Не помиліться у виборі компанії для будівництва каркасного будинку!


Усі ті, хто вирішили звести дворівневий щитовий котедж або побудувати каркасний одноповерховий будинок - відважні люди. Їм потрібно буде знайти таку будівельну компанію, яка не тільки порядно поставиться до фінансів забудовника, але буде на практиці відмінно володіти сучасною технологією зведення каркасних будинків. Чи зможе гарантувати, що клієнти не один десяток років проживуть в теплому, комфортному, якісному будинку, без зайвого клопоту.

Таких компаній, на жаль, меншість на ринку. Чи є правила їх пошуку? Які вони?

Ми вирішили розпитати про це Миколу Кудіненко, директора будівельної компанії Профікаркас, людини, який володіє всіма тонкощами каркасної технології, яка знає ринок каркасного домобудівництва зсередини.

- Миколо, підкажіть, на що потрібно звертати увагу на першому етапі вибору будівельників, коли ми потрапили на сайт компанії? Чи можна на самому початку зрозуміти наскільки серйозно і професійно вони відносяться до будівництва каркасних будинків?

- Деякі аспекти усвідомити для себе можна. Компанія, яка має великий досвід будівництва каркасних будинків повинна мати велике портфоліо. В цьому випадку ви напевно знайдете на сайті велику кількість фото зведених котеджів. Важливо при цьому - наявність фотографій не тільки кінцевого результату, але і різних етапів будівництва. Це підтвердить, що саме ця компанія будувала дані будинки, а не інша. Оцінивши виконані замовлення, можна скласти уявлення про якість їх виконання, яку може гарантувати забудовник, зрозуміти, чи є компанія авторитетом в сфері будівництва складних каркасних котеджів по цікавим індивідуальним дизайнерським проектам, або більше спеціалізується на виконанні спрощеного монтажу, який більше підійде дачним будинкам.

Я б не радив довіряти фірмі, яка анонсувала кілька рівноцінних напрямків своєї будівельної діяльності. Зазвичай це робиться для створення авторитетного іміджу, але насправді є підстраховуванням на тлі єдиного реально працюючого напрямку. Чи варто ризикувати? Шукайте компанію, яка успішно працює в будівництві саме за каркасною технологією.

Сайт такої компанії повинен містити детальну інформацію про використаня в будівництві технологій, що стосуються каркасного домобудівництва. Прочитавши цю інформацію, ви повинні будете зрозуміти весь принцип будівництва вашого будинку, яким прямуватиме цей підрядник, а також дізнатися про властивості, якими буде наділений майбутній котедж.

Важлива на сайті компанії і сторінка з відгуками замовників, каркасні будинки (фото яких також повинні бути) яких побудувала саме ця компанія. Саме тут ви зможете оцінити ефективність роботи даної фірми. Ті компанії, які вже не один десяток задоволених замовників справили новосілля, дійсно варто довірити реалізацію власного проекту.

- Яким чином рухатись далі? Якщо я правильно розумію, вибравши компанію в інтернеті, має сенс заїхати в її офіс, для обговорення деталей будівництва будинку? На що потрібно при цьому звертати увагу? Які питання задавати?

- В ідеалі я раджу відвідати у відразу кілька контор підрядників, тих, що пройшли перший етап відбору по інформативності сайту. В ході візиту важливо сформувати уявлення про ступінь серйозності фірми, рівень професійної підготовки співробітників, сучасності оснащення офісу технікою, а також стилю спілкування персоналу з замовниками.

  • Показовим стане спілкування співробітників з клієнтом в переддоговірний період. Важливо, щоб співробітники уважно вислухали і пропрацювали всі ваші побажання. Якщо ж будуть запропоновані типові рішення, варто розуміти, що подальша робота буде відбуватися за тією ж схемою.
  • Оцініть доступність і широту представленої інформації за технологією будівництва. Наявність креслень, зразків, макетів і матеріалів, використовуваних для каркасних будинків, допоможе краще зрозуміти схему виконання вашого замовлення, а також те, чи підходить вам цей напрямок будівництва.
  • Обов'язково дізнайтеся про наявність в штаті організації власних архітектора і конструктора, які професійно проектують каркасні будівлі. Бажано, також, щоб вузькі фахівці, яким належить розробляти санітарно-технічні розділи, також були штатними співробітниками, а не фрілансерами. Наявність всіх цих фахівців характеризує компанію, як серйозну, з кількістю реалізацій в рік не менше 15 котеджів. У менш серйозних фірмах дані розділи віддаються на виконання підрядній проектній групі. Але в будь-якому випадку, обов'язково повинні бути конструктор і архітектор. Якщо ви дізналися про їх відсутність, радимо негайно звертатися в іншу компанію.
  • Попросіть розповісти вам про хід співпраці підрядника і замовника поетапно. Пам'ятайте, що сумлінні підрядники розпитають вас про всі побажання. На основі ваших відповідей буде сформовано технічне завдання, за яким буде складено комерційну пропозицію, що включає в себе укрупнений розрахунок вартості будівництва. Уточнити вартість можна на підставі ескізу або готового проекту, з якого можна почерпнути дані для детальних розрахунків. Дана документація містить відомість обробки фасадів, покрівлі, типі віконних і дверних конструкцій.
  • Рішення одних тільки організаційних питань в деяких випадках буває недостатньо, тому ми рекомендуємо зробити ознайомлювальний візит на будівельний майданчик. Саме процес будівництва дасть уявлення про культуру виробництва робіт, технічне оснащення та викличе появу додаткових питань, пов'язаних зі зведенням будинку. На завершення опрацювання та узгодження відповідного вам комерційної пропозиції підписується договір підряду.
  • Варто віддавати перевагу організаціям, у власності яких є цех з виробництва каркасів щитових будинків. Робота з такою фірмою допоможе уникнути оплати маржі, яку накручують посередники.

- Миколо, якщо все що ми оглянули в процесі знайомства з компанією, нас влаштовує - ми готові укладати угоду. Які документи повинна надати будівельна організація? На які аспекти в цих документах слід зробити особливий акцент?

- Юридичний департамент організації повинен видати для ознайомлення проект договору на будівельно-монтажні роботи. В обов'язковому порядку повинен надаватися кошторис на зведення будинку по каркасній технології, що враховує витрати комплексно і є додатком до договору. У кількох розділах кошторисного розрахунку будуть враховані будівельні роботи поетапно. Наприклад, будівництво фундаменту або пристрій системи опалення.

Ось так виглядає частина кошторисної документації на каркасні будинки, вартість одного з розділів.

Найменування робіт та затрат

Од. вим.

Кількість

Вартість  одиниці

У т.ч. робота

У т.ч. матеріали, враховуючи округлення

У т.ч. експлуатація

Сума, грн.

Виготовлення та монтаж периметральної опалубки для влаштування бетонної підготовки

м

127.3

33.5

20

13.5

4,264.50

Плита OSB-3 Кронопол 12*1250*2500 (3,125м2)

лист

0.0384

192.5

7.39

Саморіз 4,2*75 (250 шт в уп.)

уп

0.06

77

4.62

Круг відрізний по дереву

шт

1

140

140

Улаштування підстилаючих бетонних шарів

м2

51

113.62

50

63.62

5,794.79

Бетон П4 В7.5

м3

0.102

622.8

63.53

Збірка і розбирання щитової опалубки для влаштування жб фундаментів

м2

191

230.39

60

170.39

44,005.38

Комплектуючі  опалубки

т

0.001

10,824.00

10.82

Брус 50*50

м3

0.02

1,800.00

36

Саморіз 4,2*75 (250 шт в уп.)

уп

0.03

77

2.31

Аренда опалубки

м2

1

40

40

Фанера ламінована 21мм (3,125м2/лист)

лист

31

500

15,500.00

Виготовлення арматурних каркасів залізобетонних фундаментів

т

2.269

13,470.50

2,400.00

11,070.50

30,564.57

Круг 6.5мм

т

0.0126

10,671.00

134.45

Арматура 10мм

т

0.7413

10,887.00

8,070.53

Арматура 12мм

т

1.4091

10,824.00

15,252.10

Арматура 16мм

т

0.10605

10,824.00

1,147.89

Дріт в'язальний 1,2 мм

т

0.006

11,000.00

66

Диск відрізний по металу

шт

5

30

150

Важливо, щоб в договорі були докладно відображені всі обсяги майбутніх робіт, які враховує план будівництва каркасного будинку, обумовлена якість, номенклатура і кількість необхідних матеріалів, а також регламентовані терміни зведення будинку.

Важливо перевірити наявність в договорі пункту, що обумовлює обов'язковість використання струганих пиломатеріалів, які зазнали камерного просушування до вологості не більше 18%. Якісний каркасно-щитовий будинок повинен бути побудований з використанням тільки такої деревини. Якщо такий пункт в договорі не прописаний, це залишає підряднику можливість заробити, заощадивши на дешевих матеріалах, значно знизивши якість будується конструкції.

Раджу регламентувати в договорі якісні характеристики всіх матеріалів. Оскільки невраховані договором параметри будуть обрані на розсуд підрядника. Також важливо пам'ятати, що більш привабливі за вартістю конкурентні комерційні пропозиції розраховані на роботу і матеріали менш високої якості.

Важливо акцентувати увагу на грамотності вказівки термінів проведення робіт і наявності штрафних санкцій за їх порушення. Етапи будівництва повинні бути докладно описані. Вивчіть перед підписанням договору інформацію про повний процес будівництва, щоб це проконтролювати.

Серйозні підрядники передбачають договором гарантійний термін, протягом якого він несе відповідальність за якість виконаних ним робіт. Якщо підприємство має ліцензію та професійно займається будівництвом, термін гарантії на двоповерхові й одноповерхові каркасні будинки досягає 10 років.

- Підкажіть, яким чином відбуваються взаєморозрахунки між компанією і забудовником? На які умови варто погоджуватися, щоб не продешевити?

- У будівельній галузі зазвичай замовник до початку виконання робіт перераховує будівельній фірмі передоплату для закупівлі матеріалів та оплати будівельних робіт. У юридичній будівельній практиці ця сума обчислюється в кількості 90-95% від загальної суми договору і прописується в відповідному пункті. Роботи оплачуються поетапно по мірі їх завершення, що теж регламентується договором.

- Миколо, що ви могли б ще порадити забудовнику-початківцю, який збирається будувати каркасний будинок?

- Подальші поради «що робити?» кожному конкретному забудовнику потрібно давати виходячи з його ситуації. Загальні рекомендації можу дати від противного, чого варто уникати.

1. Категорично не рекомендую робити покупку проектної документації в однієї фірми, а зведення будинку за цим проектом замовляти в іншого підрядника. Це можна зробити тільки якщо перша будівельна фірма не виконує заявлені в договорі зобов'язання.

Вся справа у відсутності в Україні стандартизації цього виду будівництва. Кожен виробник і підрядник сам розробляє технологію, доповнюючи її власними нюансами. Тому досить часто виникає ситуації, коли проект каркасно щитового будинку не відповідає технологічним аспектам будівельників.

Звернувшись в серйозну компанію, міцно зайняла нішу в сфері каркасно-щитового будівництва, ви отримуєте кілька плюсів:
1. виконання будівництва під ключ від створення проекту, до зовнішньої обробки будинку;
2. при укладанні договору на будівельно-монтажні роботи проект вам нададуть в якості подарунка;
3. фірми мають більш широкий асортимент типових проектів, які містить каталог каркасних будинків, що надає для вас більше можливостей у виборі.

2.
Важливо розуміти, що менеджер не зможе дати конкретну відповідь на питання «Назвіть суму, необхідну для зведення будинку в 100 м2». Це занадто узагальнені для нього дані. Для того, щоб уточнити всі необхідні для розрахунку нюанси, фахівець проведе опитування.

3. Не радимо працювати з індивідуальними підприємцями. Навряд чи особа, що не має серйозного досвіду зведення об'єктів, власної технологічної бази і не оформлена юридично, зможе забезпечити вам очікуваний рівень якості вашого житла. Якщо будівельник юридично не оформлений, це означає:

1.відсутність постійних обсягів робіт,

2.оплату не проводитимуть офіційно і не підтвердять документами.

Ризики, як ви розумієте, виникають при цьому високі.

Ось мабуть і все!

- Миколо, велике спасибі за докладну, змістовну бесіду! Сподіваємося ваші рекомендації допоможуть багатьом побудувати якісний, довговічний каркасний будинок і вбережуть від помилок.

Нагадаємо, що Микола Кудіненко є директором будівельної компанії Профікаркас, яка спеціалізується на будівництві каркасних будинків, має власне виробництво стінових панелей і ферм в Київській області, успішно будує каркасні будинки вже більше 7 років.

На завершення дивіться відеоролик, який демонструє схему співпраці компанії Профікаркас із забудовниками:

Приклади будинків, побудованих компанією Профікаркас:




Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло