Частина 3. Чому канадський будинок неможливо побудувати погано?

Усі будинки, побудовані в Канаді, виходять надійними, теплими і довговічними. Побудувати поганий котедж, який згодом стане холодним, задушливим, з тріщинами в стінах, стелях або іншими ляпами, канадці просто не можуть.

Як вони цього досягли? Читайте в цій статті.

Детальніше про популярних в Канаді технологіях ми писали в двох попередніх статтях: перша присвячена типам канадських будинків, друга – особливостям канадського будинку.

Звідки береться така якість?

Все просто - державний будівельний департамент скрупульозно перевіряє кожен етап робіт, від якості розробки проекту до його реалізації.

Проектна документація та отримання дозволу на будівництво

Наявність проекту - це перший і обов'язковий етап для будівництва будинку в Канаді. Без проекту будинку взагалі не буде, жоден забудовник не візьметься за будівництво без відповідного комплекту документів. Ця практика давно вкорінилась в Європі і починає впроваджуватися на пострадянському просторі (зі змінним успіхом).

Схема виглядає наступним чином:

  1. Забудовник замовляє проект у архітектора або архітектурного бюро.
  2. Архітектори розробляють проект, враховуючи побажання замовників і будівельні норми, прийняті на національному рівні. Приклад: вартість проекту 300 м2 варіюється в діапазоні 3000 $ -15000 $.
  3. Розроблений проект відправляється в будівельний департамент на узгодження - там документи перевіряються інженерами і муніципальними архітекторами, на надійність і довговічність будівель.
  4. Коли етапи перевірки пройдено і проект узгоджений - забудовник отримує дозвіл на будівництво. Дозвіл теж коштує грошей - наприклад, за будинок 300 м2 доведеться заплатити 3.000 $ (у залежності від регіону, точні цифри можуть бути іншими).
  5. Будівництво починається тільки після отримання дозволу. В іншому випадку будинок буде неможливо здати в експлуатацію (не кажучи вже про підключення комунікацій - за це ніхто в Канаді не візьметься без дозволу на будівництво).
  6. У цього правила лише одне виключення - якщо мова йде не про повноцінний будинок, а про технічне приміщення площею до 10 м2 (наприклад, маленька альтанка або простора будка для собаки), дозвіл на будівництво отримувати не потрібно.

Контроль якості зведення каркасного будинку

Якість будівництва будинку відстежується державою за допомогою спеціального документа - формуляра, який видається забудовнику разом з дозволом. У цьому формулярі прописується все - склад, послідовність і терміни робіт, які будуть перевірятися і прийматися інспектором держ. департаменту будівництва.

Етапи робіт виконуються і здаються в тій послідовності, яка прописана в формулярі. Порушення призводять до того, що будівництво зупиниться - а це великі збитки для забудовника.

Інспекція працює «прискіпливо», але доброзичливо. Усі знають, як функціонує система - люди просто роблять свою роботу, нікому не потрібні конфлікти. При цьому всі знають, чим загрожують порушення, і намагаються їх не допускати.

Залежно від типу проекту, склад інспекції буває різним. Наприклад, електромережі приймає один інспектор, сантехніку - інший, опалення - третій.

Також необхідна проектна документація і перевірка для системи примусової вентиляції - без неї здати будинок неможливо.
Коли «проміжні» перевірки пройдені, будинок перевіряє і приймає спеціальний «фінальний» інспектор. Він приступає до роботи тільки після того, як попередні перевірки пройдено, і про це проставлені відповідні відмітки.

Оформлення тимчасового проживання в недобудованому котеджі

В ході будівництва приватного будинку в Канаді департамент будівництва дає забудовникові популярну опцію - можна оформити тимчасове проживання власників у котеджі, який ще не добудований (не зданий). Це забезпечує економію грошей на винаймання житла, якщо люди готові жити в «похідних», не самих комфортних умовах. Наприклад, на стінах немає шпалер, немає чистового покриття підлог, але зате є сантехніка і плита - в такому приміщенні можна жити деякий час.

Базовий мінімум - в будинку вже готовий хоча б один санвузол, одна спальня з предчистовой обробкою, на кухні встановлена ​​раковина і плита, проведена гаряча вода.Якщо ці умови дотримані, можна оформити тимчасове проживання в котеджі. При цьому мешканцям не доведеться платити за оренду квартири, а будівельники продовжують роботи згідно з графіком.

Подібна турбота про добробут громадян - це дуже показово. Мешканці знають, що вони не залишаться без даху над головою (будинок скоро добудують), і вони не потрапляють в пастку подвійної оплати - коли доводиться платити і за оренду, і за будівництво.

Основа якості канадських будинків 

При такому підході, з багатоетапними перевірками, будинок виходить гарантовано якісним. Покупцям не важливо, хто його будував - вони точно знають, що будинок відповідає всім стандартам, а, значить, він прослужить довго і не вимагатиме постійного ремонту і вкладень.

Канадці за своє життя досить часто міняють житло - тут не прийнято «вити гніздо» на все життя. Саме тому, що є вибір і впевненість в якості КОЖНОГО об'єкта, жителі Канади легко купують нові будинки і розлучаються зі старими.

Цікаво, що під «старим» будинком мається на увазі той, якому виповнилося, як мінімум, 25 років. Якщо дому «всього» 20 років - його вартість буде порівнянна з новим. А ось якщо будинку 35 років, його вже вважають б/у - він буде коштувати дешевше нового, але не в рази, а на 15-20%.

У продажу можна побачити будинки, яким 70 і навіть 90 років - вони вартують вже набагато дешевше нових, але при цьому їх не можна назвати «немічними».

Таке прагматичне ставлення до житла властиво канадцям - вони переїжджають коли захочуть і куди захочуть (і роблять це часто).

При цьому національна будівельна політика гарантує однаково бездоганну якість житла всюди.

Вартість

Стандартний новий каркасний будинок площею 300 м2 обійдеться в 400-500 тисяч канадських доларів (в залежності від регіону ця цифра може сильно відрізнятися). Це буде готовий котедж, в якому вже є все - підключені інженерні системи, облаштовані під'їзні шляхи, газон на галявині перед будинком і навіть меблі.

А що відбувається у нас?

На даний момент в Україні будівництво приватних будинків не регламентується і не контролюється ніяк. Організації, які повинні виконувати ці функції, працюють далеко не так ефективно, як хотілося б. ДАБК не вимагає будувати будинок з професійного проекту, БТІ та організації, які підключають до будинку комунікації, контролюють тільки зовнішній, кінцевий результат.
Це сумно, і в даній ситуації вихід один - правильно вибрати компанію, яка будуватиме будинок. Про це читайте в статті нашого партнера: "Будівництво каркасного будинку: чек-лист вибору будівельної компанії".

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло