Хочете, щоб будинок з керамоблоків виправдав ваші очікування? Не порушуйте технологію кладки блоків


Ті, хто вирішив побудувати будинок, мріють про те, що він буде надійним, затишним і комфортним. При цьому не має значення, котедж одноповерховий або двоповерховий будинок це буде. Тому забудовники ретельно вибирають будівельні матеріали, сподіваючись забезпечити ці якості майбутнього житла. Для того, щоб це можна було зробити в повній мірі, крім властивостей матеріалів важливе дотримання технології кладки. Її порушення здатне серйозно знизити якості матеріалу.

Статтю варто взяти на озброєння тим, хто вибирає проекти будинків з керамічної цегли.

Дворівневі і одноповерхові будинки з керамічних блоків: особливості будівельного матеріалу

Пустотілі керамічні блоки виробляють на основі глини високої якості. Конструкції, побудовані з їх застосуванням, мають такі якості:

  • Здатність утримувати тепло. Величезна кількість порожнин з повітрям мікроскопічних розмірів, якими заповнені блоки, створюють прекрасну теплову ізоляцію. Вони виникають в тілі керамоблока в процесі його випалювання, коли дрібна стружка деревини повністю згоряє. Блоки деяких модифікацій здатні не тільки утримувати тепло, що йде назовні з приміщення, а й поглинати теплову енергію від сонця. Завдяки цій здатності будівлі, збудовані з цегли або блоків, повільно остигають в холодну пору року і повільно нагріваються влітку. Ці властивості матеріалів проектувальники враховують, проектуючи і цегельний одноповерховий будинок з мансардою або без неї, і створюючи проект двоповерхового котеджу з цегли керамічної. Вони впливають на вибір товщини зовнішніх стін, шару утеплювального матеріалу і визначення параметрів приладів опалення. Теплопередача, яка відбувається в шарах матеріалу, характеризується коефіцієнтом U, що має значення 0,29 Вт / м2К).
  • Економічна вигода. Заощадити можна на утеплювачі для зовнішніх стін, завдяки ефективній теплоізоляції самих керамічних блоків від нього можна відмовитися.
  • Комфорт. Керамічні блоки надають допомогу в створенні комфортного мікроклімату всередині приміщення завдяки здатності до дифузії, стабілізуючи вологість внутрішнього повітря.
  • Вогнестійкість. Конструкції з керамічних блоків, в залежності від їх товщини, здатні витримувати дію вогню протягом приблизно 4 годин.
  • Довговічність. Визначається цей показник дивовижною міцністю конструкцій і тривалим терміном їх експлуатації. Міцність блоків певних марок робить їх застосування можливим для будівництва в сейсмонебезпечних регіонах. Довговічністю відрізняються всі двоповерхові, одноповерхові і мансардні будинки, готові проекти яких передбачають будівництво з керамоблоков, відрізняються високими показниками довговічності.

Проекти двоповерхових будинків і котеджів в один поверх: порушення технології кладки стін з керамічних блоків

Некваліфіковані або малодосвідчені каменярі можуть зробити досить багато помилок при зведенні стін з цього матеріалу. Для того щоб ви змогли їх уникнути, ми вирішили перерахувати найпоширеніші.

Порушення кладки поризованих керамічних блоків:

  • Використання не призначених для подібних робіт інструментів при здійсненні різання матеріалу. Робота без спеціалізованого ріжучого інструменту призводить до порушення якості наскрізного прорізу, розколювання елементів і збільшення кількості розчину, що заповнює виниклі нерівності. За рахунок потовщення кладки швів значно погіршується теплоізоляція кладки. Щоб уникнути цього слід дотримуватися нормативної товщини шва кладки, рівної від 8 до 15 мм.
  • Для зручності будівельники поєднують до кладки зовнішніх стін звичайну цеглу і керамічні блоки. Це є грубим порушенням технології, адже матеріали мають теплопровідність, що відрізняється в 4-5 разів, що призводить до утворення цегляних теплопровідних включень в товщі стіни. Використовувати цеглу для будь-яких робіт при кладці керамічних стін суворо забороняється.
  • Залишати зазор менше 10 см між залізобетонним перекриттям і кладкою для створення утеплення не рекомендується. В цьому випадку перекриття можуть стати містками холоду. Разом з цим важливо передбачити створення шару, що утеплює як для монолітного пояса, так і для дверних і надвіконних перемичок.
  • Слід підготувати під кладку рівну основу за допомогою цементно-піщаного розчину. При значних коливаннях висоти для цих цілей слід вибирати мілкозернисту бетонну суміш. Нехтування цим правилом не дозволить виконати кладку з керамоблоків якісною і довговічною.
  • Невиконання перев'язки між блоками, складовими простінками, також є грубим порушенням технології і веде до значного зниження надійності стіни.
  • Часто блоки, які мають призначення виключно для кладки зовнішніх стін з огляду на їх збільшену товщину, використовують при зведенні внутрішніх перегородок. Це здатно значно збільшити кошторис на будівництво, адже проекти котеджів з керамічних блоків передбачають внутрішні стіни не несучого типу товщиною 100 мм, а зовнішні - 380 мм.
  • Нехтування правилами робіт щодо заповнення розчинів стиків між блоками є частим порушенням. При відсутності гребеня на будь-якому блоці і збільшенні ширини вертикального стику більше 5 мм заповнення його розчином строго обов'язково. Інші випадки з вертикальними стиками використання розчину не передбачають!
  • Якщо якась ділянка робіт по кладці стін тимчасово не діє, її необхідно захистити від погодних впливів, забезпечивши відсутність вологи у внутрішніх зазорах керамічних блоків.

Порада! Заявлені виробником характеристики матеріалів будуть зберігатися лише за умови чіткого дотримання технології їх використання. Для проведення робіт по кладці стін з керамічних блоків вибирайте тільки кваліфіковані будівельні бригади і фірми!

Підсумувати нашу статтю хочеться думкою про те, що якість навіть найдорожчого будівельного матеріалу не виправдає надій забудовників і не буде гарантією довговічності і комфорту майбутнього будинку, якщо правила його використання будуть порушені. Щоб одноповерхові, мансардні будинки, або дворівневі котеджі з керамічних блоків відповідали проектним рішенням, важливо не допускати помилок, перерахованих в цій статті.

Пропонуємо вам ознайомитися з правилами укладання блоків в цьому відео:

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло