Розширюємо кордони будинку та свідомості :) за допомогою панорамних вікон

Проекти котеджів з панорамними вікнами: все, що потрібно знати про технології, типи та монтаж

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Скління панорамного типу стало для нас звичним завдяки французам, любителям легких, повітряних конструкцій. Подібні вікна на плані будинку розташовані або по всій стіні або по більшій її частині та створюють відчуття дивовижного простору. Такі вікна будуть доречні в будинках, за вікнами яких відкривається прекрасний вид: водойма, ліс або красивий ландшафтний дизайн.

Європа і зараз широко використовує це популярне скління. Готові проекти індивідуальних будинків компанії Z500 також нерідко прикрашені подібними вікнами. Тому ми вирішили розповісти про них докладніше.

будинок з панорамними вікнами

Проєкти будинків з великими площами склінням: переваги рішення

Попит на такі вікна досить великий з огляду на наступні переваги:

  • Огляд: навіть найбільше вікно не подарує панорамний вид, доступний тільки з вікон на всю стіну.
  • Розширення меж приміщення: візуально збільшується розмір приміщення шляхом об'єднання його з навколишнім середовищем. Особливо проявляється в невеликих приміщеннях, стіна яких виконана скляною.
  • Інсоляція: новий рівень освітленості в приміщенні завдяки максимально можливому потоку світла.
  • Перевага оздоблення: навіть при використанні темних тонів приміщення не виглядає похмурим.

Проекти котеджів з великими вікнами: недоліки конструкцій

Панорамні вікна мають такий же довгий список недоліків:

  • Висока вартість. Якщо ви зважилися на встановлення таких вікон, це буде коштувати вам чималих грошей.
  • Трудомісткий монтаж. Самостійно встановити такі вікна у цілях економії навряд чи вийде. З огляду на серйозну вагу конструкцій роботи необхідно проводити спеціальною технікою. Якість скління залежить від досвіду та необхідних знань.
  • Догляд. Одноповерхові будинки з вітражними вікнами не доставлять незручностей при бажанні вимити скління. Слід використовувати драбину. Якщо ж в будинку два поверхи, то панорамне вікно ви зможете вимити тільки за допомогою професіоналів.
  • Тепловтрати. Стіна будинку в будь-якому випадку тепліше навіть найенергоефективнішого вікна. У кімнаті з панорамними вікнами буде холодніше, ніж зі звичайними. Щоб домогтися комфортних умов, буде потрібно додаткове опалення цього приміщення.
  • Безпека. В якомусь сенсі вікна на всю стіну приманюють шахраїв з вулиці. Щоб забезпечити безпеку, знадобиться цілий комплекс рішень: ударостійке скління, сигналізація та рольставні.

Особливості виробництва даного типу скління

При створенні панорамного скління вибір склопакета буде однією з найважливіших задач. Саме тип цієї складової визначить і зовнішній вигляд, і собівартість. Важливо оцінити особливості встановлення та формулу вибору кожного типу.

Вибираємо рами

Конструкції, що не мають рам, частіше зустрічаються в балконному склінні. Для їх встановлення застосовуються напрямні, а жорсткого каркаса конструкції не мають. В інших випадках скління знаходиться в рамках. Проект скління приватного будинку панорамними конструкціями може бути виконаний в наступних варіантах:

  • ПВХ. Використовуючи їх, варто пам'ятати про те, що вони мають обмеження в розмірах.
  • ЛВЛ. Рами з клеєного бруса, які чимало коштують і вимагають більш інтенсивного догляду.
  • Алюміній. Ці конструкції довговічніші, міцніші та легші. У технології виробництва масивних вікон вважаються надійнішими.

Дизайнерські рішення кожного окремого будинку будуть визначальними в питанні вибору цих типів. Якщо ваш проєкт передбачає одноповерховий будинок з великими вікнами хай-тек напрямку, то вам підійде алюміній. При бажанні прикрасити панорамними вікнами дерев'яні будинки, одноповерхові будівлі або багатоповерхові котеджі класичної архітектури, ПВХ або дерево буде доречним. Вони приємніші на дотик, а візуальне сприйняття таких конструкцій тепліше.

Як монтувати панорамні вікна?

У будівництві житлових індивідуальних будинків застосовують два способи.

  • Монтаж системи «вікна-двері». При цьому величезні вікна закріплюються безпосередньо до перекриття.
  • Структурне скління без видимого зовні каркаса. Скло клейовим способом встановлюються на внутрішній системі стійок і ригелів. Для закладення швів використовується герметик.

Популярність цих варіантів обумовлена їх прекрасним компонуванням з дерев'яними прорізами та виконанням монолитного або розсувного скління. Даний факт порадує забудовників, які вибирають дерев'яні котеджі (фото проекти їх нерідко розраховані на панорамні вікна).

У питанні монтажу монолітне скління звичайно зручніше, але провітрити приміщення вже не вийде. Потрібно буде встановлювати припливну вентиляцію. Розсувне скління не має подібних незручностей.

будинок з великими площами скління

Властивості скління

Різниця фізичних властивостей між стіною та панорамним склінням визначає жорсткі вимоги до подібних вікон. При використанні грамотного проекту та спеціального скла вам не буде спекотно влітку або холодно взимку. За бажанням забудовники можуть замовляти спеціальні розробки на кшталт низької емісії або загартованого скла. Обов'язковими ж умовами є нормативна товщина скла, яка вибирається згідно з розмірами отвору.

Оскільки панорамне скління - прогресивне рішення, переважно використовувати і передові технології: профільні легкі, прозорі й теплі склопакети, які мають особливе маркування.

  • Триплексом маркується конструкція, що має три шари, кожен з яких являє собою скло товщиною 3 або 4 мм. Вони склеюються один з одним за допомогою плівки з полівінілбутерала (ПВБ, pvb). Скло може бути різним: протиударним або мультиформатним.
  • Значком N позначають енергозберігаючі конструкції, що мають поліпшені теплозахисні властивості. Вони досягаються шляхом напилення на поверхню оксиду срібла. Також можуть зустрічатися назви скла «низькоемісійне» або «i-скло». Різні виробники вносять в маркування свої корективи, але Top-N +, CLGuN та Top-N. Окрім триплексів ця технологія використовується і на звичайному склі.
  • MF- скло мультиформатне, що володіє властивостями енергозбереження та сонцезахисту. Вважається, що таке скло ідеальне для триплексу, використовуваного в панорамах.
  • З - загартовані види скла, що відносяться до протиударних, оскільки наділені особливою міцністю. Ними виконуються зовнішні шари триплексів.

Усі ці маркування є прикладом і можуть бути доповнені або змінені виробниками.

будинок в стилі модернізму з панорамними вікнами

Якщо говорити про властивості повітряних прошарків, що заповнюють камери склопакетів, найбільшу ефективність має подвійний склопакет. Якщо повітряні рамки виконуються різнорозмірними, це значно підвищує енергоефективність скління. Одинарного склопакета буде вистачати в разі будівництва в місцевості, віддаленій від проїжджих доріг, що відрізняється теплим кліматом. Нерідко камери заповнюються інертними газами, наприклад, аргоном Ar або його дорогшим аналогом - криптоном Kr.

У розрахунку панорамної конструкції повинні бути враховані всі фактори в комплексі. Це і вплив вітрових, снігових навантажень, проживання в будинку дітей, кліматичні характеристики району. Параметри скління підбираються на підставі цього комплексу інженерами компанії-виробника. У вигляді вихідних параметрів для розрахунку фахівцям необхідно надати:

  • Дані про розміри прорізів (готові проекти цегляних будинків та інших містять їх у відповідних розділах),
  • Задану проєктом теплопровідність, яка також вказана в проекті.

У проектах компанії Z500 прийнятий мінімальний опір теплопередачі конструкцій панорамних вікон в 0,75 м2К / Вт.

В результаті розрахунку фахівці визначають такі дані, як:

  • Необхідні властивості скла (стійкість до ударів, мультиформатність, енергозбереження);
  • Товщину скла;
  • Параметри прошарку повітря;
  • Клас при влаштуванні вітражів;
  • Розрахункову вагу скління.

Клас вітражів визначається якістю використовуваного для них скла: ступенем прозорості, відсутністю оптичних спотворень. Популярними класами є М2 та М3, але найякіснішим вважається М1.

Оскільки маса подвійного склопакета значно більше одинарного, важливо враховувати цей фактор при розрахунку навантажень на конструкції котеджу.

будинок з великими вікнами у вітальні

Можна, тільки обережно

Панорамне скління є справжнім дизайнерським мистецтвом та буде радувати в тому випадку, якщо не викличе фінансову скруту. Мультиформатне скло або класичні штори розв'язують проблему оглядовості приміщень.

Перш ніж зважитися на установку в вашому котеджі панорами, подумайте про:

  • Необхідність врахування проєктом панорамного скління. Збільшення навантаження на перекриття, вибір опорних конструкцій та додаткове опалення повинні бути розраховані фахівцями. Передбачити всі нюанси самостійно неможливо.
  • Конструктив стіни значно тепліше найпрогресивнішого скла. Слід розуміти, що температура в приміщенні з панорамною стіною буде нижче такого ж зі стандартним вікном. Прекрасним рішенням в комплексі зі звичайним опаленням стане система теплої підлоги або конвектор по заскленій стіні. Добре, якщо кімната, в якій планується панорамна стіна, звернена на південь.
  • Не слід нехтувати професійною монтажною бригадою і витратними матеріалами. Великої економії ви не відчуєте, але можете отримати чимало проблем.

Про те, що панорамне скління модно, сучасно та естетично, сперечатися безглуздо. Сподіваємося, що ця стаття буде надійним помічником у виборі правильного рішення, продиктованого безпекою, надійністю та комфортом!

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло