З ЧОГО ПОБУДОВАНІ КАНАДСЬКІ БУДИНКИ: ВИ ТОЧНО НЕ ЗНАЛИ ЦЬОГО

«Каркасні будинки за канадською технологією» та «канадські будинки» - ці слова у всіх на слуху в нашій країні. Для багатьох канадський будинок це синонім будинків з сіп-панелей. Але як же Ви будете здивовані, дізнавшись, як в Канаді будують будинки насправді! Нас по-справжньому зачепило, що:

  • канадці будують житло не з сіп панелей, а каркасні з мінераловатним утепленням;
  • ціна проектів будинків вище, ніж у нас;
  • органи влади не "заважають", а допомагають будувати, підключаючи при цьому безкоштовно до комунікацій.

Про це ми детально напишемо в продовженні нашої статті, яка містить в собі 3 частини.

У першій статті, буде сказано про тенденції малоповерхового будівництва в Канаді, друга присвячена особливостям канадських будинків, а третя розповість про будівельну інфраструктуру (про оцінку каркасних будинків на ринку, хто дає дозвіл на будівництво і хто виконує контроль над зведенням будинку).

Отже, ось що ми дізналися про тенденції приватного будівництва в Канаді.

Технології будівництва будинків в Канаді

У Канаді 90% будинків складають каркасні будинки з утеплювачем з мін.вати. Така технологія будівництва перевірена часом і відпрацьована до досконалості століттями. У Канаді є будинки, яким уже 100 і більше років, при цьому вони ще експлуатуються! Побудувати кам'яний будинок дорожче каркасного, а значить і складніше продати або купити його.

Популярність будівництва будинків за каркасною технологією пов’язана з високою вартістю обігріву житла в холодний період. Каркасні канадські будинки в порівнянні з іншими технологіями будівництва в цьому відношенні найбільш економічні. При будівництві будинку саме утеплення один з найважливіших і пріоритетних питань, оскільки енергоносії сьогодні дорожчають, і немає впевненості в зміні цієї тенденції в майбутньому.

Каркасні будинки: з чого ж будують?

У 98-99% випадках каркас канадського будинку виготовляється з дерева. Згідно зі статистикою за 2012 рік 89% забудовників, що зводять каркасний будинок, збирають каркас на ділянці. Відповідно решта 11% - це заводська збірка будинків. Тоді як у 2000 році цей показник становив 3-4%.

Будують каркасні будинки в Канаді виключно сертифіковані бригади, роботу яких (на кожному етапі будівництва) приймає державний контрольний орган. Без наявності візи цього органу здати будинок в експлуатацію неможливо. Такі правила і сприяють високій якості будинків і тривалого терміну використання — понад 100 років.

В Україні ж ситуація інша ... Найбільш зацікавленим в надійності, довговічності і якості будинку є майбутній господар оселі. Будівельний процес ніким не контролюється. Та й знайти хорошу фірму, профілем якої є будівництво за каркасною технологією, в Україні не так просто (про це детально читайте у нашого партнера).

Заводська збірка каркасних будинків поділяється на наступні види:

  • Збірка будинку на ділянці та застосуванням заводських комплектуючих. При такому будівництві використовуються багато компонентів й вузли заводського виготовлення. Це можуть бути кроквяні ферми, дверні та віконні коробки, підлогові лаги та вся покрівельна система. Такий тип будівництва будинку можна назвати змішаним.
  • Модульні будинки (Modular houses, prefab houses) або каркасно-панельні. На ділянці такі будинки збираються з уже готових окремих фрагментів (панелей, модулів) будинку. Кожен такий модуль може бути довжиною до 18 метрів і 3,7-4,9 м в ширину. Причому будувати з таких панелей можна не тільки одноповерхові будинки, але і багатоповерхівки. Щоб доставити панелі на ділянку використовують вантажівку, а для того, щоб встановити їх на підготовлений фундамент необхідний кран. Перевагою такого будівництва є можливість створювати будівлі будь-яких форм і розмірів, оскільки на заводі модулі можуть збиратися в різних конфігураціях. Також внаслідок того, що елементи будинку при такому будівництві уніфіковані, виробляти їх значно дешевше і швидше. Такий тип виробництва в Україні представлений у нашого партнера компанії Профікаркас.
    • Готовий будинок заводської збірки. При такому типі збірки будинок повністю виготовляється на заводі (Manufactured houses). Він відразу будується на незнімному шасі зі сталі, після чого на ділянці встановлюється на готовий фундамент. У таких будинках уся техніка, шафи, сантехніка й електричні прилади встановлюються ще на заводі. Після установки будинку на ділянці він відразу готовий до підключення до міських систем комунікацій (газ, вода, електрика, каналізація).

    Готові будинки, зібрані на заводі, відрізняються високою ціною. Так середня ціна за квадратний фут будинку, побудованого на ділянці, близько 180 $, а готового будинку заводської збірки 250 $ за квадратний фут. Каркасний будинок площею 1400 квадратних футів буде коштувати $ 259 тис. І $ 350 тис. Відповідно. Різниця в ціні суттєва! Вона і пояснює, чому заводський метод будівництва каркасних будинків має меншу популярність серед забудовників. Варто зазначити, що характеристики надійності і якості будинків, зібраних на ділянці й повністю виготовлених на заводі, приблизно однакові.

    Ціна на готові заводські будинки висока через невеликі обсяги виробництва, які своєю чергою можна пояснити небажанням щось змінити в галузі будівництва. Та і якщо компанія захоче займатися виключно заводським способом будівництва, їй доведеться вести «зайвих» робочих, чому будуть перешкоджати профспілки.

    • Будинки з SIP панелей. Принцип виготовлення таких будинків в Канаді такий же, як і в Україні. Різниця тільки в тому, що в Канаді всі виробники й матеріали сертифіковані! Будинки з сіп панелей обходяться дорожче класичних каркасних будинків зі збіркою на ділянці всього на 10-15%, але широкого поширення вони так і не отримали. Найчастіше їх використовують в північних регіонах Канади через швидкість збірки.

    У південних регіонах будинку з сіп панелей практично не будують. Хіба що можна зустріти невеликі типові мисливські будинки або будиночки на березі озера.

    Багатоповерхове каркасне будівництво в Канаді 

    У багатоповерховому будівництві каркасно-панельна технологія спочатку застосовувалася всього у двох регіонах Канади (Квебек і Британська Колумбія). Там дозволялося будувати каркасні будинки з дерева в 5-6 поверхів. З 2015 року таке будівництво дозволено на всій території Канади. Отже, тепер зрозуміло, що не сіп-панелі в Канаді найпоширеніша технологія будівництва будинків. Популярністю користуються класичні каркасні будинки зі збіркою на ділянці. Про особливості каркасних канадських будинків розповімо в наступній статті. 

    Читайте про те, як в Україні збирають каркасні будинки на заводі та на ділянці.

    Дивіться відео від нашого партнера, як відбувається збірка каркасного будинку:

    Оцініть статтю
    (
    Оцінок: 0
    Середня: 0
    )
    Що ще можна додати до сказаного вище?
    Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
    ^
    Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

    Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

    Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

    Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

    Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

    Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

    • детальні креслення до проєкту
    • інформація про будівництво в районі
    • спеціальні акції
    • спостерігати за іншими будівельниками
    • контактувати з іншими користувачами
    • додати в обране
    Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
    зрозуміло