Правила вибору і монтажу мансардних вікон. А ви їх знаєте?


Отже, проект двоповерхового будинку з мансардою обраний і ви готові його придбати, але виникло питання створення на мансарді максимально комфортного освітлення. Домогтися цього можна за допомогою правильного вибору віконних конструкцій для цього приміщення. Забезпечити хороший результат можна за допомогою відповідального підходу, в основі якого лежать 5 правил. Вони допоможуть врахувати необхідний набір функцій мансардних вікон і їх особливості.

5 правил підбору вікон для мансарди

  • Основою вибору числа вікон і їх геометричних розмірів служить принцип 1:10. Мається на увазі, що на 10 м2 поверхні підлоги повинно припадати не менше 1 м2 світлопрозорих конструкцій. Показник збільшується, якщо мова йде про дитячі кімнати або вітальні.
  • Варто продумати, як повинні відкриватися вікна. Радимо вибрати зручну у використанні конструкцію з центральною віссю відкриття. Експлуатація їх полегшується тим, що такі вікна зручно мити - варто лише перевернути на 180 ْ. Безсумнівним плюсом такої системи є можливість установки на дахах з досить широким діапазоном нахилу в 15-90ْ.
  • Якщо в приміщенні передбачається надлишок вологості, то варто вибрати дерев'яні вікна, обладнані поліуретанової капсулою. У приміщеннях зі звичайним режимом вологості підійдуть для установки дерев'яні вікна з лаковим покриттям.
  • Переконайтеся у безпеці віконних конструкцій. Саме ця властивість особливо важлива на мансарді, в якій меблі розташовуються безпосередньо під вікнами. Існують сучасні розробки склопакетів, наприклад, «триплекс», які оберігають від осипання уламки внаслідок удару, зберігаючи їх на спеціальній плівці.

Невід'ємною складовою комфорту стануть, звичайно ж, аксесуари. Наприклад, при установці зовнішніх ви зможете регулювати температурний режим у кімнаті, а за допомогою внутрішніх скорегувати яскравість проникаючих в приміщення сонячних променів.
Після того, як ви визначилися з типом самих вікон, необхідно приступити до підбору окладу, відповідного до типу вашої покрівлі. Фасади будинків з мансардою, фото яких ви можете знайти в нашому каталозі, найчастіше передбачають покриття покрівлі натуральною, металевою, бітумною черепицею або профільованими листами. Кожен тип покриття має на увазі свій вид окладу для вікон. На ряду з окладом підбираються і засоби захисту конструкції від промерзання і утворення конденсату - тепло - гідроізоляція.

Монтаж і утеплення вікон в мансарді: на що звернути увагу

проекти будинків з мансардою

Проекти заміських будинків з мансардою розраховані з утепленням віконних конструкцій. Для того, щоб вікна надійно захищали від негоди важливо здійснити монтаж згідно з технологічною картою. Важливо перевірити, щоб отвір в кроквах для встановлюваного вікна був з кожного боку на 4-6 см більше самої конструкції. Важливу роль відіграє відповідність окладу типу покрівельного покриття. Герметичність забезпечить утеплення по периметру конструкції або спеціальним тепло-гідроізолюючим комплектом, або стандартними утеплювачами. Але варто сказати, що розроблений спеціально для віконних конструкцій подібний комплект послужить додатковою гарантією для грамотного монтажу віконного блоку.
Наступні моменти також не повинні залишитися без уваги
: ​​виставлення рівня низу віконної коробки, монтаж пароізоляції, грамотний підведення покрівлі та регулювання самого вікна.
Проконтролюйте положення, в якому встановлені укоси. Воно повинно мати «розкриту» форму: нижній укіс повинен стояти вертикально, а верхній горизонтальний. Звичайне комфортне розміщення опалювального приладу - під вікном.

Особливості установки вікна в змонтовану конструкцію покрівлі

монтаж мансардних вікон

Безсумнівно, проект мансардного даху втілювати в життя одночасно з установкою вікон набагато простіше, ніж встановлювати віконні конструкції в готову покрівлю. Справа в тому, що останній варіант передбачає врахування наступних нюансів:
Тип покрівельної конструкції і її особливості визначають місце розташування віконних блоків і можливість їх установки в бажаному місці. Необхідно дотримуватися мінімально можливих відступів розташування отворів від існуючої єндови покрівлі, які не можуть бути менше 50 см. Тому як єндовий килим має ширину 1 м, для забезпечення його цілісності і перекриття скатів покрівлі на півметра важливо видалити вікна від єндови на відстань, що перевищує 50 см .
При виборі комплекту BDX 2000 на якості гідроізоляції вікна, важливо змонтувати його відповідно до поданої щодо нього інструкції. Послідовність монтажу забезпечить правильність установки інших гідроізоляційних матеріалів: спочатку встановлюється нижня частина, потім бічні і на завершення - верхня. Проклеївши скотчем стики плівки і вікна можна забезпечити надійне кріплення гідроізоляції до коробки.
Спосіб примикання віконних прорізів і гідроізоляції даху також визначається конструкцією покрівельної системи. Особливістю є питання стікання конденсату в місцях перетину верств гідроізоляції з верхніх на нижні. Герметичність стикових з'єднань є обов'язковою умовою надійності. Плівку гідроізоляції, розташовану над вікном, з'єднують з жолобом, що дренує конденсат від віконного блоку в сусідній отвір між кроквами. Такий жолоб буває як металевий, так і з тієї ж гідроізоляції.

Пароізоляція віконних конструкцій монтується з дотриманням правил і технології пароізоляції покрівлі. Контролюється монтажне вертикальне положення нижнього укосу і горизонтальне-верхнього. Здійснюється ретельна проклейка стиків плівок. Для зручності кріплення і герметизації пароізоляції комплект VELUX BBX містить усі необхідні матеріали і докладну інструкцію.

Сподіваємося ці правила вбережуть вас від грубих помилок, і мансардні вікна будуть служити вам надійно і довго!\

Це відео демонструє як правильно влаштовувати укоси мансардних вікон:

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло