Сусіди, давайте жити дружно ... або особливості освітленості приміщень сусідніх будинків

Усі знають і відчувають на собі, яке благотворний вплив на організм має сонячне світло. Жителі південних країн раді б від нього сховатися хоч ненадовго, так як їх кліматична зона має максимальне число сонячних днів в році. Містобудівні інститути розробляють проекти планування міст з урахуванням цієї особливості, створюючи мінімальну відстань між будівлями для створення ділянки затіненості між ними, до того ж зменшують розміри віконних прорізів. Наша ж погода не часто балує сонечком, тому цінність сонячного світла і тепла воістину велика. Влітку сонце дає можливість насолодитися його теплом, позасмагати, набратися необхідного вітаміну «Д», а взимку є таким бажаним джерелом тепла, до якого дуже приємно підставити обличчя.

В той же час промені сонця відносяться до одних з ключових моментів, що засновують мікроклімат будь-якого приміщення і необхідною умовою для вимирання хвороботворних бактерій. Згідно з діючими будівельними нормами, що називається ДБН 360-92 ** «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів 173-96», нормується рівень мінімальної освітленості приміщень, званий інсоляцією, що підходить для нормального протікання всіх фізіологічних процесів, пов'язаних зі здоров'ям людини.

Поговоримо про інсоляцію

Для забезпечення нормативного рівня освітленості протягом мінімально необхідного часового відрізку проводять розрахунок кожної житлової кімнати в будинку, що піддається затіненню. Безперервне освітлення повинно забезпечувати проникнення природних променів протягом 2,5 годин, а при змінному попаданні сонця в приміщення період подовжується і становить 3 години. Наприклад, в чотирикімнатній квартирі як мінімум два житлових приміщення повинні отримувати достатню кількість природного світла. Важливим критерієм оцінки інсоляції є розташування віконних конструкцій кожної кімнати по відношенню до сторін світу. Адже в вікна, що виходять на південну сторону, промені сонця проникають весь світловий день, а в вікна, орієнтовані на північ не потрапляють ніколи. Таким чином при проектуванні індивідуальних житлових будинків необхідно уникати виключно північної орієнтації вікон житлових кімнат.

Наступним важливим фактором, що впливає на природну освітленість вважається розмір віконних конструкцій в приміщеннях, визначених для тривалого перебування людей. Співвідношення мінімально можливої ​​площі прорізів, враховане в світлі віконних коробок, до площі підлоги не повинно бути менше 1/8. Якщо вам сподобався проект будинку з мансардою, співвідношення мансардних вікон до площі поверхні підлоги не повинно бути менше 1/10 частини, оскільки такі вікна мають великі розміри і здатні пропускати більше сонячних променів. Архітектори і будівельники, професіонали в питанні інсоляції, розраховуючи значення даного параметра для приміщень і ладу діаграми інсоляції вдаються також до розрахунку мінімальних відстаней між сусідніми будинками, які зможуть забезпечити прямі промені сонця протягом необхідного періоду обом оселям.

Багатоповерховий сусід? Тримаємо дистанцію!

Відомо, що дотримання відповідних відстаней між близько розташованими будинками дозволить уникнути небажаної затіненості житлових приміщень. Примітивно це правило виражається в наступному співвідношенні: будинки варто розташовувати на відстані, що перевищує максимальну висоту більшої з сусідніх будівель. Як зрозуміти, чи дотримується ця умова? Проведемо нехитрі вимірювання:

  • Відстань «а» між внутрішньою поверхнею стінки затіненої будівлі і горизонтальною проекцією кромки даху будинку, що створює тінь.
  • Висоту «h» елемента споруди, що створює тінь, вимірювану в вертикалі від рівня кромки покрівлі затінюючого будинку до нижньої позначки віконної конструкції, розташованої найнижче в затінюваному приміщенні на першому поверсі.

При оцінці результатів вимірювання необхідно домагтися того, щоб значення «а» завжди було більше висоти «h». Якщо це правило не виконується, приміщення вважається затіненим.

Сектор окружності з кутом в 60 ْ

Для того, щоб ваша кімната отримувала достатню кількість природного світла, варто по можливості виключити із зони, обмеженою кутом в 60 ْ високі об'єкти. Вершина кута лежить на стіні всередині приміщення по центру віконної конструкції, а кут - в горизонтальній площині. Застосовуючи правило для житлових будинків, середня відстань між якими становить 6-8 м, варто брати до уваги сектор шириною близько 8,5 м. Ця умова легко виконується при віднесенні осей будівлі на правильну відстань від сусіднього. Часто трапляється, що ділянка будівництва має невигідну вузьку форму. Тоді можна змістити осі будинку на плані вглиб, змінивши при необхідності існуючий проект будинку для вузької ділянки. Дане правило здійсниме і для вже побудованих будинків. При цьому безпечної зони 60 ْ домагаються шляхом збільшення площі вікон в затінюваних кімнатах або зміщенням їх уздовж стіни будинку.

Із практики

При розгляді житлових будинків, що відносяться до 1 і 2 ступеня вогнестійкості, мінімальна відстань між двома будівлями не повинна бути менше 6 м. Що стосується 3-го ступеня, то цей показник збільшується до 8 м. Середнє значення висоти одноповерхового будинку, що вимірюється від кромки даху (затінюючий елемент) до позначки землі, становить 4 м. Як ми вже знаємо виходячи зі співвідношення «а» - «h» питань затіненого одноповерхового сусіда виникнути не може. Збираючись здійснити проект мансардного будинку, висота якого налічує не менше 7 метрів, варто запобігти можливому конфлікту з приводу позбавлення сусіда дорогоцінних промінчиків. Найзручніше зробити це на етапі проектування, перевіривши необхідні розрахунки і вчасно скорегувавши проект.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло