Корисні бактерії для вашого дому: анаеробне очищення стоків

У перших двох статтях ми описали типи септиків і розповіли, чим потрібно керуватися при виборі цих споруд, детальніше розглянули септики з механічним очищенням стоків. У цій частині нашого циклу ми докладніше розкажемо про септики біологічного очищення.

Як працює септик

Проект водопостачання житлового будинку, який передбачає встановлення септика з біологічним циклом очищення, бере за основу його роботи наступний принцип. З усіх зливів з будинку стічні води надходять по трубопроводах в перший відсік септика, в якому відбувається їх природний поділ на важкі та легкі складові. Важкі складові утворюють мул на дні камери, а легкі, разом з водою, перетікають далі. У другій камері жири, маслянисті речовини та мікроорганізми переробляються анаеробними бактеріями. Після цього стоки потрапляють в третю камеру, якщо це передбачає проект інженерних комунікацій заміського будинку в конструкції септика.

Це потрібно обов'язково враховувати:

  • Оскільки камери септика біологічного типу можуть забезпечити очищення стоків всього на 60-70%, відводити таку воду на рельєф забороняється. Завершальною стадією очищення є поля фільтрації, розрахунок яких повинен відбуватися на основі даних геологічної розвідки: характеру ґрунту на ділянці та місцезнаходження води в ґрунті.
  • Органічний мул, що накопичується на дні першого відсіку септика, необхідно періодично вичищати асенізаторською машиною.
  • Доочищення стоків на полях фільтрації дозволяє збільшити ступінь їх очищення до 99%. Важливо пам'ятати, що якщо стоки очищає септик біологічного типу, який передбачає проєкт, дерева біля будинку поливати водою з нього категорично забороняється!
  • При сезонному використанні житла періодичність викачування мулу з септика не перевищує одного разу в один або три роки. На цей показник буде впливати кількість стоків та осіб. Перед тим, як консервувати котедж з усіма системами, які враховує проект будинку з комунікаціями, на зиму, можна відкрити кришку септика та оцінити необхідність викачування.
  • Якщо мешканці в будинку проживають постійно, то рекомендується щомісяця використовувати бактерії анаеробного типу, які здатні активізувати процес переробки осадів. У таких умовах спеціалізоване очищення може знадобитися лише через 5-8 років.
  • Приклади проектів котеджів та їх реалізації показують можливість встановлення біологічного септика в ґрунтах з будь-якими характеристиками, в тому числі в ґрунтах слабкої фільтрації та сильного обводнення (ці дані містять вихідні геологічні дані, на основі яких проєкт вашого будинку адаптують до ділянки).


Такі септики популярні з огляду на наступні переваги:

  • Не має потреби в подачі електрики;
  • Септик простий у використанні;
  • Система здатна переробити невелику кількість недопалків, паперу та миючих складів, що потрапляють в септик разом зі стічними водами;
  • Септик можна експлуатувати в умовах агресивних середовищ і перепадів температур, завдяки корпусу з міцного пластику.

Ми сподіваємося, що ми змогли розв'язати всі питання щодо роботи, властивостей і характеристик біологічного септика. Завершимо ж наш цикл статтею, присвяченій станції глибокого біологічного очищення каналізаційних стоків.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло