Арболіт для будівництва будинку: аргументи


Кожне серйозне друковане або інтерактивне видання, присвячене будівництву, писали статтю про арболіт, представивши цей матеріал публіці як матеріал, який має чудові властивості. На догоду рекламі арболіту робиться наголос на його гідності, а ось про недоліки матеріалу інформацію знайти важче. За допомогою цієї статті ми постараємося сформувати у нашої аудиторії уявлення про всі важливі особливості арболіту, щоб розуміти як використовувати його сильні сторони, та чим компенсувати слабкі.

Проекти будинків із арболіту: характеристика щільності

Якщо ви візьмете у руки блок з арболіту ви відразу ж зрозумієте з чого він зроблений: з деревної тріски, яка зв'язана між собою цементним розчином. Для надання матеріалу достатньої міцності в цементний розчин додаються ще спеціальні хімічні добавки.

символичная формула из арболита

Арболіт буває двох типів, що розрізняються за призначенням матеріалу:

  • теплоізоляційний;
  • конструктивний.

При цьому щільність блоків є головним критерієм оцінки. Конструктивні елементи будівель можна створювати тільки із застосуванням блоків, щільність яких перевищує 500 кг / м³. Вироби з меншою щільністю використовуються в цілях теплоізоляції зовнішніх стін в будинках, які мають додаткові несучі конструкції (колони) та компенсують напруження, яке створює перекриття та покрівля.

Блоки підходять до розряду конструктивних при їх щільності, що знаходиться в інтервалі від 550 до 700 кг / м³. Щільність деяких виробів може бути високою - 850 кг / м³. Ці значення гарантують прекрасні несучі здібності, але характеризуються зниженням теплозахисних властивостей. Заміри щільності проводяться після закінчення процесу випаровування з блоків вологи та набуття ними остаточної маси.

арболитовые блоки

Щільність різних матеріалів в порівнянні

Найменування матеріалу

Щільність, кг/м3 
min

Щільність, кг/м3
max

Пінобетон

200

1200

Арболітові блоки

400

850

Дерево

450

600

Газобетон

600

800

Керамічна цегла

1550

1700

Силікатна цегла

1700

1950

Готові проекти будинків із арболіту: показник щільності

Міцність на стискання

Несуча здатність блоків залежить від їх міцності. В результаті випробувань зразків блоки отримують клас і марку міцності. Уявімо таблицю співвідношення марки та класів блоків.

Марка

Щільність, кг/м3

Клас

М5

400-500

В 0,35

М10

450-500

В 0,75

М15

500

В 1,0

-

500-650

В 1,5

М 25

500-700

В 2,0

М 35

600-750

В 2,5

М 50

700-800

В 3,5

Клас матеріалу присвоюється в результаті відповідності вимогам 95% отриманих зразків. Марку присвоюють за результатами випробування партії по середній характеристиці.

арболитовые блоки

На ринку проєктів напевно можна знайти такі проєкти одноповерхових будинків з арболіту, які розраховані на висоту поверху до 3 м і конструктивний матеріал стін класу не нижче B 1.0. При збільшенні висоти поверху мінімальний клас кладок матеріалів підвищується до B 1.5. Для зведення дво-триповерхових будинків слід використовувати В 2.0 і В 2,5 класи арболіту.

Застосовуючи арболіт марки В 2,5, можна реалізувати йтипові проекти будинків та котеджів Z500. 

Міцність на вигин

Межа міцності при вигині відрізняє арболіт від бетонних блоків пористої структури. Він має значення від 0,7 до 1,0 МПа. Модуль пружності може досягати 2300 МПа. Завдяки цьому вважається, що тріщини в арболіті не утворюються, що й відрізняє його від пористих блоків.

Значення теплопровідності

Разом зі збільшенням щільності арболіту зростає і його теплопровідність. Цей показник також є ключовим. ГОСТом регламентована мінімальна товщина арболітових стін для будівництва в середній смузі в 380 мм. Але зазвичай ведеться кладка блоків розміром 500 * 300 * 250 у поздовжньому напрямку в один ряд. Передбачивши оздоблення зовнішніх стін з зовнішньої та внутрішньої сторони, можна впевнитись у досягненні комфортних значень параметрів повітряного середовища та відсутності проблем з конденсацією вологи на поверхнях.

Порівняння теплопровідності матеріалів для кладки

Найменування матеріалу

min

max

Арболітові блоки

0,07

0,16

Пінобетон

0,14

0,38

Дерево

0,15

0,15

Газобетон

0,18

0,28

Керамічна цегла

0,6

0,95

Силікатна цегла

0,85

1,15

Вологопоглинання арболітових блоків

Блоки з арболіту для теплоізоляційних робіт відрізняються водопоглинанням у 85%, для кладок - 75%. Ці значення отримані при повному зануренні у воду блоків. Положення щеп у блоці розрізнене, що і визначає можливість проникнення всередину блоків води. При зануренні блоку вода витісняє повітря в його порах, займаючи більший обсяг. Як тільки блок виймається з води, волога виходить, а цементний камінь просихає. Що стосується накопичення матеріалом вологи з повітря, цього практично не відбувається через низьку гігроскопічність. Але, якщо блок, який знаходиться з зовнішньої сторони, піддавати впливу водою, то вода з'явиться і з внутрішньої його сторони. Тому будь-які проєкти будинків з арболітових блоків слід доповнити відомостями про оздоблення фасадів з метою захисту арболітових стін.

арболит на складе

Значення морозостійкості

Оскільки Арболіт практично не гігроскопічний, він і морозостійкий. Значення цього показника для матеріалу коливається в діапазоні від F25 до F50. Додатково підвищити морозостійкість арболіту можна шляхом його гідроізоляції.

Порівняльна таблиця матеріалів по морозостійкості

Найменування матеріалу

min

max

Арболітові блоки

25

50

Газобетон

35

-

Дерево

-

-

Керамічна цегла

25

-

Пінобетон

35

-

Силікатна цегла

25

-

Усадкові процеси

Масштаби усадки конструкцій з арболіту можна виміряти в 0,4-0,8%. Відбувається це в перші 4 місяці після завершення кладки. У цей час не рекомендується займатися оздоблювальними роботами по стінах. Процес усадки в глобальному сенсі блоки проходять ще на виробництві в період їх дозрівання. Малі значення усадки в будівництві дають право говорити про несхильність арболіту до усадки.

строительство дома из арболита

Вогнестійкість матеріалу

Вогнестійкість арболіту визначається такими параметрами, як:

групою горючості Г1 - матеріал важкогорючий;

групою займистості В1 - матеріал важкозаймистий;

димоутворення типу Д1 - мала димоутворювальна здатність.

Ці характеристики є найбільш негорючими з усіх наявних в класифікації.

Звукоізоляція

Матеріал прекрасно поглинає різноманітний шум завдяки значенню коефіцієнта в межах 0,17-0,6, відповідного від 135 до 2000 Гц. Завдяки такому діапазону арболіт по звукоізоляції випереджає цеглу та дерево.

Паропроникність

Паропроникність матеріалу в 35% робить арболіт дихаючим. Завдяки цій якості будинку з блоків (проєкти та фото можуть підтвердити ці властивості) не страждають від вогкості, а параметри повітряного середовища комфортні для людини. Ця умова здійснюється при грамотному монтажі вентильованих фасадів або ж при використанні «дихаючих» видів штукатурки.

некачественный арболит

Недоліки арболітових блоків

Навіть такий матеріал, як арболіт, попри свої дивовижні характеристики, не позбавлений недоліків. Приймаючи рішення, замовники повинні пам'ятати наступне:

  • На ринку представлена продукція дрібних виробників. Таким блокам клас виробів не присвоюють через відсутність зразків випробувань. Регіональні ринки відрізняються складнощами в постачанні арболіту, що загрожує покупкою «гаражних» блоків зниженої якості.
  • Неточність геометрії елементів. Геометричні параметри блоків поступаються по точності легкобетонним матеріалам для кам'яної кладки. З огляду на неточності геометрії може збільшуватися товщина кладки швів, їх міцність, збільшується ймовірність промерзання розшивки, а також терміни виконання робіт. Виробники рекомендують використовувати перлітові теплі розчини для розшивки діжкових швів. Фрезерування ж є розв'язанням проблеми неточностей геометрії.
  • Об'ємне проникнення вологи при прямому впливі. Для компенсації цього недоліку слід приділити особливу увагу правильному влаштуванню «дихаючих» фасадів.
  • Значна вартість продукції. Відсутність автоматики при виробництві та невеликі розміри партій підвищують ціну на вироби з арболіту.
  • Малий перелік поєднуваних з арболітом матеріалів. Так для оздоблювальних робіт важливо застосовувати дихаючі матеріали. Це позбавить забудовників від проблем при експлуатації.

Головні переваги арболіту

резка блока из арболита

Плануючи будівництво дворівневого або одноповерхового будинку з арболіту, забудовники звертають увагу на такі ключові характеристики:

  • Прекрасну звукоізоляцію.
  • Вогнетривкі властивості.
  • Екологічність: відсутність будь-яких виділень шкідливих речовин в атмосферу.
  • Паропроникність.
  • Зручність роботи з виробами.
  • Стійкість до дії біологічної корозії.
  • Відмінною міцністю, на ряду з високим опором теплопередачі та низькою теплопровідністю. Це визначає той факт, що проєкти будинків для проживання не вимагають додаткового утеплення.
  • Скасування монолітних поясів і арматурних каркасів при малоповерховому будівництві.
  • Легкість роботи з різними видами кріплення.
  • Здешевлення будівництва з огляду на можливість включення в проєкт будівництва будинку полегшеного фундаменту, оскільки блоки арболіту пружні та легкі. Можливість створення сейсмостійких конструкцій.

Висновок

Переваги арболіту: низька теплопровідність, міцність, пружність, несхильність до горіння — безперечно привертають до нього увагу забудовників. І якщо правильно компенсувати недоліки матеріалу: ризики придбання неякісного матеріалу, неточну геометрію, вимогливість до фасадного оздоблення, то можна побудувати з нього теплий та надійний будинок. Чого і вам бажаємо!

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло