Тепла мансарда або холодне горище? Частина 1. Порівнюємо переваги і недоліки


Форма даху є важливим фактором, що задає характер будинку. Усі забудовники сподіваються, дах забезпечить ефектність всієї споруди. Але крім зовнішнього вигляду важливу роль відіграють комфорт, функціональність і теплові показники котеджу. Тому потрібно визначити для себе ще до початку будівництва, проекти двоповерхові з горищем або проекти мансардних котеджів.

Питання порівняння вигоди від будівництва двох видів дворівневого будинку ми вирішили помістити в дві статті, розглянувши наступні питання:

  1. Визначення мансарди і горища.
  2. Різниця між ними.
  3. Позитивні і негативні сторони конструкцій.
  4. Порівняння економічних показників горища і мансарди.
  5. Питання, що стосуються утеплення обох варіантів.
  6. Особливості скління мансарди в порівнянні з типовим.

Наше порівняння повинно дати відповіді на ваші запитання і допомогти визначитися з остаточним вибором типу конструкції верхнього рівня.

Спочатку розберемося з поняттями «мансарда» і «горище», дізнаємося їх принципові відмінності, переваги та проведемо економічне порівняння будівництва обох конструкцій.

Сильні та слабкі сторони горища і мансарди

Перш за все варто написати про те, що ж розуміють під цими поняттями.

Простір, обмежений стелею останнього поверху і покрівлею будівлі, що утворить нежитлову зону, називається горищем.

Простір, також укладений між покрівлею і перекриттям останнього поверху, в якому розміщують житлові приміщення, називають мансардою.

Горище вигідне завдяки:

  • Буферному, добре вентильованому підпокрівельному простору, що забезпечує за допомогою слухових вікон достатній рівень вентиляції покрівельної конструкції.
  • Відсутності внутрішньої обробки. Це один з важливих факторів, який знижує загальну вартість горища.
  • Постійної висоти стель на другому поверсі, що виключає проблеми з розміщенням меблів і наявністю невикористаного простору.
  • Гранично простої технології будівництва.
  • Легкодоступних горищних приміщень з кімнат другого поверху для обслуговування і ремонту покрівельного пирога .
  • Можливості облаштування комори в горищному просторі.
  • Економічний спосіб утеплення огороджувальних конструкцій горища з огляду на відмову від утеплення фронтонів. Це робиться з метою створення необхідного повітряного зазору і скорочення витрат утеплювача.

Приклад двоповерхового будинку з холодним горищем

Мансарда ж практична по причині:

  • Можливості організації додаткової житлової зони без збільшення загальної висотності будівлі і надбудови повноцінного поверху;
  • Розміщення спальних кімнат в межах мансардного поверху, внаслідок чого розробляється план двоповерхового будинку, розрахований на скорочену площу фундаменту, стін і покрівлі, зниження потреби в землі і загальне зменшення площі будівлі, що значно скорочує витрати на його будівництво; 
  • Прямування сучасним архітектурним віянням, що передбачає інтер'єр, в якому гармонійно обіграні видимі елементи кроквяної системи. Мансардне приміщення дарує простір фантазії в декоруванні простору і організації особливого настрою.

Недоліки горища:

  • Холодне горище притаманне лише класичній конструкції будівлі, що має гладку стелю другого поверху. У даному випадку відсутня балочна основа для цікавих дизайнерських рішень.
  • Створення житлових приміщень на мансарді передбачає серйозне її утеплення. Тому потрібна ізоляція всіх конструкцій, як покрівельних, так і фронтонних, що веде за собою подорожчання кошторису на будівництво.

Порівняння економічних показників двох варіантів

Порівнювати витрати на будівництво мансардного поверху і холодного горища, насправді не так просто. Ми спробуємо перерахувати аспекти, які обов'язково потрібно враховувати при калькуляції витрат.

Вихідні дані: мінімальне значення висоти другого поверху для комфорту проживання становить 2,5 м. Якщо ви плануєте замість мансарди повноцінний поверх, слід підняти несучі перегородки і стіни саме на цю висоту і утеплити ці конструкції. Зведення горища зажадає оплати матеріалів і роботи будівельників. У порівнянні з кошторисом на будівництво мансарди, її утеплення та оздоблення, витрати на зведення двоповерхового будинку з холодним поверхом значно менше. Але дуже багато залежить від проекту. Наприклад, багато польських проектів будинків з мансардою, припускають менші витрати на будівництво такого будинку завдяки простій двосхилій покрівлі та відсутності мансардних вікон.

Часто забудовники думають, що проектування мансардного будинку набагато дорожче через більшу складність процесу в порівнянні з розрахунком горищного конструкції. Це твердження вірне лише в деяких випадках в залежності від типу скління приміщень на мансарді і форми покрівлі. Зведення мансарди під дахом, що має чотири ската з «зозулями», як на приклад в проекті Z18, через складність мансардної конструкції буде дорожче зведення стандартного другого поверху. Втілення ідеї мансардного котеджу як в проекті Z124 потребують менших коштів, ніж будівництво двоповерхового будинку з холодним горищем, особливо, якщо замінити мансардні вікна звичайними віконними конструкціями у фронтонах. Плюсів у цьому випадку кілька: додаткові житлові приміщення, можливість їх зручного планування для створення максимально комфортних умов для життя в такому будинку.

Проект будинку з горищем оплачується з розрахунку ціни квадратного метра приміщення, але не включає особливості розташування і планування, чого не можна сказати про будинок з мансардою.

Основною метою проектування мансарди вважається вибір оптимального значення висоти стін і стелі. Рекомендована висота атикової стіни не менше 1,2-1,5 м для можливості розміщення меблів впритул до них і комфортного пересування по приміщенню.

Грамотно розташувавши опори також можна збільшити корисну площу мансардного поверху. До того ж крім опорної функції стовп є головною фігурою в інтер'єрі мансарди і його можна ефектно обіграти. Перед тим як планувати розміщення опори варто накидати приблизне планування і продумати розстановку меблів.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло