Архітектура для початківців

Замовляючи розробку індивідуального проєкту, нерідко наші клієнти не можуть точно сформулювати уявлення про те, як повинен виглядати майбутній котедж. Говорять «повинна бути класика», а мають на увазі напрям арт-деко, хочуть отримати будинок у стилі мінімалізм, але називають його модерном.

Ми вирішили підготувати для вас короткий огляд різних стилів архітектури, що мають основоположне значення, щоб вам було легше визначитися та висловити свою ідею архітектору.

Проєкти будинків у класичному стилі

Класичні канони починаючи з епохи відродження були переважними в архітектурі аж до XX століття.

До обов'язкових елементів цього напрямку відносять:

  • Симетрію. Класичний будинок обов'язково буде симетричний щодо центральної осі. Окремо взяті його елементи також належать до цього правила.
  • Форми та пропорції використовуються популярні в античні часи. Переважає закон золотого перетину, якому підпорядковані основні пропорції будинку: наприклад, висота стосовно ширини.
  • Помірно декоровані фасади.
  • Покрівлю скатного типу.

Основній масі будинків класичної архітектури притаманні:

  • Регулярність. Тобто повтори в елементах архітектури, що йдуть з певним кроком, підпорядковані особливою закономірністю.
  • Ордерність. Ордером називають архітектурну композицію у вигляді антаблемента — горизонтальної частини будівлі, що лежить на колонах та складається з художньо оздоблених частин — карниза, фриза та архітрава. Ця антична архітектурна форма часто стає прикрасою парадного входу або тераси в класичному стилі.

Архітектура класичного напряму суворо слідує цим непорушним канонам і не сприймає відступів, які можуть собі дозволити архітектори, створюючи дизайн будинку «сучасна класика».

Цей стиль є основним. Інші напрямки, що утворилися після епохи відродження, доповнили своїми елементами незмінну основу класики.

Готика

Її особливості в класичній архітектурі наступні:

  • Конусоподібні гострі високі вежі.
  • Гострі прорізи вікон і дверей які гармонійно поєднуються між собою.
  • Регулярний рослинний орнамент.

Прагнення висоти суперечить закону золотого перетину, але в іншому все так само: регулярність, скатність покрівлі та симетрія.

Вежі в приватному житловому будівництві використовуються рідко, але якщо ви подивитеся проєкт будинку в готичному стилі, то загострені вікна та високі скати покрівлі є його невід'ємною рисою.

Бароко

Основою цього стилю також виступає класика, яка пишно приправлена характерним фасадним декором, підлеглим правилам класичної симетрії та регулярності. Проєкт будинку бароко відрізнявся фасадами, щедро прикрашеними як рослинним, так і міфологічним орнаментом.

Принципові відмінності має архітектура XX століття.

Модерн

Стиль-першопроходець, який відійшов від канонів класичної симетрії, регулярності, прямоти ліній та пропорційності. Проєкти будинків у стилі модерн відрізняються аморфними, округлими формами, плавними природними лініями у всіх можливих конструкціях будинку.

Плавні контури та рослинний декор стали візитною карткою цього стилю. Це далеко від масивних прямолінійних форм, скатних покрівель і строгості, які помилково приписуються модерну від модернізму! Кращим архітектором цього напрямку вважається Антоніо Гауді. Його красиві сучасні будинки (фото дивіться нижче) є зразком модерну.

Модернізм

Модернізм є синонімом сучасності

  • У будинку та в окремих його елементах виражені строгі прямі лінії.
  • Модернізм — це будинки з сучасних матеріалів: металу, скла, пластику, бетону. Але традиційні матеріали: дерево, камінь, штукатурка та цегла також використовуються.
  • Асиметрія та нестандартні форми.
  • Похила покрівля без звисів та плаский дах. Хоча використання традиційних форм покрівлі теж доречно.
  • Відсутність оздоблення фасадів або його стриманість.

Усе це характерні особливості напрямку модернізм.

Цей архітектурний напрямок став досить популярним і породив декілька внутрішніх течій. Ось деякі з них.

Хай-тек

Розглядаючи проєкти будинків в стилі хай-тек здається, що вони спеціально підкреслюють, виділяють свою високотехнологічність у конструктивних особливостях. Виставлені напоказ шахти ліфтів, комунікації та металеві каркаси виступають естетично привабливими елементами, які з успіхом обіграють дизайнери. Стиль хай-тек демонструє відмову від традиційних матеріалів, віддаючи перевагу таким матеріалам, як скло, бетон, пластик і метал. Саме ці дві якості є основною відмінністю іншого схожого на модернізм стилю хай-тек.

Приватні котеджі рідко мають фасади з винесеними на них комунікаціями. Крім того, виносити металеві опори та балки назовні також не завжди можливо. Тому хай-тек у чистому вигляді в малоповерховій архітектурі майже не зустрічається.

Мінімалізм

Любов до мінімізації — головна особливість архітекторів, які працюють у стилі мінімалізму. Зовнішній образ будинку демонструє відмову від усього, для того, щоб підкреслити основну ідею будинку: нестандартне скління, використання нестандартних форм та інше. Решту особливостей мінімалізм запозичив у модернізму.

Арт-деко

Цей стиль є певним альянсом класичних і модерністських канонів. Його особливості — це:

  • Строгість закономірностей та симетрія, підвладні класиці.
  • Смілива геометрія форм прийнята в сучасній архітектурі.
  • Декорування фасадів етнічними та рослинними візерунками.
  • Поєднання класичних і сучасних матеріалів.
  • Монументальність і разом з тим елегантність образу будівлі.

У характері стилю арт-деко фасади з підкресленою геометрією, закруглені, ніби хвилясті. Цю архітектуру можна назвати скоріше розкішною, але не раціональною. Монументальність форм та шик матеріалів — ознака сама цього стилю.

Наша оглядова екскурсія по напрямках архітектури на цьому закінчена. Хочеться відзначити, що всі стилі, перераховані в цій статті, спочатку випробували на масштабних проєктах громадських будівель, вони приживалися, зміцнювалися і тільки потім знаходили своє відображення у приватному житловому будівництві. Важко собі уявити проєкти приватних котеджів, які б повною мірою відповідали канонам певного стилю.

До того ж малоповерхова архітектура диктує власні традиції, утворені зі століттями, які складно поділяти на будь-які стилі. Варто лише виділити особливості російських, німецьких, арабських, італійських, американських будівель, що визначаються традиціями, кліматом і будівельними технологіями даних країн та епох. Головною властивістю народної архітектури завжди була раціональність, яка закликає будинок захищати мешканців від негоди, ворогів, бути осередком і місцем, де виростуть діти, але аж ніяк не демонструвати художні фантазії господаря.

Окремим напрямом архітектури можна виділити лише проєкти будинків типу шале.

Будинки Шале

Цей стиль зародився в гірських селах Швейцарії і йому властиві такі особливості:

  • Виступаючі широкі скати досить низької двосхилої покрівлі, які для початку захищають фасади від впливу опадів.
  • Влаштування житлової мансарди.
  • Тераса.
  • Облицювання фасадів деревом і каменем.

Спочатку проєкти заміських будинків шале припускали будівництво цокольного або першого поверху з каменю з метою захисту від вологи, а мансардного — з дерева. На сьогодні нераціонально дотримуватися цього правила.

Про те як виглядає будинок шале всередині дивіться в цьому слайд-шоу:

Наша розповідь про архітектурні стилі торкнулася лише основних напрямків. Історією всіх другорядних стилів ми вас втомлювати не будемо.

Ми сподіваємося, що ця основа допоможе вам точніше визначити стиль вашого будинку мрії, якщо ви зважилися замовити індивідуальну розробку проєкту котеджу.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло