Частина 2. Правда про канадські будинки. Анатомія будівництва каркасних будинків в Канаді

Дана стаття - продовження розповіді про каркасні канадські будинки. Так, саме про будинки, які будують в Канаді, а не про канадські будинки в Україні. Якщо перша стаття розповіла про популярні в Канаді технології будівництва будинків, то в цій ми в деталях опишемо відмінності канадських і українських каркасних будинків.

Отже, давайте детально розглянемо «начинку» канадського будинку і його характеристики.

Технологія будівництва канадських каркасних будинків

1.  Сендвіч стін

Стіновий пиріг і товщина стін каркасного будинку в Канаді визначаються в залежності від значення показника теплоізоляції R, зафіксованого в нормах будівництва. Так для стін встановлений показник R-20, а для стелі останнього поверху R-40. Причому товщина і сендвіч стіни в провінціях Канади відрізняються. Так, щоб відповідати вище зазначеним значенням теплоізоляції в Онтаріо пиріг стін буде виглядати наступним чином: пінополістирол 100 мм, ОSВ 12 мм, мінеральна вата 150 мм, закладена між стійками 150 мм, паробар'єр і гіпсокартонний лист 12 мм. Товщина утеплення горищного приміщення не менше 300 мм. У Канаді чітко дотримується товщина стін при будівництві будинку, щоб будинок був теплим. Не можна встановивши котел більшої потужності зменшити товщину стін. Відповідно до державних норм будинки характеризуються мінімальною витратою палива.

В Україні нормуванню підлягає показник тепловтрат будинку, а не теплоізоляція. Тому навіть сам інженер при будівництві будинку порадить встановити в будинку потужний котел, а стіни зробити тонше (150 мм).

Наш партнер, компанія Профікаркас клієнтам рекомендує будувати будинки за каркасною технологією з товщиною стін не менше 200 мм. При такій товщині стін витрати на опалення житла будуть знижені і в будинку буде тепло і комфортно. Але оскільки чітких вимог до товщини стін в Україні немає, багато фірм будують каркасні будинки зі стінами 150 мм.

2.   Дерево для взведення каркасу

У Канаді висушені до 15-19% вологості сосна і ялина - основний матеріал для будівництва каркасного будинку. Дерево перед будівництвом нічим не обробляється. Просочення дереву не потрібне з тієї причини, що канадські каркасні будинки характеризуються хорошою гідроізоляцією, і деревина не псується. Обробці піддаються тільки елементи, що знаходяться в контакті з цементом або бетоном. Причому такі дерев'яні елементи купуються в магазинах вже готовими до використання (матеріал просочують наскрізь в заводських умовах антисептиком). Як показує час і досвід, дерево служить до ста років і без просочення, якщо будувати якісно!

А ось український будівельний досвід показує, що не завжди будівельники використовують якісну суху деревину. Тому тим, хто будує каркасний будинок, ще до початку зведення будинку необхідно самостійно переконатися, що показник вологоміру не перевищує допустиме значення 18%.
Що стосується просочення матеріалу складами, які захищають від вогню і цвілі, то в Україні вона обов'язкова.

В цій статті нашого партнера рекомендуємо ознайомитися з наслідками будівництва каркасного будинку з сирої деревини та дізнатися, з якого дерева будує будинки компанія Профікаркас

3. Висота стелі

У Канаді переважна кількість будинків характеризуються висотою стель 2,4 м. Причому це значення не є обов'язковою вимогою в каркасному житловому будівництві. Це стало традицією і склалося історично.

4. Утеплення стін зсередини

Стіни каркасного будинку в Канаді зсередини утеплюють целюлозою, мінеральною ватою чи спеціальною піною.

З перерахованих видів утеплювача найпоширенішим є перевірена будівельним досвідом мінеральна вата. Продається мінвата в варіаціях: в пачках і рулонах, відрізняється коефіцієнтом утеплення, в різних кольорах, різної ширини і товщини. Кращим для споживача цей вид утеплювача є і через хороше співвідношення якості і ціни.

Утеплення целюлозою непопулярне через високу ціну. Утеплення целюлозою стін сухим методом (задувати або засипати) не можна, оскільки вона просяде. А вологим методом задувають целюлозу далеко не всі компанії, чим і пояснюється висока ціна на цей тип утеплення.

Оскільки утеплення піною за ціною найдорожче, то і попит на нього невеликий.

Для утеплення будинків компанія Профікаркас застосовує виключно мінеральну вату. Таке утеплення збереже на роки теплові характеристики житла. Ми використовуємо мінеральну вату від компаній «Техноніколь» і ROCKWOOL, які дають гарантію на матеріал 50 і 100 років відповідно.

5.   Обробка каркасу зовні

Вимог до зовнішньої обробки каркасного будинку в Канаді немає. Її забудовник вибирає суто за власним бажанням. Найчастіше канадці віддають перевагу облицювальній цеглі або сайдингу. Рідше використовують плитку і штукатурку.

Оскільки цегляна кладка не вимагає догляду і здатна захищати каркас від опадів і негоди, вона користується найбільшою популярністю серед забудовників. Сайдинг теж не часто потребує догляду, та й вартість його невисока.

У нашій же країні співвідношення ціни і якості на ринку схиляє забудовників до вибору штукатурки.

6.    Покриття даху

У Канаді в якості матеріалу для покриття дахів найчастіше застосовується бітумна черепиця, оскільки сам забудовник може її змонтувати без залучення фахівців. Вибирають матеріал канадці, оцінюючи термін його служби, заявлений виробником, не надаючи вагомого значення бренду. Спектр форм і забарвлень черепиці на ринку дуже широкий. Служити бітумне покриття дахів може від 10 до 35 років. Вартість матеріалу залежить від терміну експлуатації та дизайну.

Рідко для покрівлі дахів канадці використовують металеві матеріали (всього 1-3% забудовників), і ще рідше керамічні. Це пов'язано з тим що монтаж і обслуговування цих матеріалів досить дорогі, а бітумне покриття при необхідності домовласник може замінити і сам.

В Україні за популярністю серед власників каркасних будинків на першому місці покриття дахів металочерепицею, по причині її низької вартості на ринку.

7.    Інженерія каркасного будинку

Система вентиляції каркасних будинків. У Канаді давно доведено, що природної вентиляції в каркасних будинках недостатньо. Вона не забезпечує хорошого провітрювання приміщень в умовах герметичності характерної канадським домівкам. Крім цього така вентиляції здатна випускати з приміщень взимку тепле повітря, а влітку охолоджене, що говорить про низьку енергоефективність системи. Тому в Канаді використовується виключно керована примусова вентиляція каркасних будинків. Недотримання норм по установці примусової вентиляційної системи призведе до того, що новий будинок не буде допущений до здачі. А ось рекуператори забудовники можуть застосовувати за бажанням.

Система опалення каркасного будинку. Найпопулярнішим способом опалення каркасних будинків в Канаді є установка системи теплої підлоги. Ця система значно економічніша радіаторного або повітряного опалення.

Українські забудовники встановлюють тепла підлога не з метою обігріву житла, а для забезпечення комфорту.

Електропроводка. Канадські норми не допускають прихованого монтажу проводів. Ізольовані відкриті проводи прокладають крізь стійки каркаса і кріплять за допомогою спеціальних скоб до дерева. Причому вимоги є навіть до глибини скоб, вони ні в якому разі не повинні пережимати провід. Лише в окремих провінціях Канади діють індивідуальні норми, згідно з якими дроти потрібно тягнути крізь труби.
З точністю до навпаки діє в Україні. Наші норми з метою пожежної безпеки передбачають монтування електропроводки строго в металлорукавах або спеціальних трубах.

8.   Терміни зведення будинку

У Канаді на зведення каркаса будинку (дах без покриття та стіни без утеплювача) досить 8-12 днів. При цьому дерево не встигне намокнути, навіть якщо в процесі будівництва пройде кілька дощів. Вологими можуть бути тільки зовнішні ОSВ листи.

Зі статті чітко зрозуміло, що українські норми каркасного будівництва йдуть в розріз з канадськими правилами. При цьому ряд моментів було б непогано брати на замітку при будівництві власного будинку.

Наступний наш матеріал буде присвячений питанню вартості на ринку каркасних будинків і тому, які організації супроводжують каркасне будівництво від моменту розробки проекту до введення житлового будинку в експлуатацію.

Оцініть статтю
(
Оцінок: 0
Середня: 0
)
Що ще можна додати до сказаного вище?
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.
^
Про те, що відбувається з вашими персональними даними на нашому сайті читайте тут.

Якщо ви не можете відновити пароль або у вас є інші технічні складності по роботі з сайтом, повідомте про це на адресу project@z500.com.ua .

Тепер відкрийте вашу пошту і дотримуйтесь інструкцій в листі з відновлення пароля (таке буває рідко, але цей лист може виявитися в папці "спам")

Перевірте пошту: , Вам було відправлено лист для відновлення пароля.

Якщо лист не прийде протягом декількох хвилин, перевірте повідомлення в папці спам.

Чому вам варто мати обліковий запис у Z500

  • детальні креслення до проєкту
  • інформація про будівництво в районі
  • спеціальні акції
  • спостерігати за іншими будівельниками
  • контактувати з іншими користувачами
  • додати в обране
Ми використовуємо файли cookie для збору і обробки персональних даних для правильної роботи Ваших налаштувань на сайті. Продовжуючи працювати на сайті, ви погоджуєтеся з їх використанням. Додаткову інформацію ви знайдете в політиці конфіденційності. Щоб обмежити використання cookie, натисніть тут.
зрозуміло