ПРОЕКТИ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ БУДИНКІВ І КОТЕДЖІВ: НАСКІЛЬКИ ДОРОГІ В РЕАЛІЗАЦІЇ?

Енергозберігаючий, пасивний або екобудинок ... Ці нові стандарти малоповерхового будівництва сприймаються забудовниками як дуже дорогі в реалізації. Це вірно, адже створення незалежних альтернативних джерел енергії не можна назвати доступним задоволенням. Але крім впровадження подібних технологій проекти енергозберігаючих будинків містять інші доступні, але не менш ефективні рішення. У цій статті ми докладніше розповімо про ці розробки.

проєкт енергоефективного будинку Z220

У період експлуатації сучасний теплий будинок споживає енергію в таких пропорціях:

  • всього лише 1% під час будівництва,
  • близько 14% припадає на матеріали,
  • протягом терміну експлуатації та його опалення - інші 85%.

Зменшити найсерйознішу статтю витрат можна шляхом закладання в проект енергозберігаючого будинку утеплювача достатньої товщини, матеріалу стін, що ефективно зберігає тепло, ефективного електричного та опалювального обладнання, що дозволяє заощадити на опаленні будинку без шкоди якості життя. При цьому проект повинен виконуватися відповідно до загальних норм і правил енергозберігаючої архітектури. Як такий обсяг енергії вдасться заощадити за допомогою ефективного обладнання для опалення? У порівнянні зі звичайним будинком економія досягає 40%! Таких показників можна досягти як простими рішеннями, готовими до миттєвого використання, так і складними, сполученими з великими витратами, методами, заснованими на профільних технічних та інженерних знаннях, кваліфікації бригади монтажників та високому професіоналізмі проєктантів.

  1. Економити до 100 Вт енергії на добу можна за допомогою відключення від розеток домашніх приладів, що знаходяться в режимі очікування Stand By.
  2. Шляхом заміни холодильників на моделі класу високого енергозбереження А +++, можна знизити витрати енергії на 20%.

Сучасний енергоефективний будинок: метод рекуперації тепла

Усвідомленою необхідністю для будь-якої герметичної будівлі є система вентиляції з передбаченою рекуперацією теплової енергії. Німецький архітектор Вальтер Браун на конференції, що була організована компанією Rehau, висунув думку про значну економію тепла за допомогою рекуперації. При споживаній потужності рекуператора в 3,8 кВт / год він дозволяє заощадити до 25% теплових енерговитрат. Перевагою рекуператора є не тільки економія тепла, а й підтримка в приміщеннях високої якості повітряного середовища. За допомогою природної вентиляції втрачається до 40% теплової енергії, що доставляється.

проект енергозберігаючого будинку Z115

Сучасний енергозберігаючий будинок і метод відновлення енергії

Застосування вітрогенератора, використання сонячних батарей і колектора здатне значно зменшити витрати на обігрів будівель.

Проєктування енергоефективних будинків: питання ізоляції

Енергозберігаючий будинок немислимий без ефективно робочої ізоляції зовнішніх огороджувальних конструкцій, яка зберігає тепло. До 20% тепловтрат відбувається через зовнішні стіни, близько 35% йде через покрівлю і до 35% - через підлогу. Збільшенням шару утеплення можна скоротити втрату тепла. Теплова мінераловатна ізоляція з лишком окупить себе за вартістю та характеризується відсутністю шкідливих властивостей.

Проектування енергозберігаючого будинку пов'язане з рядом особливостей:

  1. Невеликий обсяг і компактність розроблюваного проекту визначають його недорогий зміст.
  2. Пріоритет у виборі покрівлі двосхилої конструкції простої форми. Вибір оптимального співвідношення площі будівлі з її обсягом (А / V). Будинок буде тим тепліше, чим менше це співвідношення. Це і визначає актуальність компактних форм, мінімум покрівельних скатів і застосування мансардної або двоповерхової конструкції. Оскільки основні тепловтрати припадають на покрівлю, одноповерховий будинок споживає на 17% більше теплової енергії за рахунок збільшеної площі покрівлі.
  3. Орієнтація вікон на південну сторону та забезпечення їх великої площі з метою максимального використання сонячного тепла та світла.
проект теплого будинку Z229

Проектування і будівництво енергоефективних будинків слід вести з урахуванням наступних принципів зонування:

  1. Розташування на півдні та заході житлової зони та на півночі - технічних і підсобних приміщень.
  2. У житлових приміщеннях рекомендується вбудовування елементів великої площі, здатних накопичувати енергію.
  3. Для південно орієнтованих приміщень рекомендується використовувати навіси та сонцезахисні прикриття, що допоможе затінити кімнати від перегріву і забезпечить доступ світла в зимовий період.
  4. Слід відмовитися від розміщення в будинку приміщень, що сприяють втраті енергії. До них відносяться балкони, що утворюють містки холоду. Балконна плита грає роль автомобільного радіатора, приєднуючись до перекриття і працюючи на його охолодження. Для обігріву будь-яких архітектурних форм складної конструкції, виступи то, або еркери, буде потрібно більше тепла.
  5. Утримати тепло в будинку можна за допомогою веранди або зимового саду. Вони здатні не тільки заощадити тепло, але й запобігти охолодженню приміщень. Теплові втрати, що відбуваються крізь стіни, що примикають до подібної буферної зони, мінімальні.

Отже, зробити свій будинок теплішим можна декількома способами. Якщо результатом проєктування все ж не стане повністю пасивний будинок, який споживає на рік близько 15 кВт / м2, то зниження витрат на опалення буде реально відчутним. Причому це буде довгостроковий результат, що дозволяє економити протягом усього періоду експлуатації вашого житла!

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло