Cистема захисту від удару блискавки

Блискавка відноситься до тих природних явищ, які ще не вивчені до кінця. По суті - це гігантська іскра, яка проскакує між хмарами і землею в результаті накопиченої різниці зарядів. Канал стовбура блискавки розігрівається до кількох тисяч градусів, повітря іонізується, утворюючи ідеальну для проходження струму середу. По цьому каналу проходять імпульсні струми, сила яких досягає сотень кілоампер - вони прагнуть вирівняти виникла різниця потенціалів. Гігантська іскра проскакує там, де відстань між полюсами мінімально, або там, де між точками з різними зарядами менше опір. Саме з цієї причини блискавка часто б'є в окремi об'єкти, якими можуть виявитися і високе дерево, і ваш будинок.

Навіщо потрібен блискавкозахист?

Захист від блискавок встановлюють для того щоб уникнути пожежі, перегорання проводки, щоб усунути можливість виходу з ладу електрообладнання, ну і, зрозуміло, щоб запобігти загибелі людей.

Що відноситься до блискавкозахисту?

Система зовнішнього блискавкозахисту включає блискавко приймачі, струмовідводи і заземлюючих пристроїв. Блискавко приймачі представляють щогли або троси, встановлені на будівлі, також вони можуть бути виготовлені у вигляді блискавко приймальної сітки. Ці системи приймають основний удар розряду. З урахуванням архітектурних особливостей споруди може бути зроблена комбінація з цих елементів. Тип покриття даху (шифер, дерево, черепиця, металева покрівля) також впливає на вибір типу блискавкозахисту.

Тоководи забезпечують відведення струму до заземлювального пристрою. Крім того, в системі використовуються додаткові елементи (затискачі, з'єднувачі, кріпильні деталі), завдяки яким збирається вся конструкція.

Щоб створити систему захисту від блискавки потрібно зробити попередні розрахунки або проект такої системи. Оскільки не представляється можливим визначити місце і силу удару блискавки, то блискавкозахист встановлюється виходячи з імовірнісних характеристик. До уваги приймаються такі критерії як середньорічна кількість гроз, їх тривалість, ймовірність ураження будівлі блискавкою. 

Крім того, на вибір категорії системи блискавкозахисту впливають параметри самого об'єкта: розташування, матеріали, використані при будівництві, рівень вогнестійкості, габаритні розміри будівлі і т.п. Після збору і аналізу всіх даних визначається категорія блискавкозахисту для даного об'єкта, підбирається оптимальне технічне рішення. Потім проводиться розрахунок необхідних показників для будинку згідно правил ДБН. Норми, регламентовані ДБН, дозволяють спроектувати систему блискавкозахисту, що максимально надійно захищає будівлю.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло