Не зберігайте гроші в пічці - згорять!

Як вибрати правильну потужність опалювального котла


Основою проектування системи опалення приватного будинку найчастіше стають принципи «про всяк випадок» і «про запас». Господарі ігнорують рекомендації кваліфікованих продавців обладнання і монтажників, вибираючи котельний агрегат з параметрами, що значно перевищують встановлені розрахунком. Подібне рішення продиктоване побоюванням виникнення пікових навантажень, що навантажують котел в періоди сильних морозів, і відсутністю кліматичної стабільності в нашій країні. Але дизайн заміських котеджів і подальша їх експлуатація повинні бути раціональними.

Наслідки завищеної потужності котла:

Збільшення витрат енергоносія в порівнянні з нормальним режимом роботи відбувається за рахунок вироблення зниженою потужністю протягом більшої частини часу експлуатації. Слабке завантаження котла знижує його ККД, збільшується витрата палива. Крім цього подібний режим роботи значно знижує ресурси агрегату через якнайшвидший знос механічних елементів.

Шляхи вирішення некоректної ситуації:

  1. Встановити котел, потужність якого буде відповідати розрахунковій для того, щоб опалювати заміський будинок (проект містить необхідні розрахунки).
  2. Змиритися з завищеними рахунками за опалення і готуватися до більш швидкого виходу з ладу встановленого з запасом котла.

Принципи правильної роботи:

Умовою правильної експлуатації котла є дотримання робочої потужності, яка не повинна опускатися нижче 50% від максимальної. Максимальні значення потужності агрегат видає всього пару тижнів на рік, часто це відбувається всього кілька днів. Саме стільки зазвичай триває період сильних морозів. Саме тому недоцільно користуватися принципом «про запас» при виборі потужності котельного агрегату. Для забезпечення комфортної температури в будинку досить дотримати такого правила: потужність котла вибирається з розрахунку 1 кВт енергії на обігрів 10 м2 площі приміщень за умови наявності стель заввишки більше 3 м. Проектування котеджу виконується фахівцями з обов'язковим розрахунком теплотехнічних показників будівлі. Ці значення обов'язково враховують товщину стін, вибір матеріалу утеплювача відповідної якості і площу скління в ході визначення тепловтрат через конструкції будинку. Максимальна потужність обраного вами котельного агрегату не повинна перевищувати розрахункову більше ніж на 10-15%.

Висновки:

Дорожчий, більш потужний котел зажадає і великих, невиправданих витрат на опалення. Точна і правильна калькуляція потужності опалювальної системи міститися в інженерному розділі проекту котеджу. Якщо ви будете дотримуватися всіх теплотехнічних розрахунків і рекомендацій, закладених в проекті, то вбережете ваш гаманець від непотрібних витрат.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло