Як спланувати економічний будинок

Проекти малогабаритних будинків можуть бути цілком комфортними, незважаючи на свою маленьку площу. Мала площа забудови призводить до зниження вартості будівництва, а також гарантує економічне обслуговування. А щоб обмежені умови не завдавали дискомфорту, потрібно правильно спланувати всі приміщення в будинку.

Для того, щоб людина не відчувала дискомфорту від стін, йому буде достатньо (за твердженням психологів) 28 кв. метрів (у перерахунку на весь будинок). Тобто будинок площею 120 м2 прекрасно вмістить в себе сім'ю з чотирьох чоловік, а 150 м2 - з п'яти. До речі, в будинку загальний життєвий простір розширюється і за рахунок земельної ділянки, терас.

Якщо ви використовуєте типові проекти економічних будинків, то в них без особливих складнощів можна змінити планування за рахунок переміщення або усунення перегородок, у випадку необхідності. А ось несучих конструкцій без перерахунку навантажень конструктором займати категорично не можна. Щоб внести зміни в обраний вами проект будинку скористайтеся нашою послугою ЗМІНИ В ПРОЕКТІ.

Планування головних зон

Інтер'єр невеликого будинку може істотно виграти від об'єднання маленьких приміщень в одне загальне. Однак таке перепланування не повинне призводити до погіршення умов життя. Приміщення в котеджі, як правило, групують за функціями, розділяючи на господарсько-побутову, денну і нічну зони. До першої відносять санвузли, приміщення для котельні, підсобні приміщення, до другої - вітальню, кухню і їдальню, кабінет; дитячі, спальні та гостьові кімнати краще виділити в відокремлену нічну зону.

Проекти недорогих будинків, як правило, передбачають розміщення найбільшої кімнати біля входу, причому тут гуртується кілька функціональних зон.

Такий практичний підхід забезпечує експлуатаційну зручність і економію будівельних матеріалів. Для поділу простору в такому випадку застосовують дизайнерські прийоми або легкі перегородки. Крім того, дуже важливо передбачити хорошу вентиляцію із зони приготування їжі.

Спальні, дитячі кімнати зручно розмістити на другому поверсі, оскільки ці приміщення слід ізолювати від вхідних дверей і зони першого поверху. В оформленні дитячих використовується багатофункціональне меблювання, що враховує необхідність облаштування зони для відпочинку і навчання.

Вікна таких кімнат бажано орієнтувати на внутрішній дворик - там, де тихо. Це дозволить уникнути додаткових заходів щодо звукоізоляції приміщень. При плануванні приміщень приймаються до уваги і звички людей - так, для жайворонків буде краще, якщо вікна дивляться на південь або південний схід, а для сов - на південний захід або південь.

Проекти будинків економ класу повинні відрізнятися високою раціональністю: мати мінімальну площу сполучних приміщень (коридорів, холів, сходів) адже це простір в більшості своїй марний.

Розміщення санвузлів

Санвузли розміщують в будинку з особливою ретельністю. Для двоповерхового будинку, в якому проживає сім'я з трьох або більше осіб, бажано передбачити два санвузли, розташовані один над одним - це дозволить раціоналізувати інженерні мережі. А якщо кухня і санвузол на першому поверсі будуть мати загальну стіну, то на весь будинок буде досить одного стояка.

Організація опалення

Щоб мінімізувати майбутні витрати на опалення, слід в будинку обов'язково передбачити тамбур. Якщо він буде відсутній або ж буде занадто вузьким, то при відкриванні зовнішніх дверей внутрішній простір котеджу буде надмірно охолоджуватися. Зручний і ефективний тамбур повинен мати ширину не менше 140 см.

Повноцінне природне освітлення всіх приміщень заощадить витрати на додаткове підсвічування і на опалення. Довжина і ширина кімнати повинні співвідноситися від 1,5:1 до 1:1,5. Виходить, що кімната може бути витягнута уздовж зовнішньої стіни або ж бути всередині будівлі.

Висота поверху не повинна бути більше трьох метрів, оскільки інакше виникне невиправдане збільшення площі зовнішніх стін і загального скління. А це, в свою чергу, призведе до збільшення витрат опалювальних ресурсів. Для комфорту цілком достатньо буде висоти в 270-300 мм.

***
Якщо ви хочете придбати проект малогабаритного будинку, зверніть увагу на категорію КОМПАКТНІ БУДИНКИ до 150 м2 в нашому каталозі проектів. Тут представлено понад 300 проектів економічних будинків, і їх кількість постійно зростає! Насолоджуйтесь переглядом, і вибирайте саме ваш будинок.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло