Як створити унікальний проект будинку: керівництво до дії


«Архітектура - це застигла музика» за словами відомого німецького філософа Ф.В. Шеллінга. Поміркувавши в цьому напрямку, можна отримати аксіому гармонійного поєднання: мелодія душі людини виражається в мелодії його будинку.

Головним завданням індивідуального проектування є облік найменших деталей і побажань замовника, що дає прекрасні перспективи для втілення в життя задуманого.

Серед замовників широко поширена помилкова думка про те, що індивідуальне проектування орієнтоване лише на те, щоб створювати проекти елітних будинків. Це стало причиною сприйняття такого виду проектування і самих будинків як чогось захмарно дорогого. За розробку індивідуального проекту, звичайно, доведеться заплатити трохи більше, ніж за типовою, але це цілком доступно всім тим, хто зважився на будівництво не палацу, а красивого, функціонального і затишного будинку. Тобто найкрасивіші проекти будинків, якщо не планувати дуже великих площ, можуть коштувати цілком адекватно. Безсумнівним плюсом є те, що на етапі проектування можна закласти вигідні для вас матеріали, що сприяє економії пристойної грошової суми. А ось непрофесійно проведена адаптація проекту і самостійна заміна матеріалів будуть викликати різні негативні наслідки, наприклад, збільшення рахунків на обслуговування і опалення будинку через виникнення в ньому «містків холоду». Тому створення індивідуальних проектів краще довірити професіоналам з початку і до кінця.

Процес створення індивідуального проекту вимагає досить багато часу і уваги. Дуже важливо не залишити непропрацюваним жоден нюанс, щоб досягти такого результату, який в точності відповідає очікуванням. Ця стаття допоможе розібратися в тонкощах організації якісного процесу створення індивідуального проекту.

Яких попередніх етапів вимагає розробка проекту індивідуального будинку?

  1. Насамперед слід вибрати і придбати земельну ділянку.
  2. Замовити у компаній, що постачають електрику, воду, тепло, технічні умови на підключення будинку до їхніх мереж.
  3. Виконати геологічне дослідження ділянки для визначення характеристик грунту, зокрема - глибини залягання грунтових вод. Це стане відправною точкою для початку проектування фундаменту майбутнього будинку.
  4. Замовити топографічну зйомку з нанесенням в масштабі умов, існуючих на ділянці будівництва: особливостей рельєфу землі, дерев і чагарників, існуючих будівель, опор освітлення, підземних інженерних комунікацій. Візуалізувати свої побажання за допомогою фото вподобаних будинків або начерку бажаного планування, елементів фасаду та зразкового розміщення котеджу на ділянці.

Після того, як етап збору вихідних даних успішно завершено, можна приступити до пошуку проектного бюро, якому ви довірите розробити індивідуальний проект будинку.

При виборі компаній варто звернути увагу на наступні аспекти:

  1. Скільки років компанія працює в сфері проектування (бажано, щоб досвід був не менше 3 років).\
  2. Кількість реалізованих проектів повинно бути значним, про що вам розповість портфоліо організації.
  3. Варто врахувати, що всі архітектурні майстерні дотримуються власного стилю. Тому, бажаючи отримати проект будинку в стилі замку, варто знайти таку фірму, яка може похвалитися кількома успішно виконаними подібними замовленнями.
  4. Наявність в штаті компанії кадрів, що відповідають за розробку архітектурної і конструктивної частини, а також усіх вузьких спеціалістів зі складання інженерного розділу.
  5. Корисно також пошукати в інтернеті відгуки клієнтів, які попрацювали з обраною компанією.
  6. Варто задуматися про причини зниження вартості замовлення в тому випадку, якщо якась фірма пропонує розробити проект набагато дешевше своїх конкурентів.

Після того, як ви зупините свій вибір на проектній організації і погодите питання оплати, необхідно скласти з вашим архітектором технічне завдання на розробку індивідуального проекту і підписати договір про надання послуг.

Перший етап - створення ескізного проекту котеджу

Розробка ескізного проекту є обов'язковим попереднім етапом для проектування будинків будь-якої складності.

Зазвичай розробка ескізу займає в середньому від 2 до 4 тижнів. Причому оперативність відповідей на питання, які буде ставити в ході роботи архітектор, на 90% здатна прискорити виконання замовлення. Необхідно враховувати і той факт, що деякі питання потребують обговорення в колі сім'ї, що також впливає на швидкість прийняття рішень.

В результаті першого етапу проектування народиться готовий ескізний проект котеджу, що включає в себе:

  1. Детально опрацьовані фасади будинку і їх колірна схема з урахуванням попередніх пропозицій матеріалів обробки, а також фасади будинків з мансардою, якщо ви вказали це в технічному завданні.
  2. Попередні планування всіх поверхів будівлі із зазначенням площ всіх приміщень і загальної площі будинку.
  3. Детальні розрізи будинку в місцях розташування сходових прольотів, двосвітних просторів, а також мансардних поверхів із зазначенням висотних відміток перекриттів і приміщень.
  4. Попередню версію генерального плану ділянки.

Цей пакет документів вважається достатнім для оформлення будівельного паспорта майбутнього будинку в уповноважених державою інстанціях.

Якщо трапилося так, що той варіант, який розробив архітектор, вам не підходить, сміливо просіть про створення ще одного варіанту проекту, чітко озвучивши те, чим саме ви незадоволені в першій роботі.

Другий етап - створення робочого проекту будинку 

Слідом за успішним завершенням попереднього етапу слід почати розробку робочого проекту. Для того, щоб результатом цієї діяльності став раціональний, енергоефективний, красивий будинок, проект робочої стадії потребує більшої відповідальності і уваги. 

Розробка робочого проекту спрямована на: 

1. Здійснення ефективного підбору матеріалів будівництва на підставі доцільності їх застосування в зведенні будівельних конструкцій (покрівлі, фундамента, несучих і внутрішніх стін, перегородок, перекриттів) і обліку простоти їх транспортування на будівельний майданчик. 

2. Розрахунок конструктивних елементів. Згідно з вимогами чинних будівельних норм визначаються значення наступних показників будинку: несучої здатності фундаменту, визначення його типу на основі вихідних даних про характеристику ґрунту на ділянці будівництва, максимального снігового навантаження на покрівельну конструкцію, вага стін, характеристики арматурних поясів, розташованих під перекриттями, покрівельних мауерлатів, віконних і дверних перемичок, сходових, стінових та інших конструкцій. 

3. Створення таких інженерних систем, які забезпечать ефективне опалення, електропостачання, водопостачання, каналізацію і вентиляцію, а також опрацювання способу підключення до септика і зовнішньої свердловини. 

4. Підсумкове узагальнення побажань замовника і інженерних можливостей в гармонійне закінчене архітекторами рішення. 

 Особливістю робочого етапу є розробка фундаменту, повністю адаптованого під навантаження від вашого будинку. В індивідуальному робочому проекті виключені варіанти, що передбачають ослаблені (через незнання) або посилені фундаментні конструкції для створення запасу. Він позбавить вас від ризиків ненадійної конструкції і від перевитрат матеріалів будівництва. Такий ретельно виконаний проект позбавить від необхідності пробивати отвори в будівельних конструкціях в тих місцях, де планується прокладання інженерних мереж. 

Проект, в якому вибираються сучасні енергозберігаючі матеріали, що проектується за сучасними стандартами здатний значно скоротити ресурси, необхідні для опалення будинку та створення в ньому комфортного мікроклімату.

Готовий робочий проект слід перевірити на наявність наступних необхідних розділів:

- ПЗ пояснювальної записки,

- АС архітектурно-будівельної частини, яка іноді представлена ​​двома складовими: архітектурними АР і конструктивними КР рішеннями,

- ОВ вентиляції та опалення,

- ЕО електрозабезпечення,

- ВК каналізації і водопостачання.

- при бажанні замовника установки інтернету, кабельного, супутникового телебачення або телефону - СС слабкострумових систем.

Далі, при більшій складності технічного завдання, до цього переліку будуть додані додаткові розділи.

Робота над створенням проекту робочої стадії найчастіше проходить протягом 1-1,5 місяці. Після того, як робочий проект буде отримано в повному комплекті і перевірений, він може бути виданий на майданчик для будівництва.

Тепер підіб'ємо підсумок всього тут написаного:

якщо ви не готові на компроміси і налаштовані отримати проект, який точно відповідає вашим очікуванням і мріям,

якщо ви бажаєте побудувати гарний, вигідний, теплий і якісний будинок, який зможе прикрасити існуючий ландшафт,

індивідуальне проектування — це те, що підійде саме вам!

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло