Комфортний і затишний будинок для вузької ділянки

Для того, щоб вибрати будинок для вузької ділянки, тобто зупинити свій вибір на правильному проекті, необхідно розуміти особливості таких будинків. Зараз існує кілька типових схем для витягнутих будинків, так що цілком можна дотримуватися однієї з них.

Нюанси планування

Вибираючи проекти будинків до 150 м2 для розміщення на вузькій ділянці, очевидно, що будинок повинен мати витягнуту форму. Також важливо, щоб у проекті було передбачено другий поверх або мансарда.

Некоректним буде винесення вікон на довгу сторону будинку в тому разі, якщо вони будуть упиратися в поруч розташовані будинки. А ось розміщення подовженого будинку однією стіною біля огорожі дозволить повністю використовувати площу великої стіни для скління.

Вікна, розміщені з сприятливих сторін - півночі та півдня, проект будинку для вузької ділянки повинен використовувати максимально ефективно. У цьому випадку на фасадах, орієнтованих на сад і на вхідну зону, завжди забезпечують повноцінний рівень освітлення.

Проект будинку для вузької ділянки можуть будуватися за такою принциповою схемою: на вузькі фасади, максимально відкриті для сонячних променів, орієнтуються головні, часто відвідувані приміщення. З боку головного фасаду розміщають передпокій і кухню, а вітальню виносять з протилежного боку - з тим, щоб її вікна дивилися в сад. Там, де надходження світла буде обмежене (тобто в центральній частині будинку), розміщують побутові та технічні приміщення - наприклад, котельні та санвузли. Проекти будинків з мансардою також можуть передбачати розташування нагорі декількох спалень, причому таким чином, щоб вікна приміщення виходили на вузькі боку будівлі, тоді вікна у фронтоні зможуть краще їх висвітлити.

Найзручнішою схемою вважається розташування входу збоку - таким чином ви відразу ж потрапите всередину і площа не буде зайнята марними довгими коридорами. Якщо ж будинок винесено вглиб ділянки, то тераса і вікна вітальні можуть виходити на прибудинковий майданчик. Необхідність проектування будинку для вузьких площ накладає свій відбиток на планування - доводиться створювати проекти будинків з цокольним поверхом або підвалом.

Прийоми для створення комфорту в будинку

Існують особливі прийоми, що дозволяють вписати проекти малогабаритних будинків в витягнуту за формою ділянку. Так, щоб нівелювати несприятливу орієнтацію будинку або збільшити його площу, поліпшити освітлення кімнат, в проекті передбачають еркери, скоси, врізи або виступи.

Якщо в проекті передбачена тераса, то її можна закрити від сторонніх поглядів декоративними стінками. Для цього іноді терасу «врізають» в корпус котеджу. Другий поверх може виконуватися з «нависанням» - це вбереже площу на ділянці, під виступаючою частиною другого поверху дуже зручно розташовувати терасу.

Різні, у тому числі і нестандартні проекти будинків також обов'язково повинні враховувати необхідність максимального освітлення внутрішнього простору. Для цього в будівлі повинно бути мінімум стін, а для зонування використовують розсувні перегородки або конструкції зі скла. Передбачають і високі вікна - це дозволить сонячному світлу проникати всередину будівлі протягом усього дня, завдяки чому навіть внутрішні або невеликі кімнати будуть добре освітлені. У відповідних проектах неодмінно передбачають і мансардні вікна - це не тільки більше світла, але і захист від цікавих сусідських поглядів.

Фінансові питання будівництва

Зведення подовженого будинку обійдеться дорожче, ніж будівництво квадратного. Адже при рівній площі таких конструкцій вони матимуть різний периметр, що призведе до подорожчання будівництва в середньому на 13% (за рахунок різниці в довжині стін). Так, периметр стін подовженого будинку площею 100 м2 - 45,2 метрів, а квадратного - 40 м.кв.

Вузький будинок також характеризується гіршими енергозберігаючими якостями в порівнянні з квадратним. Енерго економічність такої конструкції може бути досягнута тільки в тому випадку, якщо одна довга сторона буде орієнтована на південь, а друга - північна - буде повністю закритою. Крім того, проекти будинків з підвалом також є більш дорогими.

А ось зведення блокованих будинків є більш вигідним. Такі конструкції мають загальну стіну, завдяки чому будуть економніше на 12% в середньому. Крім того, в таких будинках немає необхідності утеплювати внутрішню довгу стіну, що також призводить до зниження витрат. Енергоефективність блокованих конструкцій вище, за ті, що окремо стоять, на 30% в середньому.


Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло