Паркан як візитна картка будинку

Часто паркан сприймають як візитну картку котеджу. Саме дизайн цієї конструкції визначає образ гостинних господарів і загальний комфорт житла.

У чому полягає завдання сучасного паркану?

Сучасні умови припускають сприйняття огорож не тільки у якості захисту території. Ця функція виконується конструкціями швидше психологічно, оскільки поставити дійсно неприступний паркан часом варто пропорційно будівництву невеликого котеджу! З питаннями безпеки прекрасно справляються системи охорони. До того ж все частіше землю для будівництва котеджу забудовники вибирають на території кооперативів, що охороняються. Вибираючи паркан, варто визначитися зі своїми очікуваннями:

  • чи буде огорожа служити тимчасово або постійно;
  • яку функцію вона буде нести: декоративну або захисну - наприклад, захищати від сторонніх поглядів дачні будинки двоповерхові (проекти яких можна знайти у нас на сайті).

Зупинимося докладніше на найбільш популярних типах огороджень.

1. Як створюється дизайн паркану?

  • Важливо, щоб зовнішній вигляд паркану гармонійно поєднувався з навколишнім ландшафтом та гармоніював з архітектурою всіх будівель на ділянці. Тому паркан створюють так, щоб в ньому знайшли відображення, наприклад, такі деталі, як облицювання будинку з червоної цегли або витіюваті ковані огорожі балконів.
  • Вибирати матеріал для створення паркану слід після точного затвердження стилю, колірного рішення та вибору фактури.
  • Створювати конструкцію огорожі так, щоб його секції, хвіртка й стовпи були гармонійно пов'язані та пропорційні.
  • Перетворити огорожу в предмет художньої гордості допоможуть узгоджений вибір матеріалів та кольорів. Думка фахівців - не варто поєднувати в паркані більш ніж три відтінки.

2. Високі суцільні паркани: принципи створення

Такий тип огорожі, що виконується з природного або штучного каменю, бетону або цегли, буде доречний при будівництві будинків поряд з жвавими автомобільними дорогами або небажанням нав'язливої уваги ззовні. Так, наприклад, дизайн проект 2 поверхового будинку з розробкою огорожі повинен відповідати наступним рекомендаціям щодо паркану:

  • Оптимальною буде така висота огорожі, яка приховує тільки перший поверх.
  • Фасади паркану з обох сторін будуть добре виглядати прикрашеними козирками та нішами.
  • Прекрасно було б оформити внутрішній фасад огорожі алеєю з багаторічних рослин. Якщо брати в розрахунок звивисті рослини, можна вибрати в'юнкі троянди, які здатні задекорувати частини кладки та надати йому легкості. Позбутися відчуття громіздкості при установці секційних або кованих парканів допоможе вертикальне озеленення.
  • У кутах огорожі слід розміщувати рослини, що швидко зростають вгору. Якщо ви вирішили висадити уздовж огорожі квітучі кущі, зверніть увагу на клематис, бузок та інші.
  • Ефектно виглядає пальметний сад, який своїми кронами повторює силует огорожі. Але для його висадки та догляду потрібні особливі вміння.
  • Вдалим місцем для відпочинку стануть альтанки, розміщені вздовж парканів, що оздоблюють територію доріжки.

Однак сільський стиль не завжди сприймає подібного виду огородження. При виборі такого стильового спрямування слід приділити увагу всіляких дощатим парканам та живоплотам. Щоб не видаватися із загальної обстановки селища, слід продумувати дизайн одноповерхових будинків з мансардою та огорож до них з урахуванням сусідніх споруд.

3. Що ж таке живоплоти?

Конструкція та дизайн такого паркану справді універсальні, тому будуть добре пасувати як сільській хатині, так і сучасному котеджу.

Вибираємо матеріал для огорож

Загальний принцип підбору рослин для живої огорожі - наявність компактної системи коренів та швидке зростання. Найпоширеніші: ялівець, дівочий виноград, плющ, хміль. Рослини, які прекрасно переносять підрізування, дозволяють розігратися фантазії дизайнера в частині створення всіляких форм забору. Ялини у вигляді огорожі зручно використовувати для обрамлення великих за площею ділянок, оскільки коренева система рослин протягом 10-15 років істотно розростеться, перешкоджаючи при цьому зростанню інших рослин на ділянці.

Як організувати живопліт?

Каркасом для огорожі служить дріт, по обидва боки від якого висаджують в шаховому порядку рослини, які добре тримають форму. Для компактних ділянок рослини висаджують уздовж сітки-рабиці, а види обирають в'юнкі. Регулярне підрізування такого паркану забезпечить його міцність та дозволить оглядати з вулиці свій котедж. (Проєкт одноповерховий з мансардою, наприклад, можна доповнити розробками ландшафтного дизайну, що детально описує матеріали для забору).

Такі паркани, як фітосистема, стають все більш поширені. За його допомогою розсаджуються прянощі, деякі городні культури та декоративні рослини. Такий паркан дозволить заощадити простір для висадки інших рослин і створити ще одну декоративну клумбу. Організація системи простого поливу такого паркану зробить його обслуговування простішим. Застосувати таку ідею варто господарям невеликих ділянок, на яких, наприклад, планується звести гарний одноповерховий будинок з мансардою. Маючи деякі навички й терпіння, можна власноруч втілити цю ідею, або замовити її реалізацію в фірмі Z500.

4. Сільські огорожі

Будь-які штахетні огорожі можна схарактеризувати цим терміном. Схожа форма парканів значно відрізняється при використанні різних матеріалів, починаючи від бамбука, погонажу, горбиля, металевого або ПВХ профілів. Оскільки варіацій форм наконечників і довжини самого паркану безліч, таким парканом сміливо можна прикрасити навіть найнезвичайніші проекти будинків з мансардою.

Мода - явище циклічне, тому до нас знову повертаються тини. Цікаві проекти будинків з мансардою можна прикрасити такою огорожею, і ви не прогадаєте! Така конструкція дуже декоративна, пожежобезпечна та довговічна завдяки використанню сучасних антисептичних і антипіренних складів.

сучасний штахетник варіант для використання огорожі

У нашій компанії ви можете замовити дизайн будь-якого типу огорожі до вашого будинку, скориставшись нашим доповненням ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло