А ВИ ВСЕ ПІДГОТУВАЛИ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА БУДИНКУ?

На перший погляд, може здатися, що придбання земельної ділянки, проєктної документації, пошук підрядника — досить прості дії, по завершенні яких можна починати будівництво. Але будь-який з перерахованих етапів підготовки будівництва має свої особливості. Без їх урахування будівництво може обійтися вам значно дорожче, а проживання в будинку не буде настільки комфортним.

Щоб уникнути всіх можливих незручностей у процесі будівництва, дотримуйтесь плану, який ми для вас підготували.

Передбудівельний етап зведення будинку: 10 важливих моментів

1. Вибір вдалого наділу землі

Комфорт життя в майбутньому будинку визначає те, наскільки вдала ваша земельна ділянка. Будь-який план будівництва двоповерхового або одноповерхового будинку зручніше реалізовувати на рівному рельєфі, який забезпечений зручним під'їздом та всіма необхідними комунікаціями. Детальніше про критерії вибору земельної ділянки читайте тут.

2. Ліміт електричної енергії

Відразу після придбання обраної ділянки Вам необхідно в місцевому управлінні з'ясувати ліміти, що припадають на дану ділянку. Ці умови позначать кількість і потужність електрообладнання, яким ви зможете користуватися в майбутньому будинку та на прилеглій до нього території. Також стане зрозуміло, чи потрібно буде вносити, наприклад, в проєкт будівництва двоповерхового будинку коригування в частині електропостачання.

3. Тип опалювальної системи

Вибір конкретного виду системи опалення для будинку повинен враховувати розташовані поруч комунікації. Якщо заздалегідь визначитися з типом системи, можна зрозуміти, чи буде потрібно доопрацювання типового розділу ОВ (Опалення та Вентиляція) вподобаного вами проєкту.

4. Визначення геодезичної та геологічної ситуації на ділянці

За допомогою досліджень геології на будівельному майданчику визначаються тип і властивості майбутнього фундаменту для котеджу, що забезпечують його надійність, відсутність просідання та тріщин. Вартість різних типів фундаментів дуже відрізняється. Попереднє визначення виду опорних конструкцій надасть реальне уявлення про майбутні витрати на їх будівництво. Наприклад, під будь-який план побудови будинку з мансардою конструктори визначать тип фундаменту на підставі вашого геологічного звіту.

Геодезична зйомка місцевості — також важливий і необхідний документ, за допомогою якого:

  • Визначаються масштаби майбутніх земельних робіт,
  • Вираховується відмітка чистої підлоги в майбутньому котеджі щодо поверхні рельєфу.
  • Визначається необхідність облаштування споруд дренажу на ділянці в тому випадку, якщо ухил спрямований у бік будинку.
геологічна установка

У нашій компанії ви зможете замовити й геологічні, і геодезичні дослідження.

5. Бюджет для будівництва будинку

Плануючи бюджет будівництва, слід подумати, на що вистачить наявних коштів: чи можна втілити план побудови двоповерхового будинку, мансардного або одноповерхового котеджу, яку можна зробити покрівлю: просту або багатоскатну, будинок якої площі звести.

Можна зробити й навпаки: розрахувати необхідний обсяг грошових коштів конкретно для вашої ділянки та архітектурних побажань.

6. Пошук і придбання проєкту

До пошуку проєктної документації доцільніше приступати, маючи уявлення про стан рельєфу та геологію ділянки, а також про необхідний ліміт електроресурсів і способи обігріву майбутнього будинку. Ці відомості важливо включити в технічне завдання для внесення в обраний вами проєкт потрібних змін.

Скористайтеся нашим каталогом, в якому представлений широкий вибір типових проєктів будинків. Наші проєктувальники готові врахувати всі ваші побажання в індивідуальному проєкті в тому випадку, якщо ви не знайдете типовий варіант, який вам підходить.

Приємним бонусом буде те, що наша компанія з проєктування будинків подарує вам проєкт будинку при замовленні його будівництва у нашого партнера!

7. Основи створення ландшафту, посадка котеджу на ділянку

Коли проєкт вже обраний, потрібно вдало посадити будинок на ділянці по відношенню щодо навколишніх будівель і сторін світу. Грамотне розміщення таких споруд, як свердловина, альтанка, септик, гараж і так далі — досить важлива справа. Важливість їх усвідомлюється в ситуаціях, коли техніка для будівництва гаража не може отримати доступ до ділянки через лазню та котедж, які перекривають шлях. Грамотна організація вашої прибудинкової території — турбота ландшафтного дизайнера. В руках цього фахівця буде робота зі створення зовнішнього освітлення, та планування ландшафту.

Це відео демонструє роботу геодезистів:

8. Фундамент для вашого ґрунту

Паралельно з тим, як ви з ландшафтним дизайнером будете мудрувати розстановку всього необхідного на ділянці, конструктори розрахують необхідні зміни, адаптують фундамент обраного типового проєкту під реальні умови. Якщо ж план побудови двоповерхового будинку розроблявся індивідуально, то фундамент спочатку розраховується під конкретні умови.

9. Оформлення дозволу на будівництво

Маючи на руках готовий проєкт, саме час зайнятися оформленням дозволу на будівництво вашого котеджу. Оскільки даний процес пов'язаний з можливими затримками, краще не відкладати вирішення цього питання. Наша компанія може рекомендувати вам підрядників, які спростять вирішення юридичних питань.

10. Визначення майбутнього будівельного підрядника

Спільно з оформленням юридичних питань варто зайнятися пошуком організації, яка буде будувати ваш заміський будинок. Проекти, фото реалізацій складуть для вас прекрасне портфоліо претендентів. Детальніше про тонкощі прийняття рішення читайте в цій статті.

Питання організації будівельного майданчика

Наступні важливі аспекти будівельного процесу враховує далеко не кожен кошторис, але приділити їм увагу просто необхідно ще до початку будівництва.

вивантаження побутівки для робітників

1. Під'їзні дороги

Важливо створити умови для безперешкодного проїзду вантажного транспорту до будівельного майданчика. Ширина вільної під'їзної колії повинна бути не менше 2,7 м виходячи з мінімальної ширини вантажної машини у 2,5 м. Якщо буде потрібно, то частину огорожі ділянки тимчасово варто демонтувати.

2. Житло для будівельників

До початку робіт слід створити для бригади стандартні житлові умови. Для цього можна скористатися своїм колишнім житлом, сусідським або простою побутівкою. Тим, хто не має власного тимчасового житла, наші партнери можуть надати свої побутівки.

3. Електропостачання

Будівельний процес вимагає використання електроінструменту. А зимове будівництво потребуватиме обігріву. Тому, перед початком будівництва майданчик слід забезпечити електрикою. Це можуть бути як тимчасова схема електропостачання, так і використання електрогенератора.

4. Водопостачання

Будівельний процес без води неможливий. Найбільш оптимальним рішенням стане буріння в певному для неї місці свердловини, яка буде постачати водою не тільки будівництво, а й майбутній будинок.

Здійснивши все це, можна сміливо починати ваше будівництво! Ми сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть у всеозброєнні підійти до будівельного процесу.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло