Не віддавайте ваш дім на поталу льоду!

Скупчення криги та бурульок на будь-якій покрівлі може стати джерелом небезпеки для даху, для будинку, а іноді - для людини. У цій статті ми розповімо вам, чим загрожує крига на даху, та як її перемогти без істотних зусиль.

бурульки на даху бурульки на даху котеджу

1. В яких випадках виникають бурульки?

Причин виникнення і наростання ожеледі та бурульок буває декілька. Ось основні з них:

  • Проекти красивих будинків з мансардою мають таку особливість, як нагрівання покрівельної поверхні шляхом руху теплових потоків від житлової частини будівлі вгору. Це спричиняє танення снігу, утворення води, яка стікає по системах водостоків, а потім її замерзання, що призводить до крижаних заторів.
  • У перехідні періоди року або взимку, коли температура зовнішнього повітря вдень сягає позитивних значень, а вночі опускається нижче нуля, талі води замерзають, утворюючи льодові кірки, які закупорюють водостічні труби.

2. Які наслідки зледеніння?

весняне протікання покрівлі

Узимку будь-які типи будівлі, в тому числі й одноповерхові будинки з пласким дахом, піддаються впливу навантажень сніжної та крижаної маси, що накопичилась на них. У періоди відлиги можуть виникнути крижані затори у водостоку, що з часом може викликати накопичення великого обсягу води на даху. Термін експлуатації покрівельного покриття, при тривалому контакті з водою буде скорочуватися, може постраждати й герметичність стиків покрівельного покриття. Якщо ця вода замерзне - ваш дах перетворитися в «ковзанку» й прибирати сніг вручну буде небезпечно.

Скатна покрівля теж може накопичувати талу воду. Хоч і небагато, але це може загрожувати весняними протіканнями у випадку з черепичним дахом. Як це відбувається, зображено на даному малюнку.

Важкі брили льоду здатні своєю вагою серйозно пошкодити водостічну систему скатних покрівель. Боротися з обмерзанням вручну - не найкращий варіант, можна пошкодити покрівельне покриття або елементи водостічної системи.

3. Суть системи «антилід»

Існує більш дієвий метод боротьби з льодом на покрівлі. Цей метод заснований на облаштуванні системи, яка буде підігрівати поверхню покрівлі та водостоків саме в тому місці, де утворюється лід за принципом теплої підлоги. Така система може бути включена в багато проектів будинків та котеджів з пласким або скатним дахом, а також в проекти котеджів з мансардою (фото дивіться в нашому каталозі).

4. Що може запропонувати система антиобледеніння?


З урахуванням покрівельної системи «Антилід» багато проектів повноцінних двоповерхових будинків або інших котеджів подбають про комфортну, тривалу експлуатацію даху. 

Ця система проста в освоєнні та обслуговуванні й гарантує, що

  • термін реальної експлуатації покрівлі буде відповідати розрахунковому;
  • навесні скатний дах не протече та не нашкодить фасаду або навіть інтер'єру будинку;
  • лід не пошкодить водостічну систему;
  • прибирання снігу на пласкій покрівлі буде безпечним.

5. Як управляти системою антилід

Система «антилід» може бути укомплектована різними варіантами керуючого механізму.

1. Ручне регулювання. При такому регулюванні всі операції по увімкненню та вимкненню системи, вибір потужності та температури нагріву елементів здійснюються людиною.

2. Система управління, яка працює на підставі показників повітряного датчика. У цьому випадку нагрівальні елементи вмикаються при зниженій температурі повітря нижче встановленої. Мінусом такої системи є ймовірність роботи нагрівальних елементів без потреби, наприклад, коли сніг на покрівлі відсутній, але температура повітря на вулиці нижче встановленої.

3. Автоматична система управління, яка сама вмикається та вимикається в залежності від показників датчиків вологості й температури. Якщо датчик температури зафіксував невеликий мінус або плюс і якщо при цьому датчик вологості «відчув» талий сніг на даху - система обігріву вмикається, щоб запобігти замерзанню вологи. При використанні автоматики виключається можливість даремної роботи системи в морозну суху погоду.

автоматика системи антилід

6. Особливості монтажу системи

укладка кабелю на похилому даху укладання кабелю в водостічній системі

План будинку з пласким дахом або скатною покрівлею визначає технологію монтажу системи антиобледеніння. На пласкій покрівлі нагрівальні елементи та кабелі укладаються на відстані близько 1 метра навколо воронок, а також у водостічній трубі. Датчики температури та вологи найчастіше монтуються в найхолоднішому та найвологішому місцях на даху. На покрівлі, що має скатну поверхню, нагрівальні елементи монтуються по краях скатів покрівлі та в єндовах і, також, у водостічній системі.

Закріплюється нагрівальний кабель за допомогою спеціальної монтажної стрічки або кріплень, для запобігання пошкодження покрівельного покриття. (На малюнку нижче справа 1 - нагрівальний кабель, 2 - монтажна стрічка, 3 - водостічна воронка).

укладання кабелю на пласкій покрівлі монтаж кабелю навколо воронки

Нагрівальний кабель на ділянці від щита управління в будинку і до ската покрівлі повинен бути добре теплоізольований, повинен проходити в металевій трубі.

Система антиобледеніння, правильно змонтована з якісних комплектуючих, не потребує догляду та обслуговування. Потрібно тільки не забувати її вмикати та вимикати.

7. Зручність у всьому

Розроблений нами типовий проект антиобледеніння можна включити в проекти практичних двоповерхових будинків, одноповерхових будівель, в тому числі гаражів. Він передбачає й облаштування системи «антилід» на пласкій покрівлі, а також на в'їзді в гараж, щоб виключити ризик пошкодження автомобіля в результаті ковзання. До того ж виїжджати взимку з гаража по чистій поверхні буде набагато легше. Система «антилід», монтується і на ґанку будинку, перешкоджає утворенню льоду на сходинках і знижує ймовірність отримання травм на сходах.

Купуючи проект будинку, відразу подбайте про зимовий комфорт вашого будинку!

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло