Як виправляти і як не допускати помилок при будівництві стін

При будівництві приватного будинку хочеться вірити, що будується він на довгі роки і ніколи не змусить засумніватися в своїй надійності. Технології будівництва не стоять на місці, тому сьогодні можна побудувати будинок практично за будь-які гроші і матеріали вибрати на свій смак. Головне - уникати помилок в самому початку будівельних робіт, адже далеко не всі огріхи можна виправити. Якщо економити на якісному будівельному матеріалі, майбутньому будинку може знадобитися дорогий ремонт і вся економія виявиться марною. Так само проектування будинку слід довірити тільки професіоналам, які не перший рік спеціалізуються на подібній діяльності.

Чи всі помилки в будівництві настільки глобальні і непоправні? Безумовно, краще обходиться без них, але ряд помилок можна виправити. Про це піде мова в даній статті.

Відсутність арматури

Популярні сьогодні будматеріали газобетон і черепашник потрібно в обов'язковому порядку армувати, інакше в майбутньому проблем не уникнути. Що черепашник, що газобетон відносяться до матеріалів з невисокою міцністю. Під тиском залізобетонних перекриттів вони починають деформуватися і виникають тріщини, що псують як інтер'єр, так і фасад вашого будинку. У такому випадку рекомендується вдатися до підсилювальних конструкцій, таким, як армована сітка.

Від появи тріщин позбавить монолітний пояс із залізобетону, за допомогою якого створюється додаткова опора для перекриттів. Також тріщин можна уникнути за допомогою армування перемичок, стін і всього периметра там, де знаходяться отвори. Грамотний проект будинку з газобетону повинен передбачати такі конструкції спочатку.

Різна теплопровідність

Різні матеріали, що використовуються при будівництві житлових будинків, забезпечують різну теплопровідність стін. Таке може статися при безграмотному поєднанні таких матеріалів як цегла, дерево, керамоблоки або газобетон. Або в тому випадку, якщо проекти комбінованих будинків, які заздалегідь передбачають використання різних матеріалів, створені з порушеннями певних правил комбінації матеріалів різного походження.

Унаслідок помилок такого роду, навколо стін, які мають велику теплопровідність, поступово збирається волога, що тягне до постійного намокання всієї конструкції і, природно, поступового передчасного руйнування, появи цвілі і т.д. Якщо подібна помилка вже була допущена, можна мінімізувати різну теплопровідність шляхом утеплення найбільш холодних ділянок із зовнішнього боку до потрібного рівня.

Як уникнути таких ситуацій? Найкраще, якщо проект будинку з пінобетону або будь-якого іншого матеріалу передбачає мінімальне використання сторонніх включень при зведенні стін, і передбачає заходи з вирівнювання теплопровідності. Елементи, у яких висока теплопровідність і низька паропроникність, рекомендується розміщувати тільки всередині стіни, подбавши про утеплення зовні.

Неякісне утеплення

Така проблема дуже актуальна при утепленні так званого «мокрого» фасаду. Якщо утеплювальні плити монтуються неправильно, можлива поява Т-образних і вертикальних тріщин, а сам утеплювальний матеріал може розшаровуватися.

Якщо це трапилося, допомогти може тільки повна переробка утеплення на фасаді, тому, щоб уникати таких ситуацій, плити утеплювача слід укладати щільно і обов'язково дотримуватися правильного заповнення швів. Таке елементарне дотримання правил дозволить значно заощадити в майбутньому, завжди дешевше зробити щось якісно, ​​ніж переробляти потім.

Слабкі внутрішні зв'язки 

Велике значення для того, щоб будинок стояв міцно, мають як несучі, так і облицювальні конструкції. Ці конструкції повинні міцно зв'язуватися один з одним. В іншому випадку можливе обвалення облицювальних конструкцій. 

Якщо при будівництві будинку була допущена така помилка, її можна виправити, якщо зміцнити стіни так, як того вимагає технологія будівництва або повністю переробити облицювальний шар. 

Для того, щоб такого не відбувалося, необхідне якісне з'єднання облицювання лицьовою цеглою і основної несучої перегородки. Такі зв'язки створюються за допомогою спеціальної сітки або сталевих анкерів. Ще одна вимога - такі зв'язки повинні бути гнучкими до бічних згинів. Де розташувати анкери, скільки їх необхідно і який діаметр стане оптимальним, визначається в залежності від кожної конкретної ситуації. Тому спочатку будівництво будинку потрібно довіряти тільки фахівцям, що мають досвід і відповідні знання в даній сфері.

Зайва волога

  • Надмірне зволоження завжди робить негативний вплив на будь-яку будівельну конструкцію. Воно призводить до того, що поступово матеріал починає втрачати свою міцність. Тому дуже важливо при будівництві будь-якого будинку врахувати всі чинники, які можуть сприяти утворенню непотрібної вологи на стінах будинку. Особливо небезпечне зволоження несучих конструкцій.
  • Одна з причин - неякісний монтаж або механічне пошкодження системи водопостачання будинку і, як наслідок, витік вологи. Тут, безумовно, допоможе тільки швидкий ремонт. Невдало облаштована покрівля так само може служити причиною надлишку вологи.
  • Останнім часом в моду все більше входить обробка внутрішніх стін натуральним деревом. Це, безумовно, стильно і красиво, але потрібно пам'ятати, що дерев'яне облицювання має погану пароізоляцію і гідроізоляцію. Пральні, лазні, і інші приміщення з дерев'яним облицюванням, пов'язані з великою кількістю води, будуть пропускати вологу до стіни, як наслідок - появи грибків на стінах будинку. Тому між стіною і дерев'яною облицюванням потрібно влаштовувати герметичний пароізоляційний шар.
  • Руйнівною дію на будматеріали надає конденсація пари в товщі стін. Вона часто виявляється наслідком помилкових теплотехнічних розрахунків при будівництві будинку. Боротися з нею допоможе додаткове утеплення стін до необхідного рівня.
  • Так само зволоженню несучих конструкцій сприяє погана гідроізоляція між цоколем і стіною. При її відсутності в стінах збирається конденсат від грунтових вод. Тому проект котеджу з газобетону і інших подібних матеріалів повинен включати в себе необхідну систему гідроізоляції.

Як ми бачимо з даної статті, при проектуванні і будівництві будинку можна допустити масу помилок. Деякі можна виправити, деякі - вже ні. Тому найкращий спосіб застрахувати себе від помилок - звернутися до професіоналів, які знають, як їх не допускати. Спочатку грамотний проект передбачає захист стін будинку від тріщин, цвілі, передчасного руйнування. Проектне бюро Z500 пропонує своїм клієнтам саме такі проекти будинків.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло