Рельєфна ділянка, стаття 1: для кожної ділянки - свій будинок


Кожен, хто вирішив втілити проект індивідуального будинку, знає, що для початку варто визначитися з ділянкою будівництва. Те, якими характеристиками володітиме місцевість, вплине на майбутні витрати на зведення і покупку проекту майбутнього будинку. Вдалими для будівництва вважаються рівні плоскі ділянки. Уже багато століть серед будівельників існують рекомендації не зводити будинок на ділянці, відкритому поривчастим вітрам, що має низини, горби і виїмки. Але навіть маючи ділянку, рельєф якого далекий від досконалості, не варто опускати руки. При грамотному його використанні найскладніша місцевість може бути корисною і красивою!

Що ми розуміємо під рельєфом?

Говорячи про рельєф місцевості ми маємо на увазі будову поверхні - яри, низини, опуклості, плато, гори, пагорби, западини, долини. Визначає рельєф ухил - відношення різниці висотних відміток двох точок на ділянці до відстані між ними в проекції на горизонтальну площину. Також ухил можна представити у вигляді тангенса кута нахилу поверхні землі до її горизонтальної проекції в цій точці. Вимірюється в обох випадках ухил у відсотках. Наприклад, перепад висоти в 10 м на відстань по горизонталі 100 м дорівнює ухилу в 0,1 (10%).

Ділянку можна вважати рівною в тому випадку, якщо її ухил не перевищує 3%. Градація місцевості за величиною ухилу виглядає наступним чином:

  • крута місцевість: ухил> 20%;
  • середнє значення: до 20%;
  • поверхня з малим ухилом: 3-8%.

Ідеальними умовами для будівництва можна назвати рівну місцевість або з ухилом не більше 3% в південному напрямку або від центральної частини в сторони.

Розташування будинку на ділянці з мінімальним ухилом

Будівництво в цьому випадку проходить легше, адже існує кілька варіантів розміщення будинки і планування ділянки.

Місцевість з ухилом до 3% ідеальна для будівництва за типовим проектом. Планування ділянки буде складатися лише з створення ухилів під канавки для стічних вод. Роблять це, використовуючи підсипку грунтом: створюючи за допомогою каменів, грунту, цементу та гравію перепад висот поверхні в 50 см у напрямку від будинку. Ширину насипу прийнято брати більше розмірів фундаменту на 1-1,5 м.

Ділянки з малим ухилом до 7% добре забудовувати будинками без підвалу. Можливо, при ухилах в 5-7% може знадобитися створення насипу з підгірського боку.

Розташування будинку на ділянці із середнім ухилом

Нерівність поверхні, ухил якої більше 8%, успішно використовують , втілюючи, наприклад, проект двоповерхового будинку з гаражем. Для зменшення витрат, пов'язаних з розробкою грунту і пристроєм рівної поверхні, цокольний поверх будують прямо в масиві схилу, вирізавши з нього лише невелику частину. У нижньому поверсі зручно розміститься гараж за умови наявності з боку схилу зручного під'їзду.

При будівництві такого будинку необхідно забезпечити надійну гідроізоляцію поверхонь, що стикаються з грунтом. На зовнішні стіни фундаменту наносять гідроізоляційний матеріал: руберойд, гудрон або інші. Перш ніж заливати плиту фундаменту, корисно буде постелити під неї шар гідроізоляції.

Розташування будинку на ділянці з крутим ухилом

Якщо місцевість крута з ухилом більше 15-20%, потрібний оригінальний проект будинку, що враховує всі особливості рельєфу, розробити його можна за допомогою послуги «ІНДИВІДУАЛЬНЕ ПРОЕКТУВАННЯ». 

При виборі варіанту будівництва будинку в кілька ярусів прикрі недоліки ділянки легко перетворюються в незаперечні переваги. Блокова система будинку дозволить вдало розмістити і спальні, і гостьові кімнати з окремими входами, і підсобні приміщення (майстерню, гараж, комору), і навіть літню кухню. На ділянку, що має складний рельєф, створюють ландшафтний план, розрахований на кілька рівних площадок. Їх розмір визначається майбутніми будівлями, які будуть на них розташовуватися. У цьому вам може допомогти наша додаткова послуга «ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН».

Хорошим рішенням стане використання терас, закріплених підпірними стінами і з'єднаних сходами. Будувати будинок на терасах рекомендується при ухилі, що перевищує 12%. Перевагами будівлі в цьому випадку можна вважати веранди, розташовані на різних ярусах, красиві патіо і балкони. Родзинкою такого різнорівневого будинку стануть також альтанки і зони відпочинку.

Якщо ділянка має серйозний ухил, що перевищує 15%, необхідно влаштовувати підпірні конструкції таким чином, щоб не допускати збігу вертикальних швів в суміжних рядах.

Підпірні стіни споруджують з каменю, бруса, валуна, цегли або бетонних плит. Якщо висота стінки значна, матеріал варто закріпити розчином. Нижній ряд необхідно будувати з найбільших каменів. Уклавши ряди з ухилом всередину можна збільшити міцність підпірної стіни. Поверхні схилу по межі ділянки також закріплюють камінням. Для цих робіт краще вибрати вапняк, граніт або піщаник.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло