Чим займаються ландшафтні дизайнери насправді

на прикладі садиби Zr1


Одні думають, що робота ландшафтного дизайнера - це кущі насаджати на ділянці, інші - що ландшафтники працюють тільки зі складним рельєфом і парками. А про те, що проекти ландшафтного дизайну заміського будинку містять в собі набагато більше аспектів, багато хто навіть не підозрює.

У цій статті ми не будемо розповідати теорію про те, що входить в ландшафтний дизайн ділянки і чому він необхідний.

Тут ми розповімо реальну історію доброустрою ділянки. Ви на власні очі побачите, який обсяг робіт було виконано нашим ландшафтним дизайнером і його командою, побачите, що ми вміємо!

Дизайн проект ділянки з садибою Zr1

Створення проєкту ландшафтного дизайну

Олексію сподобався наш проект великого будинку Zr1. (Цей, і схожі проекти будинків з мансардою та гаражем, фото та інформацію про них, ви зможете знайти в нашому каталозі). Він вибрав його для будівництва садиби на березі затоки Дніпра. Разом з проєктом він замовив і проект ландшафту заміського будинку.

Ділянка Олексія має площу 43 сотки і розміщена на намивних пісках.

Загальні побажання і завдання для розробки дизайн-проекту були наступними:

  • найвигідніше розмістити котедж на ділянці;
  • спроєктувати лазню з верандою (можливо, з дерева або газоблоку);
  • облаштувати лінію берега під причал для яхти з набережною та пляжем;
  • запропонувати дизайн плавального басейну або міні-озера;
  • запроектувати будиночок для охорони при в'їзді на ділянку;
  • спроектувати доріжки між основними й другорядними об'єктами та зонами на ділянці;
  • прикрасити ділянку деревами та кущами;
  • запропонувати дизайн ландшафтного освітлення ділянки;
  • розробити проєкт автоматичного поливу території.

Так виглядала берегова лінія ділянки взимку 2011/2012 р берегова лінія приватної земельної ділянки берег затоки Дніпра.

Перед початком проектних робіт була проведена топозйомка всієї ділянки. В цьому випадку особлива увага приділялася лінії берега і рівню посадки фундаментів будівель, оскільки згодом ми планували завозити шари ґрунту поверх наявного піску.

На підставі побажань Замовника та зібраної інформації про ділянку нами був запропонований перший варіант планування основних і додаткових ландшафтних зон.


Перший план ландшафтного дизайну заміського будинку мав зону пляжу, відповідну наявного піщаного рельєфу. Тут ми не планували істотно змінювати лінію берега - тільки мінімально зміцнити контур.

Далі ми наведемо ряд проміжних ескізів ділянки, які відображають зміни побажань нашого замовника в процесі реалізації проекту.

В одному із запропонованих варіантів посеред ділянки ми розмістили басейн. Але надалі Олексій відмовився від реалізації цієї ідеї у зв'язку з близьким розташуванням затоки річки.

Також було запропоновано варіант з міні-озером і гейзерами - маленький «китайський» сад, оскільки творчість цієї країни близька та добре знайома Олексію.

Так виглядав перший варіант дерев'яної лазні з палубою над річкою та перголою для мангала, що примикає.

Схил берега повинен був залишитися трав'янистим з вкрапленнями багаторічних низькорослих квітів.

На етапі дизайну проєкту ми розглядали різні технології берегового укріплення. На даному слайді використовується шпунт ПВХ з наступним бетонуванням набережної та укладанням кам'яної плитки.


Також ми «приміряли» в ескізах зміцнення берега габіонами (обв'язані металевою сіткою камені), з подальшим розміщенням набережною.

Вечірній вид на лазню з тераси будинку.

Набережна ввечері.

Зону пляжу передбачалося залишити піщаною й зміцнити від розмивання низьким габіоном.

В процесі будівництва Замовник передумав ставити лазню з дерева і вирішив, що вона повинна бути побудована з тих же матеріалів, що й основний будинок - котедж Zr1. Відповідно до архітектури котеджу і панорами з берега, що відкривається, ми запропонували таке планування лазні.

На даному слайді зображене кінцеве планування вхідної групи доріжок і пандуса, по якій далі були підготовлені робочі креслення.

Після прийняття остаточного рішення за формою лазні, ми по-новому з'єднали всі входи та виходи з будівель. Побажанням Олексія було мінімізувати площу, яку займають доріжки, і максимально залишити газон неперетинним.

Такий варіант лазні з терасою для літньої кухні сподобався Олексію більше попередніх і був прийнятий в роботу.

Після прийняття рішення, що укріплювати берег будуть шпунтами ПВХ, був розроблений новий проект форми набережної. Проект ландшафту заміського будинку в даному варіанті мав істотно змінений контур піщаного схилу, підігнаний під технологію шпунтових конструкцій.

Після узгодження з Олексієм основних зелених зон на ділянці, наші фахівці з водопостачання розробили схему зрошення ділянки з подальшою підготовкою специфікації за матеріалами та обладнанням.

Отже, проєкт готовий і затверджений. Тепер приступимо до реалізації нашого проекту :-)

Реалізація проекту ландшафтного дизайну

На цій стадії наш ландшафтний дизайнер здійснював авторський нагляд, а безпосередньо роботи проводила команда фахівців дендрологів.

Ділянка на етапі закладання фундаменту котеджу Zr1 виглядала ось так:

На фото нижче:

  • зміцнення лінії берега шпунтами ПВХ;
  • спорудження бетонної підпірної стінки;
  • заливка бетонної набережної;
  • закладка дренажних труб (оранжевого кольору);
  • зміцнення берегової лінії.
За кілька місяців з піску виросла будівля котеджу

... а до пляжу спустилися широкі сходи.
Зовнішній вигляд набережної та причалу.

Після того як будівлі котеджу і лазні були побудовані, а з ділянки вивезли будівельне сміття, ми приступили до благоустрою території. На піски був завезений шар глини, яка буде утримувати вологу і перешкоджати вимиванню родючого шару ґрунту.

Так виглядала територія перед будинком на початку укладання шару глини (грудки бежевої глини видно праворуч).
Окремим завданням було зміцнення піщаного схилу з перепадом по висоті 1,8 метра над бетонною підпірною стінкою. Спочатку екскаватор сформував грубий рельєф. Потім люди вручну надали йому округлу форму ...
Отже, для надійного зміцнення піщаного схилу була використана технологія з геотекстилем і георешіткою, осередки якої потім засипали родючим ґрунтом.
Наступний крок - укладання шару польового ґрунту на ділянці.
Ґрунт підсипався квадратами, розміченими ниткою і виставленими по гідрорівню та був утрамбований декілька разів.

У місцях посадки дерев і кущів копалися ями-котловани глибиною від 0,5 до 3 метрів, які засипалися глиною, польовим ґрунтом, торфом, супіском в залежності від потреб конкретного дерева або куща.
Особливим завданням було видалення всіх бур'янів перед посівом суміші газонного насіння. Активне весняне зростання бур'янів добре видно на фото.

По обидва боки від алеї, що веде до пляжу, були висаджені плодові дерева: яблуні, сливи, груша ...

З урахуванням яскравого сонця і сильних вітрів, а також відсутності на ділянці дорослих розлогих дерев, система поливу була розділена по всій ділянці до посіву газонних трав.

Сходи до пляжу до зміцнення піщаного схилу.
Сходи до пляжу після мощення гранітом і зміцнення схилу.
Після засипання георешітки родючим ґрунтом, було прийнято рішення засадити схил не насінням газонної трави, а розсадою чебрецю (кмину) - грунтопокрівельного міні-кущика, який не настільки вимогливий до поливу, як газон, а також потребує стрижки всього пару раз на рік. У той час, як газон необхідно стригти 1 раз у 2-3 тижні, що саме по собі складно реалізувати на крутому схилі (за проєктом ландшафт має серйозний ухил, адже приватний будинок розташований на березі річки).
У той час, як посіяний газон набирав сили та адаптувався на привезеній суміші ґрунтів, наші фахівці займалися мощенням доріжок керамічним клінкером і гранітною бруківкою.
Так виглядала ділянка влітку 2014 року. Усі дерева висаджувалися з квітня по листопад 2013. Протягом теплої пори року при подиху вітерця по території поширюється аромат троянди та лаванди ... Такий результат ми отримали майже через рік після початку робіт з ґрунтом і висадкою перших дерев.
           

Погодьтеся, зовсім інша справа! Завдяки старанням нашої команди ми втілили в життя сучасний ландшафтний дизайн заміського будинку. Уявіть тільки, яка краса тут буде, коли дерева виростуть!

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло