Перевага газобетону YTONG® у порівнянні з блоками з пінобетону

Вибравши проект будинку з піноблоків перед забудовником нерідко виникає дилема з чого все-таки будувати: з газобетону або пінобетону? Ситуацію ускладнюють деякі будівельники і необізнані споживачі (останнім, це, звичайно можна пробачити), які плутаються в термінології пористих бетонів. Тим більше, що проекти будинків з піноблоків, як правило, розраховані на різні взаємозамінні кам'яні матеріали, газобетон у тому числі.

І газобетон, і пінобетон - це різновиди легкого пористого бетону - штучного кам'яного пористого матеріалу. Мільйони найдрібніших пор, які рівномірно розподілені по всьому об'єму, роблять стіни з цього матеріалу дуже «теплими» при їх відносно невеликій товщині. Відмінності між газо- і пінобетоном обумовлені різницею технологічного процесу їх виробництва, що, у кінцевому рахунку, і визначає різну якість продуктів.

Серед виробників газобетону окрему увагу варто приділити продукції німецької компанії Xella (Кселла) - YTONG® (Ітонг), засновника виробництва газобетону способом промислового автоклавного твердіння. Увесь подальший аналіз ми будемо проводити на прикладі цієї марки газобетону.

газобетон или пенобетон

ІНГРЕДІЄНТИ

При виробництві газоблоків YTONG використовують тільки екологічно чисту натуральну сировину: вапно, цемент в невеликій кількості, кремнеземний компонент (його ще називають кварцовий пісок), вода. Одну з найважливіших складових - вапно виробляють на заводах компанії Xella за європейською технологією на новітньому обладнанні, що гарантує високу і стабільну якість продукту.

При змішуванні зазначених компонентів утвориться однорідна маса, схожа на тісто. Для отримання пор в нього додають алюмінієву пасту в невеликій кількості. Алюміній вступає в реакцію з вапном і утворює сотні тисяч дрібних пор, які рівномірно пронизують штучний камінь. Як відомо, алюміній абсолютно безпечний для здоров'я людини, з нього виробляють упаковку для харчових продуктів, посуд, тощо. Отриманий з використанням алюмінію газобетон не виділяє ніяких шкідливих або небажаних для здоров'я чоловіків хімічних сполук. Завдяки сучасним технологіям виробництва структура газобетону абсолютно однорідна, що гарантує однакові фізичні властивості газоблоків і в горизонтальному, і у вертикальному напрямках.

Для виробництва піноблоків використовують схожі складові компоненти: вапно портландцемент, вода, але замість кварцового піску застосовують дешевші його замінники, іноді навіть відходи промислового виробництва (доменні шлаки). У якості піноутворювача також застосовують побічні продукти виробництва: екстракти дубильні шкіряної промисловості, соапсток, підмиленний луг, сульфітний луг, і ін. унаслідок непостійного складу сировини, його обмеженим терміном придатності, інших особливостей органічних сполук, вміст діючих піноутворюючих компонентів у таких продуктах може значно варіюватися. Як наслідок - спостерігається мінливість технічних характеристик у всій масі піноблоків.

ПРОЦЕС ВИРОБНИЦТВА

Один з найважливіших етапів виробництва газобетону - автоклавна обробка матеріалу. Автоклавірування передбачає тривалу теплову обробку сформованих газоблоків (протягом 12 годин) при температурі 190 ° С в середовищі насиченої водяної пари і тиску 12 кг / см2. Цей процес значно підвищує міцність характеристик матеріалу, у кілька разів знижує його усадку, що практично виключає появу усадочних тріщин.

У результаті ми отримуємо матеріал абсолютно однорідний за складом, з однаковими характеристиками в будь-якій його точці.

Пінобетон твердне в природних умовах, цей процес регулюванню не піддається, автоклавірування по відношенню до нього не застосовується. Як наслідок - більш низька міцність матеріалу і деяких інших характеристик. Наприклад, при рівній міцності газоблоки будуть «теплішими» піноблоків. Більш того, в наслідок більш тривалого висихання пінобетону, для нього характерна усадка.

ВОЛОГІСТЬ ПРОДУКТІВ

Унаслідок тривалого процесу висихання піноблоків, на момент поставки матеріалу на будмайданчик він може виявитися більш вологим ніж газобетон. Це може призвести до появи грибка і цвілі. При вологості повітря 75 - 97% вологість газобетону складе до 4-5%. У тому ж діапазоні вологості повітря вологість пінобетону може скласти від 8 до 22%.

ОСОБЛИВОСТІ УПАКОВКИ

Чим якісніша упаковка будматеріалів, тим надійніший їх захист від негативних атмосферних впливів, що дуже важливо в разі тривалого зберігання будівельних матеріалів на відкритій ділянці забудови. Міцна термозбіжна плівка, в яку герметично упаковані газоблоки YTONG, надійно захищає їх від вологи. До того ж її можна використовувати і для захисту від атмосферних опадів інших матеріалів і обєктів на будівельному майданчику.

Якщо пінобетон або газобетон поставляється в нецілісній, неякісній упаковці, це загрожує сколами і підвищенням вологості продукту.

ТОЧНА ГЕОМЕТРІЯ БЛОКІВ YTONG

Точні геометричні розміри блоків YTONG дозволяють укладати їх не на звичайні розчини, а на спеціальний розчин для тонкошарової кладки товщиною в 1-3 мм. Це важливо для збереження тепла в будинку: товстий шов кладки виступає містком холоду, через нього тепло з будинку швидко йде назовні. Тонкий шов не має таких здібностей проводити тепло, тому і весь будинок, побудований за технологією тонкошарової кладки буде теплішим.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло