю ізолюється від кімнатної. Спільно з цим можуть бути передбачені дренажі, що відводять конденсат з конструкції. Якщо приміщення опалювальне, бажано використовувати саме теплий профіль.

Якщо зимовий сад повинен бути виконаний за бюджетним варіантом, зазвичай використовуються профілі ПВХ або посилений сталевим каркас ПВХ-профіль в поєднанні з алюмінієвим. У разі використання останнього варіанта розробка вузлів сполучення різнойменних матеріалів повинна бути виконана ретельно, з огляду на їх несхожі реакції на негативні температури.

Реалізуючи план будинку із зимовим садом, особливу увагу важливо приділити придбанню спеціального профілю та відмовитися від звичайних віконних конструкцій. Вони не можуть нести функцію несучих конструкцій з огляду на можливості розподілу лише вітрових навантажень.

зимовий сад в класичному стилі

4. Різновиди конструкцій

Вибір типу конструкції для зимового саду залежить від параметрів вологості та температури.

  • Якщо планується активне використання зимового саду круглий рік, важливо створити вологість в приміщенні не менше 70% і температуру в межах 20-25 ° С.
  • Якщо ж в холодний період інтенсивність використання в порівнянні із зимовим знижується, допустимо знизити внутрішню температуру до 15 ° С.
  • Якщо ж взимку рослини, що знаходяться в зимовому саду, входять в стан спокою, температура при цьому може не перевищувати 5 - 10 ° С. Навряд чи таке приміщення можна назвати комфортною кімнатою відпочинку - там буде досить прохолодно.

4.1. особливості скління

Параметр, іменований коефіцієнтом опору теплопередачі, визначає температурний режим, впливає і на вибір типу скління. Проекти приватних заміських будинків передбачають одинарні або двокамерні склопакети з певним набором якостей скла: низькою емісією, енергозбереженням.

Користуватися віконними шибками для влаштування скління зимового саду забороняється з міркувань безпеки, оскільки таке скло розбивається на великі небезпечні уламки. Особливості теплопередачі даного скління визначають надмірне нагрівання приміщення влітку та сильне охолодження взимку.

зимовий сад округлої форми

Зимовий сад виконується із загартованого скла, яке при пошкодженні розпадається на дрібні безпечні уламки. Часто застосовується триплекс, до складу якого входить полімерна плівка, яка виступає захистом скла від пошкоджень. Важливо тільки передбачити посилені несучі конструкції з огляду на підвищену масу триплексного скла.

Часто склопакети для зимового саду мають додаткові властивості: вони виконуються дзеркальними, вогнестійкими, броньованими, світловідбиваючими або з функцією самоочищення. Найчастіше дизайн-проєкти затишних будинків і котеджів передбачають скління зимового саду вітражами або різнокольоровими скельцями.

4.2. альтернативне скління

Якщо бюджет на будівництво зимового саду обмежений, часто використовується полікарбонат замість скла. Він має наступні переваги:

  • стільникову структуру,
  • стійкість до перепадів температур,
  • хороше теплозбереження.

Цей варіант супроводжується й чималим списком недоліків:

  • підвищеною крихкістю,
  • зниженою прозорістю, що викликає дискомфорт,
  • можливість пошкодження миючими складами та абразивами,
  • розтріскування і помутніння матеріалу через відсутність захисного ультрафіолетового покриття.

5. Наслідки самостійного влаштування зимового саду

При самостійній реалізації проект житлового котеджу в частині будівництва зимового саду можуть виникати такі помилки, обумовлені недосвідченістю будівельників:

  • Неграмотний вибір матеріалів для профілю та скла.
  • Неправильне облаштування складної форми покрівельної конструкції, яке призводить до утворення на ній «снігового мішка». Існує серйозна небезпека руйнувань через протікання та надмірне навантаження.
зимовий сад зі складним склінням
  • Примикання різнойменних матеріалів, які не розраховані фахівцями, може знизити надійність конструкцій.
  • Бажання заощадити на таких елементах, як фрамуги, утеплювач для дверей та кватирки. При цьому виходить безглузде приміщення, яке не підходить ні для людей, ні для рослин через духоту і неможливість провітрювання.
  • Найсерйознішою помилкою є нехтування розрахунком ваги кожного конструктивного елементу та їх несучої здатності.

Проекти невеликих заміських будинків або навіть значних садиб, що передбачають будівництво зимового саду, будуть грамотно реалізовані при проєктному розрахунку всіх його конструкцій, виборі надійних матеріалів і чіткому дотриманні монтажної технології! Комплекс цих умов перетворить ваш зимовий сад в прекрасний оазис для відпочинку!

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло