Друге світло в будинку: переваги та особливості

Сучасні архітектори часто користуються популярним прийомом, який називається «друге світло» для збільшення об'ємів приміщення. Даний метод зміг завоювати багато прихильників, але завдяки своїй новизні все ще викликає палкі дискусії. Дотримуючись популярної тенденції ми вирішили поговорити про «друге світло» в цій статті.

Суть прийому, який застосовується в будівництві індивідуальних котеджів, в тому, що простір між двома або кількома поверхами об'єднується шляхом відсутності міжповерхових перекриттів. Якщо ви захочете подивитися проекти будинків з другим світлом, різноманітність їх виконання і варіантів обробки вас чимало здивує. На думку скептиків ці проекти повинні залишитися на папері через неефективно використовувану корисну площу будинку. Зрозуміло, друге світло в будинку невеликого розміру організовувати не варто, але прикрасити незвичайним архітектурним рішенням котедж солідних розмірів буде просто чудово!

Чим же подобається «Друге світло»? Головні плюси

Давайте поговоримо про ключові особливості, які відрізняють проект будинку з другим світлом.

  1. У котеджах або будинках, виконаних за технологією «Друге світло» створюється об'ємне світле приміщення, що додає житлу розкішного вигляду.
  2. Практична якість прийому в тому, що завдяки його втіленню збільшується відсоток освітленості приміщення в світлі години доби. Також замовникам дається можливість реалізувати давню мрію про незвичайні вітражі або дивовижне панорамне скління.
  3. Цікаво обіграти систему штучного освітлення дизайнерам допоможе друге світло у вітальні. Клієнтів порадує величезна кришталева люстра, що наповнює світлом просторе приміщення, і масштабний високий абажур, що затишно висвітлює зону відпочинку.
  4. На радість багатьох замовників в дворівневому приміщенні гідне місце посядуть красиві сходи. Як чудово можна прикрасити вітальню масивними прольотами дерев'яних сходів або створити родзинку інтер'єру, замовивши гвинтову сходову конструкцію з загартованого скла!
  5. Не можна не сказати про прекрасну можливість обладнати теплий затишний куточок, розмістивши в ньому камін, навколо якого сама собою напрошується зона відпочинку. Перетворити її в музичний салон або відеозал не складе труднощів завдяки прекрасним акустичним властивостям «другого світла».
  6. Для флористів технологія «Друге світло» просто знахідка! Великі площі і високі стелі дають можливість для ландшафтних експериментів. За бажанням замовника можна декорувати кімнату красивими композиціями з високих дерев, створивши своєрідний зелений оазис, або живу зелену стіну винограду.

Не обійшлось без недоліків

Проект двоповерхового будинку з другим світлом дає два головні приводи для критики, які легко компенсуються професійними прийомами грамотних фахівців. Розглянемо їх докладніше.

  1. Зважаючи на відсутність міжповерхових перекриттів скорочується корисна площа будівлі. За бажання мати дворівневе приміщення доведеться заплатити відмовою від пари кімнат, які могли бути влаштовані над вітальнею. Саме тому технологія «Друге світло» не рекомендується до реалізації в компактних сімейних будинках, площа яких не перевищує 120 м2.
  2. Складність організації комфортного мікроклімату дворівневого приміщення пов'язана з необхідністю ретельного проектування і якісного монтажу ефективної системи опалення. Які деталі, що стосуються цього питання, необхідно врахувати?

Дворівневе приміщення: організуємо ефективний теплообмін 

Інженери, що створюють системи вентиляції та теплопостачання приміщень з «Другим світлом», вказують на наявність деяких нюансів у створенні комфортних умов для людини. Аеродинамічні якості повітря змушують його при нагріванні переміщатися до стелі кімнати, в той час як більш холодні потоки спрямовуються вниз. В результаті зона комфорту людини, яка перебуває на відстані 2 м від підлоги, знаходиться під впливом холодного повітря, а нормативна температура створюється під стелею. Ситуацію ускладнюють погано ізольовані огороджувальні конструкції приміщення, через які відбуваються значні теплові втрати, а також процеси інфільтрації зовнішнього повітря через віконні конструкції.

Існують наступні методи компенсації теплових втрат в будинках з «Другим світлом»

Застосування додаткової комфортної опалювальної системи «Тепла підлога». Методика її полягає в рівномірному прогріванні шарів повітря в робочій зоні за допомогою електричного кабелю або системи труб, що влаштовується в підлозі. Це сприяє правильній роботі закону конвективного обміну, тобто завдяки збільшенню площі приладу опалення (в даному випадку це поверхня підлоги) зменшується висота підйому прогрітого повітря, який залишається в межах зони комфорту, а не безцільно обігріває конструкції стелі. Застосовувати технологію «Тепла підлога» в якості основної системи опалення можливо лише в кімнатах невеликої площі, з огляду на те, що система є низькотемпературною. Тому потужності «Теплої підлоги» може виявитися недостатньо для прогріву приміщення значних обсягів. 

Як же вирішити це питання?

  • Для створення нормативної температури в приміщеннях великої площі, попередньо якісно ізолювавши будівельні конструкції, поєднують звичайні радіатори і систему підігріву підлоги.
  • Більший відсоток теплових втрат, що проходить через світлопрозорі конструкції, компенсують наступними заходами:

- організацією скління високої якості;

- установкою конвекторів опалення в підлозі біля панорамного вікна.

Якщо питань про якість віконних конструкцій не виникає, то вибір конвекторів вимагає більшої уваги.

Цей прилад опалення монтується в спеціально організованих нішах в підлозі з дотримання нормативних відстаней від віконних конструкцій і потоком гарячого повітря зігріває холодне повітря, що проходить зовні. При цьому спосіб конвекції буває природним (за рахунок аеродинамічних властивостей, описаних раніше, нагріте повітря переміщається уздовж вікна вгору, формуючи таким чином завісу тепла) і механічним (переміщення повітря здійснюється примусово за допомогою вентиляторів).

Ще одним способом організації системи теплопостачання служить установка віконних теплових завіс, які працюють за принципом фена. Випромінюючі панелі, встановлені над віконним прорізом, обігрівають повітряний потік, що посилається до підлоги, вирівнюючи тепловою завісою температуру повітря.

Підіб'ємо підсумок. Якісно виконаний проект будинку з другим світлом, що має ефективну систему опалення, пророблене питання ізоляції будівельних конструкцій і високу якість запроектованих віконних конструкцій забезпечує відсутність побічних явищ, про які говорять противники технології «Друге світло». Грамотні фахівці допоможуть вам здійснити в життя мрію про дворівневе приміщення, назавжди позбавивши від штампового планування, нудних інтер'єрів і створивши легкий розкішний інтер'єр, який дарує настрій!

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло