Надійний захист мансарди від спеки. Штори і Жалюзі


Напевно, єдина незручність, яку несуть з собою мансардні будинки (проекти, фото реалізацій представлені на нашому сайті) - це надмірний нагрів мансардного поверху від сонячного світла через мансардні вікна. Мансардні вікна, змонтовані в скатній покрівлі, не створюють перешкод для світлового потоку. Внаслідок чого перегрівається не тільки повітря, а й всі поверхні приміщення, меблів і предметів, що знаходяться на мансарді. Крім цього, прискорюються процеси вигоряння оздоблювальних матеріалів.

Існує безліч прийомів боротьби з перегрівом: від установки системи кондиціонування, до відмови від мансардних вікон зовсім. У цьому циклі статей ми розповімо про заходи, які не потребують серйозних витрат, але ефективно справляються з проблемою. Способами однаково зручно користуватися, якщо ви реалізували дизайн проект будинку з мансардою або ж вирішили відреставрувати красивий одноповерховий будинок з мансардою. В основі всіх методів лежить створення затінення зсередини (штори і жалюзійні конструкції) або зовні мансардних вікон (застосування маркізетів і рольставен).

Штори

Найпоширенішим способом затінення приміщень на мансарді є використання віконних ролет або звичайних текстильних штор, завішувати вікно з внутрішньої сторони. Ролети - це тканинне полотно, рух якого виконується вздовж бічних напрямних, а повне згортання відбувається шляхом намотування в захисний карниз, що монтується наверх стулки. Завдяки фіксаторам ступеня відкриття ролет може змінюватися від повного до часткового.

Ролети не в повній мірі зменшують нагрів приміщень мансарди сонячним світлом, знижуючи його інтенсивність, подібно шторам. Виготовляють їх з бавовни, що має просочення зі спеціальних складів, здатних відбивати світло. Для виробництва більш дорогих типів застосовується поліестер з різними ступенями світлопроникності і покриваються тонким шаром алюмінієвої пудри, що напилюється із зовнішнього боку аксесуара. Ступінь затемнення, створювана такими ролетами, більш відчутна.

Плісе - це варіант створення тіні на мансарді, що виконується у вигляді штор, матеріалом виготовлення яких є плісирована просочена пиловідштовхуючими складами напівпрозора тканина.

Широке поширення отримали ролети та штори з ручним керуванням, яке здійснюється за допомогою ручки-планки і повзунка. Шляхом установки електричного приводу створюється можливість регулювання ступеня затінення.

Встановлення аксесуара:

Існує кілька способів встановлення полотен: шляхом використання стельових кронштейнів, високостійкого клею, липучок і шурупів. Правильність монтажу забезпечується головним фактором - точністю розмітки місць установки затінюючих конструкцій. Важливо звертати увагу на те, що більшість аксесуарів призначені для установки в приміщеннях, вологість в яких не перевищує 70%. Для монтажу в санітарних приміщеннях і басейнах слід вибирати водонепроникні конструкції штор.

Використання та догляд:

При роботі з ролетами важливо стежити за плавністю ходу і виключати можливість різких рухів. Крім цього, полотно ролет слід берегти від бруду і механічних впливів.

Якщо ваш котедж (проект одноповерховий з мансардою або дворівневий) передбачає мансардні вікна, вас зацікавить інформація про можливості управління системами затемнення віконних конструкцій.

«Розумне» управління

Затемнення приміщень за допомогою штор актуально оснащується системою автоматики, яка управляється за допомогою пульта або настінного блоку. Такі маніпуляції зі шторами, як їх зупинка або пуск в рух, можливі завдяки внутрішній їх установці.

Якщо змонтувати віконний аксесуар на конструкції мансардного скління, обладнаної електричним приводом, який буде частиною системи «Розумного будинку», то за допомогою особливих датчиків можливе комплексне регулювання ступеня освітленості мансардних приміщень. Як приклад наведемо наступну ситуацію: якщо ви плануєте перегляд фільму, при включенні системи домашнього кінотеатру світло в приміщенні поступово загасне, а кондиціонер включиться на заданий режим роботи. При цьому затінення мансардних вікон світлонепроникними шторами також відбувається автоматично. Після закінчення перегляду всі системи повернуться в свій початковий стан.

Приємним плюсом стане опція автоматичного затемнення вікон на ніч і відкривання штор вранці до певного часу.

Жалюзі

Горизонтально виконані жалюзі конструктивно виконуються у вигляді пластин, з'єднаних між собою і звані ламелями. При їх виробництві застосовується пластик або ж алюміній з водовідштовхувальним напиленням. Особливі види жалюзі відрізняються ламелями, що мають покриття, що відображує температуру на одній з своїх сторін.

Ці аксесуари відрізняються широким спектром регулювання освітленості в приміщенні, не доступним тканинним шторам. Положенням ламелей регулюється напрямок світлового потоку і його інтенсивність. Перевагою системи жалюзі можна назвати можливість регулювання освітлення без заслоненного виду з вікон і кілька ступенів фіксації ламелей.

Положення жалюзі регулюється за допомогою шнурів для переміщення полотнища по горизонталі і пластикових стрижнів, що слугують важелем повороту ламелей. Можливе механічне та ручне виконання цих механізмів.

Встановлення аксесуара:

Грамотність установки визначається збереженням перпендикулярності і паралельності всіх необхідних з'єднань, досягти яких досить просто. Існує метод оцінки якості установки жалюзі. Перевіряється плавність ходу полотна ламелей при відкритті, закритті або фіксації його в певному положенні. Ознаками порушення технології стануть будь-які перешкоди, заклинювання, напружений хід.

Використання та догляд:

Рекомендується регулярно очищати полотно жалюзі від забруднень за допомогою м'якої щітки, а раз на рік промивати їх із застосуванням мильного складу, сполоскуючи потім проточною водою. При відсутності механічних впливів, жалюзі будуть довго радувати своєю ефективністю.

Темою наступної статті стало зовнішнє затемнення, яке здійснюється за допомогою маркізетів і рольставен.

P.S. Це відео демонструє послідовність дій при установці штор на мансардні вікна:

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло