Дренажна система: ТИПИ ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ

У даній статті розглянуто, які методи захисту від підтоплення може містити проєкт споруди приватного будинку з цоколем і які можна використовувати типи дренажних систем.

Різновиди дренажних систем

Наслідки допущення помилок на етапі розробки проєкту будинку з цоколем в частині створення дренажу проявляються не відразу, а в процесі експлуатації через деякий час. Плани ділянок з будинком та дренажна система для них розробляються з урахуванням типу цих інженерних систем.

Системи дренажу ділять на місцеві та загальні. Останні часто включені в проєкт забудови для захисту всієї території. Місцеві — включають в план будинку з цоколем для захисту підземних конструкцій й приміщень від впливу ґрунтових вод.

Види дренажних систем

При будівництві будинку застосовуються такі типи дренажних систем:

  • Кільцева — захист фундаменту, підвальних і цокольних приміщень від підтоплення.
  • Пластова — захист цокольних поверхів і фундаменту, коли ґрунтові напірні води залягають у водоносних шаруватих пластах.
  • Пристінна — захист від поверхневих вод.
  • Променева — застосовується в парках на територіях, які експлуатуються. Такий тип дренажу дбайливо діє на коріння рослин.
  • Систематична — застосовується для осушення ділянок великих площ.

Далі детально розглянемо, які системи дренажу більше підходять під проєкти котеджів з цокольним поверхом.

Пластовий дренаж

Пластовий дренаж розташовується безпосередньо на водоносний ґрунт, і являє собою шар гравію й піску. Система з'єднується з трубою пристінного або кільцевого дренажу, що захищає фундамент не тільки від підтоплення ґрунтовими водами, але і від капілярного всмоктування вологи. Пластовий дренаж застосовується при будівництві будинків на ґрунтах з широкими водоносними пластами, а також при зведенні фундаменту в ґрунтах зі слабкою проникністю. Застосуємо такий тип дренажу, коли підвальні приміщення та конструкції піддаються впливу капілярного зволоження.

Кільцевий дренаж

Кільцевий дренаж — найпопулярніший спосіб осушення. Такий тип дренажу закладається навколо ділянки. Завдання цього методу осушення — зниження рівня ґрунтових вод всередині периметра системи. Це забезпечує захист від підтоплення конструкцій будівлі, розташованих нижче поверхні землі.

Величина зниження рівня води визначається розмірами контуру осушення, глибиною прокладки свердловин, труб та фільтрувальних галерей. Незаперечна перевага кільцевого дренажу — можливість влаштувати його вже після завершення будівництва будинку. При цьому дрени прокладають на деякій відстані від конструкції фундаменту. Облаштування ж пластового дренажу виконується до початку будівництва фундаменту під будинок.

Пристінний дренаж

При такій дренажній системі трубчасті дрени розташовуються із зовнішньої сторони житлового будинку по периметру. Пристінний дренаж дозволяє відводити від фундаментних конструкцій талу, дощову і ґрунтову воду. Така система дренажу добре працює як самостійна міра осушення, так і в комплексі з іншими видами.


Рекомендації щодо захисту цоколя від потопу

Кращим чином захистити цокольний поверх здатна кільцева або пластова дренажна система, яка може збирати всю воду і відводити її в збірний колектор.

Якщо цокольні приміщення були схильні до раптового підтоплення, потрібно діяти відповідно до рекомендацій:

  1. Визначити наскільки серйозним є підтоплення. Це дозволить визначити подальший хід роботи. Локальне підтоплення усувається застосуванням профільних гідрофобних складів за допомогою ін'єкції.
  2. Якщо цокольний поверх був схильний до підтоплення по всій площі (показує план підвалу житлового будинку), то єдиним способом розв'язання проблеми буде спорудження дренажної системи та застосування додаткових заходів.

Ми розповіли в статті про види дренажних систем, і які конструктивні особливості кожної з них. Але варто розуміти, що вибір дренажу для будинку виконується виключно фахівцем з урахуванням результатів геологічної розвідки.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло